Varžybų kalendoriaus patikslinimas: tradicinės bėgimo varžybos „Senvagė 2024“ vyks balandžio 6 d. (ne balandžio 13 d.).

Lietuvos čempionatas: pirmoji diena
2017-07-20

Palangoje prasidėjo Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Ketvirtadienį paaiškėjo 19 Lietuvos čempionų.

Moterys.

100 m. 1.Karolina Deliautaitė (Kaunas/Klaipėda) 11.59/0.9, 2.Dovilė Kiudelytė (Kaunas) 12.02, 3.Gabrielė Kaminskaitė (Panevėžys/Kėdainiai) 12.11.
Karolina laimėjo antrus metus iš eilės, pasiekė asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Asmeninius rekordus pagerino ir kitos dvi prizininkės.

400 m. 1.Eva Misiūnaitė (Kaunas) 53.22, 2.Modesta Justė Morauskaitė (Vilnius)53.39, 3.Deimantė Bedalytė (Vilnius) 58.63.
Eva ant 400 m nugalėtojų garbės pakylos kopė septintą kartą iš eilės, tris kartus ji buvo pirma, po du kartus antra ir trečia.

1500 m. 1.Monika Šaltenytė (Vilnius) 4:32.05, 2.Vytautė Pabiržytė (Kaunas/Kaišiadorys) 4:32.75, 3.Banga Balnaitė (Klaipėda) 4:39.26.
Pirmasis šešiolikametės Monikos Šaltenytės medalis Lietuvos čempionatuose, ji taip pat pagerino savo asmeninį rekordą.

10000 m. 1.Gintarė Zenkevičiūtė (Švenčionys) 36:45.94, 2.Kamilė Vaidžiulytė (Šiauliai) 37:31.67, 3.Rūta Šimkūnaitė (Vilnius) 40:19.65.
Gintarė, turinti čempionato apdovanojimų bėgant 1500 m ir 5000 m, laimėjo pirmą medalį ilgiausioje distancijoje. Kamilė ir Rūta pagerino asmeninius rekordus.

100 m b/b. 1.Irma Mačiukaitė (Pasvalys) 13.79/0.2, 2.Gabrielė Čeponytė (Kaunas) 14.60, 3.Miglė Liepa Muraškaitė (V) 15.00.
Irma 2012 ir 2013 metais buvo bronzos, 2015 ir 2016 metais – sidabro prizininkė, čempione ji tapo pirmą kartą. Gabrielė ir Miglė Liepa pagerino asmeninius rekordus.

Šuolis į aukštį. 1.Airinė Palšytė (Vilnius) 1.85, 2.Ineta Šeflerytė (Panevėžys) 1.75, 3.Sandra Alejūnaitė (Šiauliai) ir Gintarė Nesteckytė (Kaunas) 1.70.
Airinė laimėjo Lietuvos čempionatą septintą kartą. Jos rezultatas – geriausias šį sezoną Lietuvoje. Ineta ir Sandra pakartojo asmeninius rekordus.

Šuolis į tolį. 1.Jogailė Petrokaitė (Raseiniai) 6.42/1.0, 2.Karina Lipeckaja (Vilnius) 6.18/2.9, 3.Sofija Korf (Vilnius) 5.76/2.2.
Jogailė pirmą kartą tapo Lietuvos čempione, jos rezultatas geriausias šį sezoną Lietuvoje. Karinai tai trečiasis sidabro medalis, Sofija tarp prizininkių pirmą kartą.

Rutulio stūmimas. 1.Austra Skujytė (Kaunas) 16.11, 2.Giedrė Kupstytė (Vilnius), 3.Urtė Bačianskaitė (Panevėžys) 13.72.
Austra Skujytė Lietuvos čempionate pirmą kartą dalyvavo 1995 metais, tuomet ji užėmė dešimtą vietą disko metime ir vienuoliktą vietą šuoliuose į tolį. Nuo to laiko laimėti 32 medaliai: rutulio stūmime – 10 (9 aukso, 1 sidabro), šuoliuose į tolį – 6 (4, 2, 0), 100 m barjeriniame bėgime – 6 (3, 3, 0), šuoliuose į aukštį – 5 (1, 3, 1), disko metime – 2 (1, 1, 0), ieties metime – 2 (0, 1, 1) ir, kaip nekeista, vos 1 septynkovėje (1, 0, 0). Urtė Bačianskaitė pasiekė asmeninį rekordą.

Disko metimas. 1.Zinaida Sendriūtė (Skuodas/Kaunas) 60.50, 2.Ieva Zarankaitė (Utena) 50.75, 3.Larisa Voroneckaja (Vilnius) 46.66.
Zinaida Lietuvos čempionatą laimėjo tryliktą kartą, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir, nors neįvykdė pasaulio čempionato normatyvo, turėtų į jį patekti pagal geriausią sezono rezultatą. Ieva sidabro medalį laimėjo penktą kartą iš eilės.

Vyrai.

100 m. 1.Rytis Sakalauskas (Kaunas) 10.33/0.6, 2.Ugnius Savickas (Vilnius) 10.43, 3.Kostas Skrabulis (Vilnius) 10.44.
Rytis Lietuvos čempionatuose trumpiausią distanciją laimėjo aštuntą kartą. Ugnius pagerino asmeninį rekordą, o Kostas pakartojo.

400 m. 1.Rokas Pacevičius (Kaunas) 47.64, 2.Almantas Dapkevičius (Marijampolė/Kauno r.) 49.67, 3.Valentinas Bukovskis (Vilnius).
Rokas laimėjo aukso medalį trečius metus paeiliui.

1500 m. 1.Simas Bertašius (Vilnius/Raseiniai) 3:50.12, 2.Darius Petkevičius (Marijampolė) 3:57.55, 3.Šarūnas Mockus (Šiauliai/Šiaulių r.) 3:59.45.
Simas pakartojo praėjusių metų laimėjimą.

10000 m. 1.Evaldas Gustaitis (Marijampolė) 32:27.92, 2.Andrej Jegorov (Vilnius) 33:15.42, 3.Modestas Dirsė (Švenčionys) 33:40.19.
Visi trys prizininkai pagerino savo asmeninius rekordus, o čempiono rezultatas – geriausias šį sezoną Lietuvoje.

110 m b/b. 1.Rapolas Saulius (Vilnius) 13.76/3.2, 2.Martynas Vrašinskas (Kaunas/Klaipėda) 14.10, 3.Artūras Janauskas (Vilnius) 14.69.
Rapolas Saulius Lietuvos čempionu tapo trečius metus iš eilės. Jo rezultatas geresnis už sportininko asmeninį rekordą, viršija Lietuvos U23 rekordą, Lietuvos čempionatų rekordą ir 2018 metų Europos čempionato normatyvą, deja, nei rekordai, nei normatyvas nebus įskaityti, nes vėjas viršijo leistiną 2.0 m/sek greitį.

Šuolis į aukštį. 1.Raivydas Stanys (Kaunas) 2.15, 2.Mantas Liekis (Kaunas/Klaipėda) 2.15, 3.Adrijus Glebauskas (Kaunas/Kėdainiai) 2.10.
Raivydas Lietuvos čempionatą laimėjo septintą kartą. Mantas, atsilikęs tik bandymų skaičiumi, pagerino asmeninį rekordą.

Šuolis į tolį. 1.Tomas Lotužis (Vilnius/Skuodas) 7.52/2.1, 2.Darius Aučyna (Vilnius) 7.49/2.3, 3.Marius Vadeikis (Kaunas/Kėdainiai) 7.30.
Tomas ir Marius susikeitė pernai Lietuvos čempionate laimėtais apdovanojimais, tuo tarpu Darius šuoliuose į tolį „pripažįsta“ tik sidabrą – septintą kartą užėmė antrą vietą.

Rutulio stūmimas. 1.Šarūnas Banevičius (Klaipėda) 19.64, 2.Julius Malotkinas (Klaipėda/Skuodas) 17.41, 3.Karolis Čekanavičius (Kaunas) 16.89.
Ketvirtas Šarūno laimėtas Lietuvos čempionatas.

Disko metimas. 1.Andrius Gudžius (Kaunas) 68.04, 2.Aleksas Abromavičius (Vilnius) 61.20, 3.Domantas Poška (Vilnius) 55.56.
Trečią kartą karjeroje numetęs diską už 68 m ribos Andrius Gudžius atsirevanšavo Abromavičiui už pralaimėtą 2015 metų čempionatą, o Domantui Poškai už pernykštį. Dabar Andriaus kolekcijoje 3 aukso, 5 sidabro ir 1 bronzos medalis.

4×100 m. 1.COSMA (Mantas Šeštokas, Rytis Sakalauskas, Kostas Skrabulis, Ugnius Savickas) 40.11, 2.Kaunas (Svajūnas Abromas, Rokas Silkinis, Domantas Žalga, Regimantas Tiškus) 42.78, 3.Panevėžys/Rokiškis (Domantas Dobrega, Gabrielius Bžeskis, Kristupas Seikauskas, Einius Trumpa) 43.68.
Nugalėtojų rezultatas geriausias šį sezoną Lietuvoje.