SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Europos U23 čempionatas: Živilė Vaiciukevičiūtė – bronza
2017-07-15

Sekmadienį Europos čempionatas finišuoja. Rungtyniavo paskutiniai keturi Lietuvos atstovai.

20 km sportiniame ėjime Živilė Vaiciukevičiūtė iškovojo bronzos medalį (1:32:21), Monika Vaiciukevičiūtė užėmė 13 vietą (1:40:07).

Domantas Poška diską numetė 56.32 m ir užėmė devintą vietą. Devinta šuoliuose į tolį buvo ir  Jogailė Petrokaitė (6.23).

Starto sąrašai ir rezultatai.

Video transliacija.

Šeštadienis – priešpaskutinė Europos čempionato diena. Rytinėje sesijoje atrankos varžybose dalyvaus šeši mūsų lengvaatlečiai, vakare dėl medalių finaluose kovos du.

Disko metimo atrankoje su penktu rezultatu į finalą pateko Domantas Poška (57.27), Simonas Martišius užėmė 22 vietą (51.42), Luko Laimos visi bandymai buvo nesėkmingi.

Jogailė Petrokaitė pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą šuoliuose į tolį (6.39), įvykdė kvalifikacinį normatyvą ir pateko į finalines varžybas. Karina Lipeckaja nušoko 5.87 m ir užėmė 26 vietą.

Visi Simonos Dobilaitės bandymai ieties metimo atrankoje buvo nesėkmingi.

Edis Matusevičius  ieties metimo finale užėmė penktą vietą – 76.82 m (75.30-76.29-76.82-x-x-73.89).

Modesta Morauskaitė  400 m bėgimo finale finišavo septinta (54.06).

Penktadienį Europos U23 čempionate rungtyniavo 6 lietuviai.

Rapolui Sauliui ir Martynui Vrašinskui patekti į 110 m b/b finalinį bėgimą nepavyko. Rapolas pirmame atrankos bėgime finišavo ketvirtas (14.20/-0.7), Martynas – trečiame aštuntas (14.61/0.9). Galutiniame protokole mūsų barjerininkai užėmė dvyliktą ir dvidešimtą vietas.

Benediktas Mickus 800 m antrame atrankos bėgime finišavo šeštas (1:49.22). Tarp visų atrankos dalyvių jo rezultatas buvo devintas, bet čempionate jam atitenka vienuolikta vieta (abu trečiojo bėgimo nugalėtojai, patekę į finalą, bėgo lėčiau už Benediktą).

Diana Zagainova finalinėse trišuolio varžybose užėmė septintą vietą – 13.44/0.1 m.

Modesta Morauskaitė pagerino asmeninį rekordą, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą, septintą rezultatą per visą laiką ir užėmusi pusfinalio bėgime antrą vietą pateko į finalą – 52.81 sek.

Rokas Pacevičius 400 m pusfinalio bėgime finišavo septintas – 46.93 sek. (asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, ketvirtas rezultatas Lietuvoje per visą laiką). Čempionate jis užėmė tryliktą vietą.

Liepos 13 d. Bydgoščiuje (Lenkija) prasidėjo XI Europos U23 čempionatas. Pirmąją varžybų dieną rungtyniavo 10 Lietuvos sportininkų.

Rutulio stūmimo atrankos varžybose Julius Malotkinas užėmė 20 vietą (17.05), o Karolis Čekanavičius – 23 vietą (16.70).

Karolina Deliautaitė rytinėse varžybose 100 m atrankos bėgime finišavo trečia (11.71/1.6), pasiekė asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir pateko į sekantį etapą. Vakare pusfinalyje ji bėgo dar greičiau (11.67/0.4), savo bėgime buvo penkta ir čempionate užėmė dvyliktą vietą.

Tomas Vasiliauskas  kūjo metimo atrankoje užėmė 30 vietą (58.52).

Ramūnas Kleinauskas į tolį nušoko 7.54/0.8 m ir užėmė 15 vietą.

Rokas Pacevičius  400 m atrankos bėgime finišavo penktas (47.09), pagerino asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą, penktadienį bėgs pusfinalyje.

Edis Matusevičius jau pirmu metimu (75.54) įvykdė kvalifikacinį normatyvą ir gali ruoštis šeštadienio vakarui, kuomet vyks finalinės varžybos.

Dianai Zagainovai patekti į finalines varžybas taip pat užteko pirmo šuolio – 13.10/1.8 m.

Monika Elenska 800 m atrankos bėgime finišavo trečia (2:06.42), Vytautė Pabiržytė – šešta (2:07.76, asmeninis rekordas) ir baigė varžybas užimdamos atitinkamai vienuoliktą ir šešioliktą vietas.