SVARBUS PRANEŠIMAS:
Greičiausias Lietuvos žmogus įvykdė Europos čempionato normatyvą
2016-06-17

Penktadienį Palangoje prasidėjusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate siautė uraganiniai vėjai, tačiau bėgimo takelyje uraganą „lenkė“ greičiausias šalies žmogus Rytis Sakalauskas. Lietuvos lengvaatlečių autoritetas ir rinktinės kapitonas 100 m įveikė per 10,29 sek. bei įvykdė Europos čempionato normatyvą.

Tokio aukšto rezultato R.Sakalauskas nedemonstravo nuo 2012-ųjų. Tiesa, 2014 metų Europos komandiniame čempionate 100 m prie pernelyg palankaus vėjo sprinteris įveikė per 10,23 sek.

Planas įvykdytas. Planas, kurį R.Sakalauskas sukūrė su prieš porą mėnesių anapilin išėjusiu profesoriumi Aleksu Stanislovaičiu – lengvaatlečio gyvenimo mokytoju.

„Su amžiną atilsį treneriu Aleksu Stanislovaičiu, mano gyvenimo mokytoju, taip ir planavome – su kiekvienu startu eiti link formos. Pradžiai tikslas buvo normatyvas į Europos čempionatą, o ten bandyti vykdyti normatyvą į olimpines žaidynes. Džiaugiuosi, kad taip įvyko ir kad tų žinių, kurias per 10 metų man perdavė treneris, užtenka eiti į priekį ir nedėti žingsnio atgal“, – pasakojo R.Sakalauskas.

Lengvaatletis neslėpė, kad pastarieji mėnesiai jo gyvenime buvo itin sudėtingi bei už pagalbą dėkojo aplinkiniams.

„Net nesitikėjau, kad yra tiek daug gerų žmonių, kurie savo geru žodžiu, gerais darbais labai daug prisidėjo prie šio starto. Gal net ne mano indėlis į tokį rezultatą buvo didžiausias, o tų žmonių, kurie buvo šalia, stūmė ir ragino nepasiduoti, – prisipažino R.Sakalauskas. – Džiaugiuosi, kad turiu tris savaites iki Europos čempionato, nes laiko trūko labai. Šį sezoną viskas labai anksti, tos trys savaitės man yra kaip išsigelbėjimas. Tikiu, kad turiu potencialo ir Europos čempionate parodysiu, ko aš pats iš savęs tikiuosi.“

Puikius rezultatus pasiekė bei kiti ant prizininkų pakylos užkopę sprinteriai. Lietuvos vicečempionu tapo Ugnius Savickas, o bronzos medalį iškovojo Kostas Skrabulis. Abu sportininkai pasiekė vienodus rezultatus bei abu pagerino asmeninius rekordus – 10,44 sek.

Tradiciškai sėkmingai ieties metimo sektoriuje pasirodė Edis Matusevičius. Net ir mesdamas prieš vėją sportininkas pasiekė solidų rezultatą, pagerino šalies čempionatų rekordą – 79,62 m – bei antrus metus iš eilės tapo Lietuvos čempionu.Toliau nei 79 metrus (toks yra Europos čempionato normatyvas) E.Matusevičius metė jau ketvirtą kartą šį sezoną.

Sidabro medalį iškovojo Skirmantas Šimoliūnas (71,07 m), bronzos – Modestas Masteika (61,49 m).

Tuo tarpų vyrų šuolių į aukštį sektoriuje užfiksuota staigmena: Europos vicečempionas Raivydas Stanys nesugebėjo apginti Lietuvos čempiono titulo ir liko antras (210 cm). Varžybų nugalėtoju tapo jo treniruočių partneris Adrijus Glebauskas, kuris įveikė 215 cm aukštį.

„Antrą kartą karjeroje aplenkiau Raivydą, pirmasis buvo prieš 2-3 metus Lietuvos studentų čempionate. Žinojau, kad tikrai galiu šokti 220 cm, bet oro sąlygos šiandien buvo labai prastos, – pirmu čempiono titulu džiaugėsi A.Glebauskas. – Raivydo nenurašau, treniruotėse jis man atrodo vis stipresnis ir stipresnis, bet ir pats esu gerai pasiruošęs, nors ir nesiseka su traumomis. Reikia sutvarkyti techniką ir tada drąsiai galima galvoti apie daugiau nei 220 cm.“

Europos čempionato normatyvą R.Stanys įvykdė dar pernai, tačiau kelialapį į Rio de Žaneirą garantuos tik sėkmingas startas Amsterdame. Tiesa, Lietuvos čempionate pasirodyti geriau šuolininkui į aukštį sutrukdė skausmai.

„Nesijaučiau visiškai sveikas, Kauno čempionate stipriai susimušiau kulną, o sekančiose varžybose iš to noro šokinėjau kentėdamas didelį skausmą. Kiekvieną dieną dėjau kompresus stovykloje, stengiausi nejudinti tos vietos. Palangoje danga minkšta, tad jaučiau didelius skausmus ir nėjo savęs atskleisti, kam esu pasiruošęs, – paaiškino R.Stanys. – Kodėl dalyvavau Lietuvos čempionate? Esu tvirto charakterio ir nemėgstu nuleisti rankų. Fizinė būklė yra gera, tikiuosi, kad čia nėra nieko baisaus, o tik sumušimas.“

Analogiškoje moterų rungtyje favoritės statusą pateisino Airinė Palšytė. Sportininkė pirmais bandymais įveikė 180 cm, 185 cm ir 190 cm aukščius, tačiau 195 cm peršokti nepavyko. Lietuvos čempionės titulą vos 23 metų sportininkė iškovojo jau šeštą kartą.

„Tik ką baigėsi antra mano treniruočių stovyklos savaitė. Po varžybų Turkijoje turėjau šiokių tokių bėdų, dėl ko reikėjo sumažinti krūvius. Pastarąsias savaites dirbu pilnu pajėgumu, pirmadienį per treniruotę šokau 188 cm, o šiandien – 190 cm. Galėjau daugiau, tačiau viskas yra gana neblogai. Tie bandymai 195 cm buvo „įmami“, – rezultatu nenusivylė A.Palšytė.

Sportininkė šį sezoną dar nedalyvavo jokiose komercinėse varžybose ir kryptingai ruošiasi svarbiausiems metų startams – jau po trijų savaičių vyksiančiam Europos čempionatui bei Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Beje, ir šalies čempionate, po didelio fizinio krūvio treniruočių stovykloje, A.Palšytė įveikė didesnį aukštį nei Europos čempionato normatyvas.

„Šios varžybos buvo tarsi treniruotė. Į stovyklą atvažiavau pasiruošusi dirbti šimtu procentu, dar turiu savaitę darbo ir stengsiuosi nekartoti buvusių klaidų, kai po Lietuvos čempionato gavau traumą. Visas dėmesys dabar skiriamas Europos čempionatui, judu į priekį, o šios varžybos buvo tik tarpinė stotelė“, – tikino A.Palšytė.

Moterų ieties metimo varžybose triumfavo Liveta Jasiūnaitė (57,06 m), aplenkusi jau dvidešimtą Lietuvos čempionatų medalį iškovojusią Indrę Jakubaitytę (51,98 m). Dar įspūdingesnį medalių kraitį „susigrobė“ Austra Skujytė: čempione šuolių į tolį rungtyje (6,08 m) tapusi daugiakovininkė iškovojo 31-ą apdovanojimą šalies pirmenybėse. Kiti jos medaliai iškovoti 100 m barjeriniame bėgime, šuolių į aukštį, rutulio stūmimo, disko ir ieties metimo rungtyse bei septynkovėje.

Lietuvos čempionatas baigsis šeštadienį.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite