SVARBUS PRANEŠIMAS:
Dėl medalių kovosianti Airinė Palšytė: „Reikia susidraugauti su danga“
2017-03-03

Lengvu, bet ne lengviausiu keliu – taip į Belgrade (Serbija) vykstančio Europos lengvosios atletikos čempionato finalą žengė Airinė Palšytė. Šuolininkė į aukštį kvalifikacijoje užėmė ketvirtą vietą, pirmais bandymais peršokusi 181 cm, 186 cm, o 190 cm – antru. Į finalą žengė aštuonios 190 cm aukštį įveikusios lengvaatletės.

Nors A.Palšytė atliko vos keturis šuolius, rungties, kurioje dalyvavo 21 sportininkė, kvalifikacija užsitęsė daugiau nei pusantros valandos.

„Yra tekę dalyvauti komercinėse varžybose, kurios  truko penkias valandas. Tai turėjo įtakos, nes buvo šuolininkių, kurios šoka nuo šiek tiek žemiau, ir reikėjo laukti, bet daugiau įtakos turėjo danga ir bandymas susidraugauti su ja“, – po kvalifikacijos aiškino A.Palšytė.

Dieną šuolių į aukštį rungtyje varžėsi penkiakovininkės, kurioms pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų. Ypač sėkmingai pasirodė olimpinė čempionė belgė Nafissatou Thiam, įveikusi 196 cm. Pasak A.Palšytės, danga yra palanki, tačiau prie jos reikia priprasti.

„Danga yra pakankamai greita. Mano trenerė ima laikus, taip jau nutiko, kad šokdama 190 cm padariau pernelyg greitą užbėgimą, dėl ko šiek tiek „nušokau nuo kojos“. Atsispyriau ir nesugebėjau išsilaikyti vertikalėje“, – vienintelę dienos klaidą komentavo lietuvė.

Sportininkės nenustebino tai, kad finalo aštuonetui pakako gana nedidelio 190 cm aukščio. Palyginimui, Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse net 17 šuolininkių įveikė 194 cm.

„Kitoms sportininkėms sakiau, kad su 190 cm tikrai pateks į finalą ir klausimas, ar reikės 193 cm. Šį sezoną šuolininkės nerodė labai aukštų rezultatų ir 193 cm jau yra ta riba, kuri finale gali garantuoti šešetuką, – sakė A.Palšytė. – Vis tik matėme, kad pasaulio čempionei nepakluso 190 cm, nors neseniai šoko 197 cm. Tai sako, kad su danga reikia susidraugauti ir tai ne visoms paklūsta.“

Būtent 2014 metų pasaulio čempionės bei praėjusių metų planetos pirmenybių prizininkės lenkės Kamilos Licwinko nesėkmė kvalifikacijoje tapo didžiausia varžybų staigmena. Sportininkė, kurios asmeninis rekordas lygus 202 cm, atranką paliko su nuleista galva ir kukliu 186 cm rezultatu. Pirmais bandymais kitus aukščius įveikusią lenkę iš finalo „išmetė“ jauna čekė Michaela Hruba.

„Aš galvojau, kad čekė peršoks. Kai pamačiau, jog lenkė neperšoko, tikėjau, kad čekė peršoks. Ji yra jauna šuolininkė, kad ir neturi didelio asmeninio rezultato, sugeba sukovoti“, – apie kylančią žvaigždę teigiamai atsiliepė A.Palšytė.

Jei M.Hruba trečiu bandymu nebūtų peršokusi 190 cm, į finalą būtų patekusios ne aštuonios, bet 14 sportininkių. Tai, pasak lietuvės, neigiamai paveiktų rezultatus.

„Olimpinėse žaidynėse mūsų buvo dar daugiau, o tai turi tikrai didelės įtakos, – šyptelėjo A.Palšytė. – Šiandien jėgų buvo galima išnaudoti minimaliau, bet viskas sėkmingai, pagal planą. Planavau iki penkių šuolių, taip ir įvyko, tad viskas yra gerai.“

Visus aukščius pirmais bandymai įveikė dvi šuolininkės – kroatė Ana Šimič bei 37-erių olimpinė čempionė Ruth Beitia iš Ispanijos. Rungties finalas, kurį transliuos LRT Kultūra, vyks šeštadienį 17.30 val. Lietuvos laiku.

Primename, kad pirmą pirmenybių dieną varžėsi dar trys šalies lengvaatletės – rutulio stūmimo atrankoje Austra Skujytė užėmė devintą vietą (17,37 m), Giedrė Kupstytė – 20-ą (16,00 m), o 400 m bėgimo varžybose Eva Misiūnaitė liko 26-a. Šeštadienį pasirodymą Europos čempionate pradės šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite