SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Į finalus patekusios lengvaatletės: džiaugiamės, kovosime, bet norime palaikymo
2019-03-02

Lietuvos rekordas, bilietas į finalą ir džiaugsmo ašaros komandoje. Agnė Šerkšnienė pusfinalyje pranoko geriausio Europos sezono rezultato savininkę bei šeštadienį kovos dėl medalio.

400 m rungties pusfinalyje ji nuotolį įveikė per 52,33 sek. bei pagerino savo pačios prieš metus pasiektą šalies rekordą. Tarp visų pusfinalio dalyvių lietuvės rezultatas buvo antras – greičiau bėgo tik šveicarė Lea Sprunger (51,90 sek.).

A.Šerkšnienės pasiekimą dar įspūdingesniu daro faktas, kad iš kiekvieno bėgimo į finalą žengė tik po dvi greičiausias lengvaatletes. O drauge su mūsiške bėgo ne tik minėta L.Sprunger, bet ir sezono lyderė lenkė Iga Baumgart-Witan bei ketvirtą sezono rezultatą turėjusi airė Phil Healy.

„Galvojau, kad laikas nesvarbu, nes patenka tik dvi pirmos ir nuo pat pradžių visoms vienodas šūvis, vienodas startas. Žinojau, kad iki šiol nebuvau parodžiusi to laiko, kurį galiu. Tiesiog negalvojau apie konkurentes, apie vardus, apie lyderes. Galvojau, kaip reikia bėgti, kokia taktika, tiesiog susikaupti ir laikytis“, – prisiminė A.Šerkšnienė.

Praėjusių metų pasaulio čempionate mūsiškė liko per plauką nuo finalo, septinta, o per visą karjerą finalas mūsiškei buvo išsprūdęs ne sykį. Tad nenuostabu, kad po finišo ją ašarodami sveikino Lietuvos komandos atstovai.

„Finale bėgti labai smagu ir labai norisi. Džiugu, kad patekau. Tikiuosi, kad pavyks dar geriau pasirodyti. Visoms šansai finale lygūs, faktas, kad visos šešios stiprios. Bus matyti, vienoms pavyksta trečią kartą gerinti asmeninį, kitoms ne. Nenorėčiau likti paskutinė tai tikrai“, – šypsojosi A.Šerkšnienė.

Keliomis minutėmis anksčiau nei Lietuvos bėgikė į finalą prasibrovė ir Airinė Palšytė. Europos čempionės titulą ginanti lengvaatletė pirmais bandymais peršoko 181 cm, 185 cm ir 189 cm, o 193 cm – trečiu.

„Buvau nusiteikusi pirmais bandymais šokti viską. Danga labai greita ir šokli, tačiau reikia laiko priprasti, dėl to teko koreguoti įsibėgėjimą. Tiek trenerė, tiek kineziterapeutas sėdėjo, analizavo ir matė, kad yra šiokių tokių klaidelių. Jas ištaisiau ir šiek tiek visus panervinusi įveikiau tą aukštį. Viskas yra gerai, esu finale“, – dėl klaidų šokant 193 cm nepergyveno A.Palšytė.

Prieš dvejus metus Belgrade lietuvaitė pasiekė Lietuvos rekordą, peršokusi 201 cm. Tada rimčiau pasipriešinti mūsiškei nepajėgė nė viena varžovė. Tačiau šį žiemos sezoną puikią sportinę formą, neskaitant A.Palšytės, demonstruoja rusė Marija Lasickienė bei ukrainietės Julija Levčenka ir Katarina Tabašnik.

„Dabar šuolininkių į aukštį lygis yra labai aukštas, daug iš jų yra įveikusios arti dviejų metrų, tad kovoti tikrai yra su kuo. Ginti čempionės titulą bus labai sunku. Labai malonu būtų, jei pavyktų apginti titulą, bet tai užduotis ne iš lengvųjų. Visada čempionatuose atiduodu viską, ką galiu, ir, jei sekasi, būna gerai. Atsakomybės neužsidedu, bet tikiuosi palaikymo. Esu nusiteikusi optimistiškai ir tikrai kovosiu iki paskutinio“, – tikino A.Palšytė.

Atrankoje 193 cm įveikė vos šešios šuolininkės – A.Palšytė, M.Lasickienė, J.Levčenka, K.Tabašnik, britė Morgan Lake bei švedė Erika Kinsey. Medaliai šuolių į aukštį varžybose bus išdalinti sekmadienį, o finale grumtis ne aštuonios, bet dvylika lengvaatlečių.

Penktadienio vakarą Glazgo „Emirates“ arenos taką išbandė ir Natalija Piliušina. JAV gyvenanti lietuvė 1500 m distanciją nubėgo per 4 min. 20,98 sek. bei užėmė 19 vietą.

„Norėjau patekti į finalą, jaučiausi labai gerai tiek per apšilimą, tiek porą savaičių iki varžybų. Tačiau pirmus 400 m „užsibėgome“, laikiau tempą iki 800 m, o tada „parėjo“. Kelionė buvo ilga, gal susidėjo tas nuovargis ir per greita pirma pusė, todėl ir toks rezultatas gavosi“, – pasirodymą komentavo N.Piliušina.

Jai tai buvo pirmas tokio rango varžybų uždarų patalpų čempionatas apskritai. Be to, Amerikoje ji dažniausiai bėga ne europiečiams įprastame manieže, o ir 1500 m nuotolį varžybose šį sezoną lietuvė įveikė pirmą kartą.

„Nežinomybės dėl to, kad pirmas uždarų patalpų čempionatas, nebuvo, bet manieže praktiškai nestartavau šiemet. Startai, kuriuos dariau, buvo ant 300 m ilgio tako ir posūkis nebuvo pakeltas – tarsi stadione. Nesu pratusi, nes seniai nestartavau manieže, tad gal tai šiek tiek baugino“, – sakė N.Piliušina.

Nuo 2012-ųjų, kada lengvaatletė bėgo Europos čempionato finale, rinktinei ji atstovavo tik Universiadoje ir 2015-ųjų Europos komandiniame čempionate. Traumų kamuota bėgikė turi tikslą – patekti ir sėkmingai pasirodyti Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Tikslą turiu pakankamai nemažą kitiems metams, noriu ne tik patekti į olimpines žaidynes, bet ir patekti į pusfinalį, tą greičiausiai bandysiu 1500 m rungtyje. Keičiau trenerį, nebesu su ta komanda, su kuria buvau Sietle. Manau, man netiko metodika, dėl to ir traumų buvo toks kiekis. Nebūdavo pakankamai laiko išsigydyti, todėl ir buvo viena trauma po kitos. Pakeičiau trenerį, pakeičiau gyvenamąją vietą ir viskas po truputį lyg ir grįžta į vėžes“, – sakė N.Piliušina.

Greičiausiai atrankoje bėgo ispanė Marta Perez (4 min. 8,05 sek.), čekė Simona Vrzalova (4 min. 8,06 sek.) bei airė Ciara Mageean (4 min. 8,15 sek.).

Šeštadienį ryte 60 m atrankos varžybose dalyvaus 18-metė Akvilė Andriukaitytė. 400 m finalas su A.Šerkšniene vyks 22.10 val. Lietuvos laiku.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite