SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Lietuvos lengvaatlečiai jėgų Europos čempionate netaupys
2016-04-26

Liepos 6-10 dienomis Amsterdame (Nyderlandai) vyks Europos lengvosios atletikos čempionatas, galintis ne tik padidinti Lietuvos olimpiečių skaičių, bet ir sugrąžinti medalius ant lietuvių kaklų. Nors Senojo žemyno pirmenybėse šįkart nebus ėjikų, o maratonininkai vietoje įprasto 42,195 km nuotolio turės rinktis perpus trumpesnę distanciją, į Nyderlandus gali vykti 15-20 šalies lengvaatlečių.

Europos čempionatas – tarsi generalinė repeticija prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Nors kai kurie skeptikai tikina, kad per mėnesį dukart įgyti arba tiek laiko išlaikyti optimalią sportinę formą yra neįmanoma, 2012-ųjų patirtis rodo visai ką kitą. Europos čempionate prieš ketverius metus medalį iškovojusi Lina Grinčikaitė Londono olimpiadoje pagerino šalies rekordą, o arti lyderių šuolių į aukštį ir rutulio stūmimo rungtyse buvusi Austra Skujytė vos po mėnesio olimpinėse žaidynėse kovojo dėl medalio.

Didelį dėmesį artėjančiam Europos čempionatui Amsterdame skirs ir viena didžiausių šalies lengvosios atletikos vilčių Airinė Palšytė. Kovą Portlande (JAV) vykusiame pasaulio uždarų patalpų čempionate šuolininkė į aukštį įveikė vienodą aukštį kaip ir nugalėtoja – 196 cm – bei užėmė ketvirtą vietą.

„Olimpinės žaidynės, pasaulio čempionatas ir Europos čempionatas yra aukščiau už bet kurias komercines varžybas. Šį sezoną stengsiuosi nesiblaškyti, nes praėjusią vasarą turėjau labai daug startų ir ne visada spėdavau po jų atsistatyti. Reikia susikaupti ir kuo geriau pasirodyti Europos čempionate ir olimpiadoje“, – pasakojo A.Palšytė.

Sportininkė teigė, kad visą sezoną stengsis demonstruoti kuo aukštesnę sportinę formą ir vieno jos piko numanyti turbūt negalima.

„Planuoju labai minimaliai varžybų, kad „neišsišaudyt“ šovinių iki svarbiausių startų, – sakė šalies rekordininkė. – Po Europos čempionato bus pakankamai laiko, kad gerai pasiruoštum olimpiadai. Labai abejoju, jog atsiras tokių, kurios fokusuosis tik olimpinėms žaidynėms. Dar neaišku, kaip bus su Rusijos rinktine, jei rusės nedalyvaus, visos pagrindinės varžovės nepraleis progos dalyvauti Amsterdame.“

Į aukštas vietas gali pretenduoti pusmaratonio distancijoje startuosiančios Lietuvos maratonininkės. Dalyvauti šioje rungtyje turėtų net 5-6 lietuvės, kurios komandinėse varžybose bus laikomos vienomis iš favoričių. Ne be reikalo – prieš dvejus metus Ciuriche (Šveicarija) vykusiame Europos čempionate komandų įskaitoje lietuvaitės buvo klasifikuotos ketvirtos ir liko per žingsnį nuo medalio.

Tiesa, tą čempionatą prie televizoriaus ekrano praleido Diana Lobačevskė. Asmeninį pusmaratonio rekordą – 1 val. 11 min. 33 sek. – šiemet pasiekusi olimpietė bus Lietuvos stajerių vedlė Europos pirmenybėse.

„Europos čempionate nusprendžiau dalyvauti, nes dar niekada nesu dalyvavusi suaugusiųjų Europos čempionate. Prieš tai vis nepavykdavo – tai trauma trukdė, tai nėštumas – todėl puiki galimybė išbandyti jėgas Amsterdame, – sakė D.Lobačevskė. – Ar startas Europoje nepakenks pasiruošimui olimpinėms žaidynėms? Tai kaip tik man padės. Laukia stiprus startas, proga pagerinti asmeninį rekordą, nes ten tikrai bus su kuo konkuruoti. Tobulėji tik aukščiausio rango varžybose tiek fiziškai, tiek psichologiškai.“

Startas Amsterdame pirmomis tokio lygio suaugusiųjų varžybomis gali tapti jaunosioms kylančioms žvaigždėms, praėjusių metų Europos jaunimo čempionatų prizininkams Edžiui Matusevičiui ir Livetai Jasiūnaitei.

Kai kuriems lietuviams Senojo žemyno pirmenybės taps paskutine galimybe įšokti į nuvažiuojantį traukinį į Rio – sulig Europos čempionatu baigsis atrankos į olimpines žaidynes periodas.

Plačiau apie iniciatyvą dėl čempionato transliacijų ČIA.

Autorius – Robertas Trakys/Pagaminta Lietuvoje

Roko Lukoševičiaus nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite