Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Europos čempionatas: antroji diena
2018-08-07

Trečiadienį, rugpjūčio 8 d., Berlyno Olimpiniame stadione rungtyniavo 9 Lietuvos lengvaatlečiai.

Trišuolio kvalifikacinėse  varžybose Dovilės Dzindzaletaitės rezultatas – 13.75 m (13.39/0.0-13.75/0.6-13.33/0.4). Ji užėmė 23 vietą.

200 m atrankos bėgime Gediminas Truskauskas finišavo penktas –  21.11/0.2, tačiau to nepakako patekti į pusfinalį. Atrankos bėgimuose dalyvavo 30 sprinterių, Gedimino rezultatas buvo dvidešimtas, o vietų pusfinalyje tik keturiolika. Šioje rungtyje Europos čempionatuose lietuviai startavo pirmą kartą.

400 m atrankos bėgime Modesta Justė Morauskaitė bėgo vos viena šimtąja sekundės blogiau už asmeninį rekordą – 52.68 sek. Savo bėgime ji buvo šešta, tarp visų dalyvių – aštuoniolikta. Evos Misiūnaitės rezultatas – 54.02 sek (aštuntas bėgime, trisdešimt pirmas visoje atrankoje). Joms nepavyko prisijungti prie Agnės Šerkšnienės, pagal sezono rezultatus turinčios teisę startuoti iškart pusfinalyje.

60 metų reikėjo laukti, kol Europos čempionato 1500 m bėgime vėl startuos lietuvis. Tuomet legendinis Jonas Pipynė į finalą nepateko, užimdamas 24 vietą. Tai ko nepadarė Pipynė, dabar puikiai pavyko Simui Bertašiui. Savo bėgime jis finišavo ketvirtas (3:40.95) ir penktadienį bėgs finale.

Edis Matusevičius ieties metimo A grupėje užėmė ketvirtą vietą – 81.08 m (79.45-79.49-81.08). Po B grupės varžybų paaiškėjo, kad jo rezultatas yra aštuntas ir pirmą kartą istorijoje Lietuvos ietininkas kovos Europos čempionato finale (ketvirtadienį 21.22 val.)

Šuolininkių į aukštį kvalifikacinėse varžybose Airinė Palšytė pirmais šuoliais įveikė 1.81, 1.86 ir 1.90 m aukščius ir su dar penkiomis sportininkėmis pasidalinusi pirmą vietą, pateko į finalą, kuris vyks penktadienį 20.20 val.

Penktą kartą Europos čempionate dalyvaujanti Eglė Balčiūnaitė trečią kartą bėgo 800 m pusfinalyje. Į finalą patekti nepavyko – savo bėgime ji buvo septinta (2:04.60), čempionate – penkiolikta.

Andrius Gudžius – Europos čempionas. Paskutiniu bandymu Andrius išplėšė pergalę iš švedo Danielio Stalio – 68.46 m (65.75-62.89-67.19-67.66-x-68.46). Jis tapo trečiu Lietuvos disko metiku Europos čempionu (Romas Ubartas – 1988, Virgilijus Alekna – 2006).