SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

KKSD vadovas apie sportininkų medicininį aprūpinimą: galime pasidžiaugti tuo, ką matome
2018-06-08

„Nepatenkintų federacijų nėra“, – atslūgus emocijoms dėl Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) reformos džiaugėsi KKSD vadovas Edis Urbanavičius.

Panaikinus vieną LOSC funkciją – sportininkų rengimą – šalies sporto federacijos nuogąstavo dėl sportininkų medicininio aprūpinimo. Vis dėlto atsiradusias problemas didžioji dalis sporto šakas kuruojančių organizacijų išsprendė operatyviai.

„Kiek teko bendrauti su federacijų vadovais, dauguma jų labai greitai susiorientavo ir surado savo medikus – arba tuos pačius, arba kitus, kurie aptarnauja geriausius sportininkus. Džiaugiamės, kad atsirado privačių iniciatyvų, žmonės kuria centrus, siūlo paslaugas įvairioms sporto šakoms, – sakė E.Urbanavičius. – Kvalifikacijos prasme, ką tenka girdėti kalbantis su sportininkais ir federacijų vadovais, nepatenkintų nėra. Reforma ne kažką sugriovė, bet suteikė kvalifikuotesnes galimybes.“

Pavyzdžiui, Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) ėmė bendradarbiauti su sporto klubu „VS-Fitness“, o geriausi lengvaatlečiai naudojasi šios įstaigos reabilitacijos centro paslaugomis.

„Vos iškilo problema dėl medicinos personalo, tai efektyviai ji buvo išspręsta – turime visokeriopą priežiūrą, – džiaugėsi pasaulio čempionas Andrius Gudžius. – Treniruojuosi puikiausiomis sąlygomis ir jau galime matyti pirmuosius vaisius. Reiškia, specialistai yra tikrai aukšto lygio ir galiu kiekvieną dieną treniruotis maksimaliai.“

E.Urbanavičius pabrėžė, kad sportininkų rengimas nėra valstybės funkcija, o atsakomybę už atletų rengimą turi prisiimti konkrečios organizacijos.

„Turėjome centralizuotą sportininkų rengimą ir patekti į medicinos aptarnavimo rinką privačioms įmonėms buvo sudėtinga. Ir seniau buvo daug galimybių, bet mes jų neišnaudodavome, nes visi naudojosi tuo, kur nereikėjo mokėti pinigų arba jie buvo kitaip apskaitomi“, – pasakojo E.Urbanavičius.

KKSD vadovo teigimu, iki šiol medicinos aptarnavimo sferai buvo sudėtinga patekti į sportą, todėl šias paslaugas suteikiančių privačių centrų skaičius turėtų augti, o kainos – kristi. Svarbiausia – sportininkai gali naudotis aukštos kvalifikacijos paslaugomis.

„Tikrai negalėjome pasidžiaugti, jog LOSC buvo sukurtos puikios sąlygos, o tuo, ką matome dabar, galime pasidžiaugti. Visi žinojome, kokia yra medicininio aprūpinimo pasiūla dar iki reformos. Dabar leisime uždirbti verslui, o laikui bėgant, kai atsiras normali konkurencija, paslaugų kainos susitvarkys“, – neabejojo E.Urbanavičius.

Tuo tarpu „VS-Fitness“ klubo reabilitacijos centro vadovas Tadas Puzara džiaugėsi atsiradusia galimybe bendradarbiauti su sporto federacijomis.

„Turime išskirtines ir, ko gero, geriausias sąlygas Baltijos šalyse, modernią įrangą ir didelę patirtį turinčią profesionalų komandą. Tikimės, kad įvairių sporto šakų atstovai, federacijos, prisijungs prie mūsų, norime prisidėti prie sportininkų pergalių“, – ragino T.Puzara.

 

lengvoji.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite