SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Istoriniame disko metimo finale A. Gudžius iškovojo šeštą vietą
2023-08-22

Pirmadienio vakarą Budapešto (Vengrija) 35 tūkstančių vietų stadione vyko bene laukiamiausia lietuvių pasaulio čempionato rungtis – vyrų disko metimas. Jame dalyvavo net 2 Lietuvos atstovai – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius. Čempionato rekordu pažymėtame finale Mykolas pasidabino bronzos medaliu, o Andrius po įtemptos kovos užėmė šeštą vietą.

Tai buvo jau penktasis A. Gudžiaus karjeros čempionatas. 2017 metais Londone (Jungtinė Karalystė) diskininkas tapo čempionu (69.21 m), o 2022 metais Oregone (JAV) medalių kolekcija buvo papildyta bronza (67.55 m). Šįkart Andriaus užfiksuotas 66.16 m rezultatas liko toli nuo medalių, kadangi varžovai pademonstravo įspūdingus rezultatus.

Antrą kartą pasaulio čempionu tapęs švedas Danielis Stahlis paskutiniu metimu ne tik išplėšė aukso medalį iš slovėno Kristjano Čeho, bet ir pagerino pasaulio čempionato rekordą, kai diską numetė net 71.46 m (15 geriausias rezultatas disko metimo istorijoje). Taip pat šeštuoju bandymu geriausią rezultatą parodęs K. Čehas įrankį nusviedė 70.02 m, o M. Alekna – 68.85 m. Tiesa, net trys 20-mečio Lietuvos talento bandymai viršijo 68 metrų ribą.

„Labai įspūdingas, istorinis finalas su istoriniais rezultatais. Asmeniškai – porą metrų toliau norėjau numesti. Ketvirtame metime norėjau mesti maksimaliai, bet labai šlykščiai paslydau ir bandymas buvo neįskaitytas. Lyg ir kirkšnis pasijautė, o poto buvo sudėtinga vėl įsivažiuoti. Šeštu bandymu stojau vėl į savo vietą (66.13 m), bet reikėjo diską mesti virš 69 m, kad iškovočiau medalį. Tai jautėsi ir tas spaudimas, ir karštis, ir suvokimas, kad reikia daryti asmeninį rekordą. Paskutinį metimą galvojau padaryti 90 proc., kad sektoriuje išstovėčiau ir rezultatą užfiksuočiau. Žinoma, tikėjausi, kad įrankis lėks toliau, bet matyt nuovargis, karštis atėmė metrus“, – po finalo savo pasirodymą komentavo sportininkas.

Pirmą kartą pasaulio čempionatų istorijoje net 2 disko metikai permetė 70 metrų žymą, todėl A. Gudžius komplimentų jiems negailėjo: „Ką parodė vyrai prie šitų sąlygų, tai keliu kepurę, žemai lenkiuosi. Labai džiaugiuosi už Mykolą, šaunuoliai. Manau, kad Kristjanas buvo tam pasiruošęs, atsipalaidavo ir parodė maksimumą. O Danielis buvo alkanas ir piktas, labai stipriai pasiruošęs. Matėme jo susikaupimą. Prie tokio spaudimo, kai Kristjano fanai skandavo jo vardą, nueiti ir numesti čempionato rekordą – ką šis vyras yra pajėgus padaryti, aš sunkiai įsivaizduoju.“

Nors Andriui ir nepavyko pasiekti savo tikslo, jis pasidžiaugė už Mykolą ir palinkėjo sėkmės likusiems Lietuvos sportininkams: „Žinoma, smagu, kad Lietuvai važiuoja bent vienas medalis. Aš tikiuosi, kad ir ietininkai (Liveta Jasiūnaitė ir Edis Matusevičius) priartės prie medalių. Labai džiaugiuosi, kad man kukliai pasirodžius, yra, kas parveža medalį. Numetęs 68 m būčiau patenkintas, kad ir be medalio, bet su solidžiu rezultatu. Namuose prie geriausių sąlygų mečiau virš 70 m, todėl tikrai galėjau ir buvau tam pasiruošęs. Atrodė gerinu metimą, dedu daugiau jėgos, bet durnas paslydimas, atsiradusi psichologinė baimė ir lengvas fizinis skausmelis patrukdė.“

„6 vieta tikrai nedaro gėdos Lietuvai, šalies vardas skambės per pasaulį. Džiaugiuosi prie to prisidėjęs. Tikrai buvo garbė istoriniame finale sudalyvauti, problemytė, kad man sunkiai su jais draskytis (šypsosi). 70 m tokiose varžybose numesti yra kosmosas, to man dar nepavyko padaryti“, – varžybas apibūdino lengvaatletis, kuris prieš mėnesį įvykdė normatyvą į jau trečias karjeros olimpines žaidynes, kurios kitąmet vyks Paryžiuje (Prancūzija).

Antradienį Budapešte lietuviai nestartuos, o trečiadienį čempionatą pradės net 6 mūsų šalies atstovai, kurie sieks prasibrauti į pusfinalius ar finalus.

 

Andriaus video komentaras

 

Autorius – Justas Virbickas

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite