SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visi sportininkai, treneriai kviečiami registruotis ir peržiūrėti „I run clean“ programą bei gauti programos baigimo sertifikatą bei universalų kodą. Kandidatai dalyvauti Europos U20 ir U23 čempionatuose, Jaunimo Olimpiniame festivalyje, Universiadoje privalo turėti programos baigimo sertifikatą su kodu, sertifikato kopiją atsiųsti į federaciją info@laf.lt. Sertifikatas galioja dvejus metus.

Europos čempionatas: antroji diena
2018-08-07

Trečiadienį, rugpjūčio 8 d., Berlyno Olimpiniame stadione rungtyniavo 9 Lietuvos lengvaatlečiai.

Trišuolio kvalifikacinėse  varžybose Dovilės Dzindzaletaitės rezultatas – 13.75 m (13.39/0.0-13.75/0.6-13.33/0.4). Ji užėmė 23 vietą.

200 m atrankos bėgime Gediminas Truskauskas finišavo penktas –  21.11/0.2, tačiau to nepakako patekti į pusfinalį. Atrankos bėgimuose dalyvavo 30 sprinterių, Gedimino rezultatas buvo dvidešimtas, o vietų pusfinalyje tik keturiolika. Šioje rungtyje Europos čempionatuose lietuviai startavo pirmą kartą.

400 m atrankos bėgime Modesta Justė Morauskaitė bėgo vos viena šimtąja sekundės blogiau už asmeninį rekordą – 52.68 sek. Savo bėgime ji buvo šešta, tarp visų dalyvių – aštuoniolikta. Evos Misiūnaitės rezultatas – 54.02 sek (aštuntas bėgime, trisdešimt pirmas visoje atrankoje). Joms nepavyko prisijungti prie Agnės Šerkšnienės, pagal sezono rezultatus turinčios teisę startuoti iškart pusfinalyje.

60 metų reikėjo laukti, kol Europos čempionato 1500 m bėgime vėl startuos lietuvis. Tuomet legendinis Jonas Pipynė į finalą nepateko, užimdamas 24 vietą. Tai ko nepadarė Pipynė, dabar puikiai pavyko Simui Bertašiui. Savo bėgime jis finišavo ketvirtas (3:40.95) ir penktadienį bėgs finale.

Edis Matusevičius ieties metimo A grupėje užėmė ketvirtą vietą – 81.08 m (79.45-79.49-81.08). Po B grupės varžybų paaiškėjo, kad jo rezultatas yra aštuntas ir pirmą kartą istorijoje Lietuvos ietininkas kovos Europos čempionato finale (ketvirtadienį 21.22 val.)

Šuolininkių į aukštį kvalifikacinėse varžybose Airinė Palšytė pirmais šuoliais įveikė 1.81, 1.86 ir 1.90 m aukščius ir su dar penkiomis sportininkėmis pasidalinusi pirmą vietą, pateko į finalą, kuris vyks penktadienį 20.20 val.

Penktą kartą Europos čempionate dalyvaujanti Eglė Balčiūnaitė trečią kartą bėgo 800 m pusfinalyje. Į finalą patekti nepavyko – savo bėgime ji buvo septinta (2:04.60), čempionate – penkiolikta.

Andrius Gudžius – Europos čempionas. Paskutiniu bandymu Andrius išplėšė pergalę iš švedo Danielio Stalio – 68.46 m (65.75-62.89-67.19-67.66-x-68.46). Jis tapo trečiu Lietuvos disko metiku Europos čempionu (Romas Ubartas – 1988, Virgilijus Alekna – 2006).