SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas 

Andrius Gudžius – vėl geriausias metų sportininkas, Austrai Skujytei įteikta bronza
2018-12-21

Ketvirtadienį Vilniaus „Compensa“ koncertų arenoje vyko „LTeam apdovanojimai 2018“. Juose tradiciškai pagerbti geriausi Lietuvos sportininkai. Pasiimti apdovanojimų ant scenos lipo devynių nominacijų laureatai, o renginio pabaigoje Austrai Skujytei buvo įteiktas Londono olimpinių žaidynių bronzos medalis.

„Metų trenerio“ vardas dar kartą atiteko Vaclovui Kidykui, kurio auklėtinis Andrius Gudžius ir šiemet skynė apdovanojimus tarptautinėse varžybose.

„Lietuva – tai gintaro lašelis Baltijos pajūryje, šimtamečiai ąžuolai, protėvių kapai. Lietuvoje turime ąžuolų, kurie išvyksta po platų pasaulį ginti Lietuvos garbės. Kai grojamas himnas, keliama į viršų trispalvė, netyli muzos. Visas pasaulis žiūri ir didžiuojasi ta šalimi. Medaliai – kasdienio sunkaus triūso įvertinimas. Svarbių pergalių nebūtų be visos komandos. Nesitikėjau laimėti, stengsimės pateisinti rezultatais ir darbu“, – kalbėjo V. Kidykas.

Šiais metais trenerio auklėtiniui nepavyko oficialiai kirsti magiškos 70 m ribos, tačiau sėkminga dramatiško Europos čempionato finalo pabaiga tik dar kartą patvirtino, kad treniruotėse nušlifuota pergalių formulė veikia sudėtingiausiomis sąlygomis. Metų trenerio nominacijoje kandidatavo Romualdas Petrukanecas, Mykolas Masilionis ir Dmitrijus Leopoldas.

„Metų sportininku“ antrus metus iš eilės tapo Andrius Gudžius. Disko metikas šiemet vienintelis iš individualios olimpinės rungties atstovų lietuvių tapo Europos čempionu.

„Laimėjau pasaulio čempionatą per du centimetrus, Europos – per 20 cm ir paskutiniu bandymu. Šie titulai, kaip ir šis apdovanojimas – dėl jų stengiesi, bet to nesuplanuosi. To neįmanoma pasiekti be komandos. Mano artimiausia komanda – treneris Vaclovas ir kineziterapeutas Tomas. Ačiū jiems, kad padėjo iškovoti tas pergales. Žiūrėdamas filmą apie LTOK 30-metį supratau, kiek dėl sportininkų pastangų įdeda olimpinis komitetas, lengvosios atletikos federacija, kiek jie turi sudėlioti ir sustyguoti. Ačiū už tas pastangas, kad mes kaip sportininkai galėtume pridėti tuos du centimetrus, kurių reikia pergale. Dėkoju savo šeimai, be kurių supratingumo būtų nelengva – savo žmonai Dovilei, kuri laiko tris su puse namo kampo, ir vaikams, kurie suvokia, kad tėtis išeina ne bet kur, o garsinti Lietuvos vardą. Tikiuosi būti pavyzdžiu ateities kartoms, kad ne apdovanojimai svarbiausia, o tai ką kartu su komanda darome dėl Lietuvos“, – kalbėjo A. Gudžius.

Nugalėtojo charakterį ir geležinius nervus parodęs pasaulio disko metimo čempionas aukso medalį Berlyne vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse išplėšė paskutiniu mėginimu (68,46 m) – juo aplenkė iki tol pirmavusį švedą Danielį Stahlį (68,23 m).

Nominacijoje A. Gudžius užtikrintai nukonkuravo Mindaugą Griškonį, Žygimantą Staniulį, Artūrą Seją ir Daną Rapšį.

„Metų sportininkės“ titulą po ilgesnės pertraukos susigrąžino Rūta Meilutytė. Jai toks apdovanojimas jau ketvirtasis – anksčiau plaukikė jį laimėjo 2012, 2013 ir 2014 m. Rinkimuose nuo R. Meilutytės nedaug atsiliko ietės metikė Liveta Jasiūnaitė, o trečioje vietoje liko Simona Krupeckaitė.

Renginio pabaigoje itin reikšmingo momento sulaukė Austra Skujytė. Atitaisius istorinę tiesą septynkovininkei pelnytai atiteko 2012 m. Londono olimpinių žaidynių bronzos medalis.

„Noriu išsiųsti daugybę padėkų į visus Lietuvos ir pasaulio kampelius, visiems treneriams, su kuriais teko dirbti, nes jie kaip skulptoriai lipdė mane kaip sportininką ir žmogų, garbingą kovotoją. Dėkoju savo artimiesiems, šeimai, tėvams, kuriems turbūt ne vienas žilas plaukas atsirado per visą sportą, sėkmes ir nesėkmes. Taip pat dėkojui su ieties metimu padėjusiai Indrei Jakubaitytei, rutulio stūmimo meistrui Rimantui Plungei, taip pat Daliui Barkauskui, kuris buvo gydytojas, masažuotojas, kineziterapeutas ir draugas viename. Dėkoju Aleksui Stanislovaičiui, kurį norėčiau apkabinti, bet jis, deja, šios akimirkos nesulaukė“, – kalbėjo A. Skujytė.

Nors septykovininkė iš Lietuvos olimpinėse žaidynėse Londone užėmė penktąją vietą, 2013 metais dėl draudžiamų preparatų vartojimo buvo diskvalifikuota ketvirtąją vietą užėmusi ukrainietė Liudmila Josipenka, o 2016 metais Tarptautinis olimpinis komitetas analogišką bausmę pritaikė trečiąją vietą užėmusiai rusei Tatjanai Černovai.

 

Autorius – Gedas Saročka/LTOK

Vytauto Dranginio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite