SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Dvi Lietuvos ieties metikės – viena koja Europos čempionate
2016-04-30

„Ne mano diena“ – tokie žodžiai nuskambėjo pasibaigus Lietuvos žiemos sezono ieties metimo čempionatui iš Livetos Jasiūnaitės lūpų. Praėjusių metų Europos iki 23 metų čempionato prizininkė pasiekė naują asmeninį rekordą, tačiau rezultatu neliko visiškai patenkinta – tai jai nėra riba.

Palangoje vykusiose varžybose 21-erių sportininkė ietį numetė 59,50 m, pasiekė Lietuvos iki 23 metų amžiaus grupės rekordą bei įvykdė Europos čempionato normatyvą (57,50 m).

„Šiandien toks rezultatas gal ir tenkina, bet galėjo būti daugiau. Sutrukdė tai, kad neturėjau savo startukų ir truputį vėlavome į varžybas“, – teigė L.Jasiūnaitė.

Prieš sezoną pagrindiniu metų tikslu ieties metikė laikė patekimą į Europos čempionatą ir tą sportininkei pavyko įgyvendinti jau pirmose oficialiose metų varžybose. Naujas L.Jasiūnaitės tikslas – Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės. Moterų ieties metimo rungties normatyvas į olimpiadą lygus 62 metrams, tačiau tikėtina, jog patekti tarp laimingųjų sportininkių, kurios bus atrinktos pagal rezultatus, gali pakakti ir 60-61 metro.

„Apie olimpiadą mintys sukosi ir prieš sezoną, bet kam rėkti, geriau padaryti ir tik po to rėkti. Dabar galiu ramiai dirbti ir siekti dar daugiau, – normatyvu džiaugėsi L.Jasiūnaitė. – Praėjusią savaitę Kaune per apšilimą numečiau 62 metrus, žengusi vos už linijos – tai yra rodiklis, jog galiu įvykdyti ir olimpinį normatyvą.“

Perspektyvi sportininkė dar praėjusiais metais galvojo apie karjeros pabaigą, tačiau netikėtai iškovojo bronzą Europos iki 23 metų čempionate. Kas pasikeitė po iškovoto apdovanojimo?

„Kas pasikeitė? Finansavimas, kas yra labai svarbu, motyvacija, pasitikėjimas savimi. Supratau, kad galiu ir kad ietis yra skirta man“, – šyptelėjo L.Jasiūnaitė.

Į Europos čempionatą L.Jasiūnaitė vyks ne viena – normatyvas pirmose sezono varžybose Ispanijoje pakluso 40-metei Indrei Jakubaitytei. Ilgametė rungties lyderė Albir Gardene ietį numetė 57,56 m bei pasiekė geriausią savo rezultatą per pastaruosius trejus metus. Londono olimpinėse žaidynėse sužibėjusi I.Jakubaitytė svajonės vykti į dar vieną olimpiadą nelaidoja.

„Yra užrašyti tam tikri tikslai, kurių turiu siekti. Tikrai nesu „formoje“, bet tiesiog yra dirbama ant judesio, greičio, kad būtų tas rezultatas. 57 metrus turiu mesti ir atsikėlusi naktį. Tai nėra riba, tikslas dukart aukštesnis – olimpiniai žiedai ir viskas. Čia yra toks nusiteikimas ir jei turiu tokius tikslus, aš jų sieksiu“, – užtikrintai kalbėjo I.Jakubaitytė.

Lietuvos žiemos sezono čempionatas lengvaatletei nesusiklostė sėkmingai – penki jos metimai skriejo už sektoriaus ribų, o vienintelį įskaitinį metimą ji atliko ne iš pilno įsibėgėjimo – 50,60 m. Čempionate I.Jakubaitytė liko ketvirta, nusileidusi L.Jasiūnaitei, Viktorijai Barvičiūtei (52,70 m) ir Simonai Dobilaitei (51,48 m). Tiesa, iš treniruočių stovyklos I.Jakubaitytė bei jos auklėtiniai grįžo pirmenybių išvakarėse, tad dalyvauti varžybose trukdė ir miego stygius.

„Prastai jaučiausi iš po kelionės, net nesitikėjau, kad būsiu tokioje būsenoje. Per porą dienų atsigausiu, o ietis toli skrisdama varžybose parodė, kad galiu mesti. Nereikia teisintis, tiesiog reikėjo iš tokios būsenos vis tiek tvarkytis. Aš bandžiau, paskutinio bandymo metu neišsilaikiau, o jis buvo geresnis nei 56-57 metrai“, – kalbėjo I.Jakubaitytė.

Vyrų ieties metimo rungties čempionu tapo Skirmantas Šimoliūnas (69,90 m), o kūjo metimo varžybose triumfavo Tomas Juknevičius (60,01 m) bei Aistė Žiginskaitė (49,58 m). Šeštadienį dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų kovos disko metikai.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite