Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Andrius Gudžius sezoną pradėjo dar sykį viršydamas olimpinį normatyvą
2021-05-01

Andrius Gudžius olimpinį sezoną pradėjo sėkmingai. Alytuje vykusiame Lietuvos ilgų metimų čempionate pasaulio ir Europos čempionas diską numetė toliau už olimpinį normatyvą – 66,06 m.

Tai – penktas sezono rezultatas pasaulyje bei trečias Europoje. Tolimiausią metimą Vaclovo Kidyko auklėtinis užfiksavo pirmu bandymu.

Olimpinį normatyvą A.Gudžius įvykdė dar 2019-aisiais. Alytuje pasiektas rezultatas viršytų ir kitų metų pasaulio čempionato normatyvą, tačiau juos galima vykdyti tik nuo liepos 1 d.

Antrą vietą užėmė Aleksas Abromavičius (57,79 m), trečią – Domantas Poška (56,84 m).

Moterų disko metimo rungties čempione tapo Ieva Zarankaitė, įrankį nusviedusi 58,12 m. Zinaida Sendriūtė buvo antra (55,19 m), Agnė Jonkutė – trečia (47,37 m). Kitą savaitę atnaujintame atrankos į Tokijo olimpines žaidynes reitinge I.Zarankaitė turėtų palypėti iš 39 pozicijos į 38-ąją. Tokijuje varžysis 32 disko metikės.

Penktadienį Alytuje varžėsi ir kūjo metikai. Sėkmingai sezoną pradėjo Tomas Vasiliauskas, įrankį numetęs 69,60 m. Antrą vietą tarp kūjininkų iškovojo Lukas Simonavičius (60,40 m), trečią – Vytenis Giedraitis (47,90 m).

Moterų varžybų čempione tapo Klaudija Bieliauskaitė (41,12 m), aplenkusi Deiviną Kačiulytę (31,03 m) ir Nerilę Dikšaitę (27,15 m).

Šeštadienį Lietuvos čempionate dalyvavo ietininkai. Vyrų varžybose triumfavo Marius Rudzevičius, įrankį numetęs 71,21 m. Antrą vietą užėmė Jurgis Džiaugys (58,49 m), trečiąją – Linas Stasiūnas (51,59 m). Atkakli kova vyko moterų varžybose, kuriose aukso medaliu pasidabino Kamilė Kunickaitė (45,06 m), aplenkusi Pauliną Kėsylytę (43,09 m) bei Medą Majauskaitę (40,61 m).

Visi nugalėtojai pasiekė geriausius Lietuvos sezono rezultatus.