Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Baigėsi Europos veteranų čempionatas: iškovoti 7 aukso, 6 sidabro, 2 bronzos medaliai
2022-02-24

Čempionatas finišavo sekmadienį. Iš mūsiškių paskutinės rungtyniavo Lina Zaniauskienė ir Edita Valiulienė penkiakovėje (M55).

Lina Zaniauskienė užėmė penktą vietą – 2750 taškų (12.75 – 1.23 – 6.90 – 3.70 – 3:14.51), Edita Valiulienė  septintą – 1358 taškai (DQ – 1.05 – 11.25 – DNS – DNS).

Šis čempionatas buvo sėkmingiausias Lietuvos veteranams per visą istoriją. Iki šiol daugiausiai medalių buvo iškovota 2018 metais Madride – 12. Iš Madrido tuomet buvo parsivežta ir daugiausiai aukso medalių – 6.

Šeštadienį, priešpaskutinę čempionato dieną, rungtyniaus 10 Lietuvos lengvaatlečių.

1500 m bėgime Kęstutis Abromaitis (V65) užėmė 15 vietą (6:15.13). Aividas Balčiūnas (V45) taip pat buvo 15-as (4:49.03).

Sidabro medalį svorio metime (M70) iškovojo Genovaitė Kazlauskienė (10.70). Šios rungties M60 amžiaus grupėje laimėti du medaliai: Janina Lapienienė – sidabras (11.40), Valda Morkūnienė – bronza (11.02).

5 km sportiniame ėjime Europos čempione tapo Kristina Saltanovič (M45) – 24 min. 26 sek.

Ieties metime Saulius Svilainis (V60) užėmė penktą vietą (38.86), o Ryšardas Malachovskis (V55) – ketvirtą (42.16).

60 m barjeriniame bėgime Vytautas Zaniauskas (V60) iškovojo aukso medalį (9.38), o Edita Valiulienė (M55) buvo ketvirta (10.95).

Dar vieną medalį, šį kartą sidabro, Vytautas Zaniauskas laimėjo penkiakovėje – 4092 taškai (9.35 – 5.13 – 12.88 – 1.45 – 3:38.83).

Rezultatai.

Vytautas Zaniauskas (V60) su geriausiu atrankos bėgimuose laiku (9.41)  pateko į šeštadienį vyksiantį 60 m barjerinio bėgimo finalą.

Svorio metime aukso medalį iškovojo Gintautas Misevičius (V50) – 19 m 16 cm, o Saulius Svilainis (V60) užėmė penktą vietą (16.04).

Jevgenijus Kirilenko (V35) 200 m bėgime buvo aštuntas (23.48).

Ketvirtadienis – mūsų rutulio stūmikių diena. Pradžioje aukso medalį iškovojo Genovaitė Kazlauskienė (M70) – 9 m 22 cm. Po to M60 amžiaus grupėje užimtos dvi pirmos vietos: nugalėjo Valda Morkūnienė (12.61), antra buvo Janina Lapienienė (12.42), septintą vietą užėmė Ina Mikulėnienė (8.37). Europos čempione tapo ir Edita Valiulienė (M55), nustūmusi rutulį 11.82 m.

Disko metime sidabro medalį iškovojo Saulius Svilainis (V60) – 46.42 m.

Ernesta Karaškienė (M40) 60 m finaliniame bėgime finišavo aštunta (8.26).

Aividas Balčiūnas (V45) 3000 m bėgime buvo 16-as (10:30.55).

Rezultatai.

Trečiadienį pirmoji tarp lietuvių rungtyniavo Janina Lapienienė (M60). Numetusi diską 35.71 m ir artimiausią varžovę pralenkusi daugiau kaip 9 metrais ji iškovojo aukso medalį.

Ernesta Karaškienė (M40) 60 m atrankos bėgime finišavo trečia (8.21) ir ryt startuos finale.

Rutulio stūmimo sektoriuje šiandien jėgas bandė trys mūsų metikai. Saulius Svilainis (V60) užėmė šeštą vietą (12.84), Ryšardas Malachovskis (V55) –  penktą (12.92), Gintautas Misevičius (V50) laimėjo bronzos medalį (13.66).

3000 m bėgime Kęstutis Abromaitis (V65) užėmė 11 vietą (13:26.28).

Antradienis – trečioji čempionato diena.

Genovaitė Avižonienė (M70) šuolyje į aukštį užėmė ketvirtą vietą (1.05).

400 m bėgimo finale Jevgenijus Kirilenko finišavo šeštas (52.02).

Pirmadienį pirmasis rungtyniavo Jevgenijus Kirilenko (V35). 400 m atrankos bėgime jis finišavo antras (52.53) ir su ketvirtu-penktu rezultatu pateko į rytdienos finalą.

Gintautas Misevičius (V50) numetė kūjį 50.94 m ir iškovojo sidabro medalį.

Ernesta Karaškienė (M40) šuolyje į tolį užėmė penktą vietą (4.85).

Bragoje (Portugalija) prasidėjo Europos veteranų uždarų patalpų čempionatas. Jo dalyvių sąrašuose – 19 Lietuvos lengvaatlečių.

Pirmąją varžybų dieną rungtyniavo kroso bėgikai. Ramunė Pociuvienė (M45 amžiaus grupė) 8 km nuotolį baigė devinta (40:59).

Pirmadienį, vasario 21 d., turėtų rungtyniauti Ernesta Karaškienė (tolis), Jevgenij Kirilenko (400 m) ir Gintautas Misevičius (kūjis).