Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Balsuok: geriausių metų lengvaatlečių rinkimuose – netikėtai įsiplieskusi kova
2018-10-24

Kas svarbiau – Europos čempionato medalis ar krūva Lietuvos rekordų? Geriausios metų lengvaatletės rinkimai šiemet kelia ypač didelę intrigą. Net penkios lietuvaitės gali didžiuotis patekimu į stipriausiųjų europiečių šešetuką, dvi iš jų pagerino krūvą šalies rekordų, o ieties metikė Liveta Jasiūnaitė nuskynė Senojo žemyno bronzą.

Tuo tarpu pajėgiausio lengvaatlečio vyro sosto Andrius Gudžius, panašu, nesiruošia užleisti ilgai. Geriausias 2014. 2015, 2016 ir 2017 metų lengvaatletis bei geriausias 2017 metų šalies sportininkas pripažinimo titulus skina vieną po kito – jis vienintelis individualios olimpinės rungties atstovas Lietuvoje, šiemet tapęs Europos čempionu.

Kurie lengvaatlečiai šiemet bus išrinkti geriausiais spręsite ir jūs, už mėgstamą sportininką atidavę balsą portale 15min. BALSUOTI GALITE ČIA.

„Vyrų tarpe intrigos nėra daug – turime akivaizdų lyderį. O tarp moterų intriga yra labai didelė, nes gana sudėtinga vertinti, kuri yra geriausia šiais metais. Visos kandidatės demonstravo puikius rezultatus, iškovojo aukštas vietas Europos čempionate ir kitose varžybose“, – sakė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

Geriausia Lietuvos lengvaatlete gali tapti L.Jasiūnaitė, ėjikės Brigita Virbalytė bei Živilė Vaiciukevičiūtė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir bėgikė Agnė Šerkšnienė.

„Be abejo, medalis yra medalis, bet ir kitos sportininkės visos sezoną startavo puikiai, daug kartų gerino Lietuvos rekordus. Visų vietos aukštos, pasiektas nacionalinis rekordas Europos čempionate – tai prideda didžiulį svorį. Sezono metu rekordų buvo ne vienas, tad išskirti vienos lyderės nenorėčiau“, – teigė N.Medvedeva.

Dėl pajėgiausio šalies lengvaatlečio vyro titulo kaunasi A.Gudžius, bėgikas Simas Bertašius, ieties metikas Edis Matusevičius, ėjikas Arturas Mastianica bei ultramaratonininkas Aleksandras Sorokinas. Pastarasis lengvaatletis šiemet iškovojo bronzą Europos 24 valandų bėgimo čempionate.

„Ultra bėgikai kasmet darosi vis aktyvesni, jų meistriškumas auga. Geriausius deleguojame į Europos ir pasaulio čempionatus. Aleksandras Sorokinas kartą jau buvo tarp geriausių lengvaatlečių rinkimų kandidatų. Juos vertiname taip pat kaip ir kitus mūsų lengvaatlečius, kaip savo šeimos narius. Reikia daug treniruotis, dirbti, kad galėtum iškovoti medalį – tą vertinu labai“, – sportininko pasiekimu džiaugėsi N.Medvedeva.

Drauge renkamas ir geriausias jaunas sportininkas – kylanti žvaigždė. Tarp penkių labiausiai pasižymėjusių jaunųjų lengvaatlečių atsidūrė legendinio disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnus Martynas Alekna, bėgikės Gabija Galvydytė ir Akvilė Andriukaitytė, šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė bei rutulio stūmikas Dominykas Čepys.

Praėjusiais metais geriausiais Lietuvos lengvaatlečiais buvo išrinkti A.Palšytė (antras titulas) ir A.Gudžius (ketvirtas titulas). 2018-ųjų laureatai paaiškės susumavus portalo 15min skaitytojų, sporto žurnalistų bei LLAF Tarybos narių balsus.

Balsavimas truks iki lapkričio 7 dienos, o prizininkai bus paskelbti ir apdovanoti lapkričio 25-ąją.

Geriausi Lietuvos lengvaatlečiai:

2009 m. – Lina Grinčikaitė (100 m) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2012 m. – Austra Skujytė (septynkovė) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2013 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Virgilijus Alekna (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Benediktas Mickus (800 m)

2014 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį)

2015 m. – Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Edis Matusevičius (ieties metimas)

2016 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį)

2017 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Bačianskaitė (septynkovė)

Moterys

Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas) – Europos čempionate iškovojo bronzos medalį (61,59 m – tai pirmasis ieties metikų apdovanojimas tokio rango varžybose nepriklausomos Lietuvos istorijoje);

Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) – Europos čempionate iškovojo ketvirtą vietą (196 cm);

Agnė Šerkšnienė (400 m, 200 m ir 4×400 m) – Europos čempionate iškovojo šeštą vietą (51,42 sek.), pasaulio uždarų patalpų čempionate – septintą (52,62 sek.), pagerino Lietuvos 400 m (50,99 sek.), 200 m (22,99 sek.) bei 400 m uždarose patalpose (52,62 sek.) rekordus, padėjo 4×400 m estafetės komandai patekti į Europos čempionatą;

Živilė Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas) – Europos čempionate iškovojo penktą vietą (1 val. 28 min. 7 sek. – Lietuvos iki 23 metų rekordas), pasaulio komandiniame sportinio ėjimo čempionate buvo 25-a (1 val. 32 min. 30 sek.), o komandai padėjo užimti šeštą vietą;

Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas) – Europos čempionate iškovojo ketvirtą vietą (1 val. 27 min. 59 sek.), pasaulio komandiniame sportinio ėjimo čempionate užėmė dešimtą vietą (1 val. 29 min. 2 sek.), komandai padėjo užimti šeštą vietą, pagerino Lietuvos 20 km (1 val. 27 min. 59 sek.) ir 3000 m (12 min. 5,72 sek.) sportinio ėjimo rekordus.

Vyrai

Simas Bertašius (1500 m, 3000 m, 5000 m) – Europos čempionate pateko į 1500 m bėgimo finalą ir užėmė šeštą vietą (3 min. 39,04 sek.), pagerino 31-erius metus gyvavusį Lietuvos 1500 m rungties rekordą (3 min. 39,01 sek. iš viso gerino tris kartus), laimėjo 3000 m bėgimą Baltijos-Baltarusijos-Balkanų-Ukrainos mače (8 min. 18,89 sek.);

Andrius Gudžius (disko metimas) – Europos čempionate iškovojo aukso medalį (68,46 m), Deimantinės lygos finale užėmė antrą vietą (67,59 m), trečio sezono rezultato pasaulyje savininkas (69,59 m), atstovavo Europos rinktinei Tarpkontinentinės taurės varžybose, kur buvo trečias (66,95 m). Europos lengvosios atletikos asociacija disko metiką išrinkto tarp dešimties kandidatų į geriausio metų žemyno lengvaatlečių titulą;

Arturas Mastianica (50 km sportinis ėjimas) – Europos čempionate pagerino asmeninį rekordą ir užėmė 14 vietą (3 val. 58 min. 29 sek.), pasaulio komandiniame sportinio ėjimo čempionate finišavo 33-ias (4 val. 2 min. 41 sek.);

Edis Matusevičius (ieties metimas) – Europos čempionate pateko į finalą ir užėmė dešimtą vietą (77,64 m, atrankoje – 81,08 m), Baltijos šalių čempionate iškovojo bronzą (82,67 m);

Aleksandras Sorokinas (24 valandų bėgimas) – Europos 24 valandų bėgimo čempionate iškovojo bronzą ir pagerino Lietuvos rekordą (260,99 km).

Kylanti žvaigždė

Martynas Alekna (disko metimas) – pasaulio jaunimo čempionate pateko į finalą ir užėmė 10 vietą (57,30 m);

Akvilė Andriukaitytė (200 m, 100 m) –  pasaulio jaunimo čempionate pateko į pusfinalį, kuriame užėmė 23 vietą (25,23 sek., atrankoje – 23,35 sek.), pagerino Lietuvos jaunimo, 19-mečių, 18-mečių rekordus, pasiekė penktą rezultatą Lietuvos istorijoje ir įvykdė Europos suaugusiųjų čempionato normatyvą (23,35 sek.);

Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį) – pasaulio jaunimo čempionate pagerino asmeninį rekordą ir iškovojo šeštą vietą (187 cm);

Dominykas Čepys (rutulio stūmimas) – Europos jaunių čempionate užėmė penktą vietą (18,17 m) bei iškovojo kelialapį į jaunimo olimpines žaidynes, kur užėmė 11 vietą (17,34 m bei 17,97 m);

Gabija Galvydytė (400 m barjerinis bėgimas) – pasaulio jaunimo čempionate pateko į pusfinalį, kuriame užėmė 16 vietą, pagerino Lietuvos jaunimo ir 18-mečių rekordus (58,88 sek.), pasiekė aštuntą rezultatą šalies istorijoje ir su estafetės 4×400 m komanda dalyvavo Europos čempionate.