SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Lietuvos čempionatas baigėsi disko metiko staigmena
2016-06-18

Šeštadienį Palangoje baigėsi dvi dienas trukęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Antrą varžybų dieną buvo pasiekti šeši geriausi šalies sezono rezultatai, o didžiausias netikėtumas užfiksuotas vyrų disko metimo rungtyje.

Disko metimo sektoriuje susikovė visi pajėgiausi šalies metikai – po kojos lūžio atsigaunantis Andrius Gudžius, praėjusio Europos čempionato dalyvis Aleksas Abromavičius bei normatyvą į šių metų Senojo žemyno pirmenybes jau įvykdęs Eligijus Ruškys. Vis dėlto ši trijulė buvo priversta sveikinti kur kas mažiau patirties turintį 20-metį Domantą Pošką. Čempionu tapęs vilnietis įrankį numetė 62,47 m bei pasiekė asmeninį rekordą.

„Rezultatu labai džiaugiuosi, visi buvo pajėgūs mesti daug ir visi esame apylygiai. Šiandien laimėjau aš, kitą dieną gal laimės kas kitas“, – kukliai kalbėjo D.Poška.

Praėjusių metų Europos jaunimo čempionato ketvirtos vietos laimėtojas toliausiai numetė paskutiniu šeštu bandymu, jau užsitikrinęs Lietuvos čempiono titulą. Iki suaugusiųjų Europos čempionato normatyvo sportininkui pritrūko vos 0,53 m.

„Nebebuvo kur trauktis, laimėjau varžybas, atsipalaidavau ir galvojau, kad reikia „dėti“, – apie šeštą bandymą kalbėjo D.Poška. – Šiek tiek apmaudu dėl normatyvo, bet vis tiek labai džiaugiuosi rezultatu. Oro sąlygos puikios, nors galėjo būti šilčiau, vėjas tobulas, tokio dar nesu matęs.“

Sidabro medalis atiteko pirmose varžybose šį sezoną dalyvavusiam A.Gudžiui (60,58 m), bronzos – A.Abromavičiui (59,29 m).

Moterų disko metimo rungtyje geriausią rezultatą šiemet pasiekė Zinaida Sendriūtė. Sportininkės mestas diskas nuskriejo lygiai 60 metrų.

„Nuotaika nebloga, gerai jaučiuosi, bet galėjau ir dar geriau. Bus kitą kartą. Apie rezultatą negalvojau, o bandžiau susitvarkyti kiek įmanoma su technika. Nelabai moku kovoti su tokiu vėju, bet jėgų geriems rezultatams pakanka“, – teigė dvyliktą kartą šalies čempione tapusi Z.Sendriūtė.

Pastaruoju metu ypatingą dėmesį sportininkė skyrė technikos niuansams. Kokį pažymį sau ji parašytų už disko metimo technikos išpildymą?

„Dešimtbalėje sistemoje vertinčiau penketu. Rezervo yra ir viskas bus gerai. Reikia pašlifuoti techniką, kad viskas eitų pažeme, o ne kiltų į dangų“, – paaiškino Z.Sendriūtė.

Disko metimo varžybose antrą vietą užėmė Ieva Zarankaitė (53,05 m), o trečia buvo Larisa Voroneckaja (46,27 m).

Čempionato metu tradiciškai jėgas keliose rungtyse išbandė septynkovininkė Austra Skujytė. Europos čempionatui besiruošianti Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė dalyvavo šuolių į tolį (6,08 m), ieties metimo (43,34 m) bei 200 m bėgimo rungtyse (26,35 m).

„Šuoliai į tolį nudžiugino, ieties metime vyko kova su vėjo malūnais, tas truputį erzino – galėjo padaryti pavėjui. Manau, visi būtų nuotaiką pasikėlę vietoje to, kad kovoti per tokį škvalą, tuose sūkuriuose… Na, o 200 m bėgime nusiteikiau, kad pūs į nugarą, bet nepūtė“,  – šyptelėjo A.Skujytė.

Penktadienį šuolių į tolį varžybose triumfavusi daugiakovininkė iškovojo jau 31 medalį šalies čempionatuose. Kiti jos medaliai iškovoti 100 m barjeriniame bėgime, šuolių į aukštį, rutulio stūmimo, disko ir ieties metimo rungtyse bei septynkovėje.

„Medalių neskaičiuoju ir nedėlioju. Vis tiek ilga karjera, tai nori ar nenori taip susiklosto“, – nusijuokė A.Skujytė.

Bilietą į Europos čempionatą lengvosios atletikos žvaigždė jau turi, tačiau dėl kelialapio į Rio de Žaneirą dar reikės pakovoti. Olimpinių žaidynių normatyvas – 6200 taškų, o šį sezoną A.Skujytei pavyko surinkti 5985 tšk.

Gali būti, kad norint vykti į Rio pakaks ir mažesnio taškų skaičiaus: kadangi normatyvus įvykdė mažiau nei 32 sportininkės, likusios dalyvės bus atrinktos pagal geriausius dvejų metų rezultatus. Jei atranka baigtųsi dabar, į olimpiadą vyktų ir prancūzė Antoinette Nana Djimou, kurios geriausias atrankos periodo rezultatas – 6104 tšk.

„Visos mintys sukasi apie Europos čempionatą, čia buvo tarsi gera treniruotė. Gecise (varžybose, kuriose A.Skujytė įvykdė Europos čempionato normatyvą – lengvoji.lt) labai nesisekė šuoliai į aukštį ir šuoliai į tolį. Sarmata šokti mažiau šešių metrų. Šiose rungtyse taškai yra dideli, tad kai nepasiseka žinai, kad rezervo yra. Į olimpiadą patekti yra labai realu, šansai yra, tik reikia jais pasinaudoti“, – paaiškino A.Skujytė.

Moterų 800 m bėgime triumfavo olimpietę Eglę Balčiūnaitę aplenkusi Monika Elenska. Sportininkė distanciją įveikė per 2 min. 6,5 sek. bei apgynė pernai iškovotą titulą. M.Elenska bėgimo tempą diktavo nuo pirmųjų distancijos metrų iki finišo.

„Buvau įsitikinusi tuo, ką darau ir bėgdama nebijojau, jog gali aplenkti. Iki asmeninio rekordo truputį pritrūko, bet nieko. Nesiekiu per anksti viršūnių, viskas bus ateityje, – pasakojo M.Elenska. – Tokiose varžybose vieta man nėra svarbi, bėgu tam, kad pagerinčiau savo rezultatą, o ne Eglės ar kažkieno kito.“

Antra finišavusi E.Balčiūnaitė nuotolį įveikė per 2 min. 7,55 sek. Normatyvus į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes bei Europos čempionatą dar pernai įvykdžiusi bėgike neslepia, kad įtakos rezultatui turėjo pavasarį patirta trauma.

„Prieš porą mėnesių patyriau traumą – trūko galinis raumuo. Pagaliau atsistačiau, galiu pilna jėga treniruotis, tačiau trūksta treniruočių, laiko. Visada norisi geriau, bet reikia prisitaikyti prie šios situacijos, – paaiškino E.Balčiūnaitė – Pamatus jau pasistatėme, dabar reikia formuoti visą namą. Norėtųsi dalyvauti Europos čempionate bei pasirodyti daug geriau nei šiandien. Apie olimpiadą dar pavojinga kalbėti, noriu numesti bent tris sekundes, o tada bus galima kažką planuoti.“

Kartu vykusias sporto klubų varžybas pirmoje grupėje laimėjo SK „COSMA“ I komanda (22555.5), antroje vietoje šio klubo II komanda (20794.5), trečioje VŠĮ „Kauno maratono klubas“ (19977.5). Antroje grupėje nugalėjo Panevėžio lengvosios atletikos klubas „Žvaigždė“. Geriausia jaunimo grupės sportininkė tapo klaipėdietė Erika Lukaševič, 200 m nubėgusi per 24,53 sek.

Šalies čempionatas buvo paskutinės Lietuvoje vykusios varžybos, kuriose galima vykdyti Europos čempionato normatyvus. Juos įvykdė 14 šalies lengvaatlečių, tačiau galutinė komanda, vyksianti į į liepos 6-10 Amsterdame (Olandija) vyksiančias pirmenybes, LLAF Tarybos bus patvirtinta pasibaigus atrankos periodui.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite