Atgarsiai iš Turkijos
2015-09-24

Šį šeštadienį Stambule vykusiose Europos jaunimo čempionų klubų varžybose dalyvavo Klaipėdos “Nikė” klubo vaikinai. Padedant miesto savivaldybei, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai ir UAB “Vakarų Ikonda” įmonei, vaikinai iškovojo teisę ir kitais metais startuoti aukščiausioje „A“ lygoje.

295 atletai iš 16 komandų varžėsi dėl pergalės ar išlikimo elite. Lietuviai, surinkę 73 tšk., aplenkė slovėnų ir čekų komandas bei iškovojo 6-tąją poziciją. Nepaisant prastai organizuoto atvykimo, net du šuolininkai pelnė aukščiausią taškų sumą, užimdami pirmąsias vietas.

“Jei jau atvažiavau, privalau nugalėti”, – dalinosi Ramūnas Kleinauskas, tapęs čempionu šuolių į tolį rungtyje. “Mano pasiektas rezultatas yra virš Europos U-23 čempionato normatyvo ribos (7.55 m). Tačiau panašu, kad rezultatą reikės pakartoti, nes pasiektas per anksti”.

Sportininkas pagerino savo asmeninį rekordą – nušoko 7.60 metrus – nedaug prasčiau už geriausią Manto Šilkausko sezono pasiekimą Lietuvoje (7.68 m).
Pradėjęs LSU studijas Kaune, R. Kleinauskas nuo šiol treniruosis kartu su Alvydu Gavėnu.

Į laikinąją sostinę keliasi ir kitas varžybų laureatas kėdainiškis Dominykas Petrosevičius. Jis netikėtai nugalėjo trišuolio rungtyje, nušoko 14.38 m ir komandai pelnė 8 taškus.

Pats klubo vadovas Algimantas Pleskys, įvertinęs susidariusias aplinkybes, vaikinų pasirodymą įvardina puikiu.

“Iškovoti vietą Europos elitinių klubų šešetuke – neeilinis pasiekimas. Šios varžybos daugumai sportininkų tarsi tramplynas siekiant sportinių aukštumų ateityje. Organizacija kaip ir kiekvienose varžybose buvo su tam tikrais pliusais ir minusais. Strigo transporto klausimai, komanda varžybų išvakarėse liko be varžybinės pramakštos”, – dalinosi patirtimi treneris.

Besidžiaugdamas vaikinų pasiekimais, A. Pleskys šiek tiek pakeičia toną kalbėdamas apie merginų komandą.

“Manau. kad dėl kelialapio į aukštesnę lygą sėkmingai būtų kovojusios ir klubo merginos. Tačiau dėl lėšų stygiaus į Portugaliją, kur vyko „B“ grupės varžybos, jos išvykti negalėjo.“

Kitų metų „A“ grupės varžybų rengimui šiuo metu paraišką yra pateikusi tik ispanų komanda. Dėl „B“ lygos galimos vietos dar žinių kolkas nėra.