SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Į Europą – tik su „I Run Clean“ sertifikatu
2018-01-18

European Athletics pristatė antidopingo mokymo programą I RUN CLEAN, kuri papildo nacionalinių federacijų ar antidopingo agentūrų švietimo programas, skatina laikantis sporto taisyklių gerbti save, savo sveikatą, savo varžovus.

I RUN CLEAN skirta visų amžiaus grupių ir įvairaus lygio atletams – nuo vaikų iki veteranų, nuo pradedančiųjų iki elito. Šiuo metu programa pateikiama anglų kalba, bet greitu laiku kalbų skaičius turėtų augti.

I RUN CLEAN programą sudaro aštuoni interaktyvūs moduliai, kuriuos galite paleisti savo kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone. Pateikiama video ir tekstinė informaciją, žinių įsisavinimą padeda pasitikrinti klausimai. Susipažinti su visa programa prireiks 30-40 minučių, tačiau nebūtina visus modulius „praeiti“ iš karto. Kiekviename modulyje taip pat pateikiamos nuorodos į išsamesnę informaciją.

I RUN CLEAN moduliai:

  • Making good decisions (nagrinėjamos etinės švaraus sporto problemos, tik peržiūrėjus šį modulį galima susipažinti, jau laisva tvarka, su kitais)
  • Doping control (dopingo kontrolės procedūros)
  • Breaking the rules (antidopingo taisyklių pažeidimai)
  • The WADA prohibited list (draudžiamos medžiagos ir metodai, pilną sąrašą lietuvių kalba galima rasti ir mūsų tinklapyje)
  • Whereabouts (informacijos apie buvimo vietą pateikimas)
  • Consequences for health (dopingo poveikis sveikatai)
  • Dietary supplements (dietiniai papildai)
  • Therapeutic Use Exemptions (draudžiamų medžiagų naudojimas gydymui)

Sėkmingai įveikus visus aštuonis etapus jūs galėsite atsisiųsti I RUN CLEAN diplomą su unikaliu sertifikato numeriu.

Pradedant 2018 metų Europos jaunių čempionatu Djere visi Europos čempionatų dalyviai, o nuo 2020 metų visų European Athletics varžybų dalyviai turės turėti I RUN CLEAN diplomus. Nacionalinės federacijos, registruodamos savo komandas, turės paraiškose pateikti visų sportininkų sertifikatų numerius. 

Lietuvos nacionalinių komandų nariai turėtų neatidėliodami rasti laiko I RUN CLEAN programai, gauti diplomus ir atsiųsti Lietuvos lengvosios atletikos federacijai ( info@laf.lt ) sertifikatų numerius.

I RUN CLEAN programos adresas – www.irunclean.org

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite