Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Europos žaidynės: Lietuva grupėje trečia
2019-06-23

Šiandien Minske prasidėjo II Europos žaidynių lengvosios atletikos varžybos. Vyko komandinių varžybų pirmasis ratas bei paaiškėjo atskirų rungčių prizininkai.

Lietuvos komanda nuo 17.40 val. rungtyniavo trečioje grupėje kartu su Lenkijos, Baltarusijos, Čekijos, Latvijos ir Airijos komandomis. Nugalėtoja pateko į pusfinalį, o likusios dėl teisės tęsti varžybas dar kovos antradienį.

Lietuvių rezultatai atskirose rungtyse:

100 m. Kostas Skrabulis – 4 vieta (10.77/-1.1).

Tolis. Jogailė Petrokaitė – 4 vieta. Grupėje Jogailė vos 1 cm pralaimėjo latvei Laumai Grivai (6.05/0.1 – 6.06/0.1), po to nugalėjo airę Sophie Meredith (6.13/0.5 – 5.57/-0.8) ir užėmusi antrą vietą gavo teisę į šuolį dėl trečios vietos. Deja, jis nuvo neįskaitytas ir lenkei Magdalenai Zebrowskai pakako 5.77/0.5 m šuolio, kad užimtų trečią vietą.

100 m. Karolina Deliautaitė – 5 vieta (11.84/1.1).

Ietis. Liveta Jasiūnaitė – 2 vieta. Grupėje Liveta įveikė abi varžoves – čekę Nikolą Ogrodnikovą (54.77 – 53.87) ir lenkę Karoliną Boldysz (59.38 – 53.41), bet finale dėl pirmos vietos nusileido latvei Madarai Palameikai (58.85 – 62.58).

4×400 m mišri estafetė. Lietuva (Rokas Pacevičius, Modesta Justė Morauskaitė, Artūras Janauskas, Erika Krūminaitė) – 3 vieta (3:23.75).

110 m b/b. Rapolas Saulius – 5 vieta (14.35/-0.3).

Aukštis. Adrijus Glebauskas – 1-2 vieta. Adrijus laimėjo grupės varžybas, nugalėjęs čeką Martiną Heindlą (2.12 – 2.00) ir lenką Karolį Hoffmaną (2.14 – NM). Aukščius tarpusavio dvikovai šuolininkai rinkosi nežinodami varžovo pasirinkimo. Kovoje dėl 1-2 vietų ir Adrijus, ir jo varžovas baltarusis Maksimas Nedasekau savo pasirinktų aukščių neįveikė ir pasidalino 1-2 vietas (Adrijus bandė įveikti 2.20 m, baltarusis – 2.33 m).

100 m b/b. Rasa Mažeikaitė – 6 vieta (14.93/-1.5).

Persekiojimo estafetė (800+600+400+200). 3.Lietuva (Benediktas Mickus, Eglė Balčiūnaitė, Gediminas Truskauskas, Akvilė Andriukaitytė) 4:40.25 (realus laikas 4:30.25). Pagal surinktus visose rungtyse taškus lietuviai startavo ketvirti su 10 sekundžių atsilikimu nuo lyderių.

Būtent vietos šioje estafetėje apsprendė komandų vietas: 1.Čekija, 2.Baltarusija, 3.Lietuva, 4.Latvija, 5.Airija, 6.Lenkija. Po šios dienos varžybų šešios komandos patenka tiesiai į pusfinalį, likusios 18, tarp jų ir Lietuva, antradienį kovos dėl dar 6 vietų pusfinalyje.

Pasibaigus ketvirtos grupės varžyboms paaiškėjo, kokias vietas užėmė lietuviai individualioje įskaitoje: