SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunučių čempionatas (Druskininkai, 06 14-15): patikslinta programa, dalyvių sąrašas 

Lietuvos čempionatas po pertraukos sugrįš į Kauną
2016-02-18

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėręs LSU lengvosios atletikos maniežas šį penktadienį ir šeštadienį priims geriausius šalies lengvaatlečius. Po keturių metų pertraukos Kaune vyks Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas bei jaunimo pirmenybės.

Šalies čempionate jėgas išbandys ir olimpinius normatyvus jau įvykdę sportininkai – šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, bėgikai Vaida Žūsinaitė, Valdas Dopolskas bei Eglė Balčiūnaitė. Svarbiausiose Lietuvos žiemos sezono varžybose taip pat bus galima vykdyti normatyvus į Rio de Žaneiro olimpiadą, Europos čempionatą ir planetos uždarų patalpų pirmenybes.

„Gražių varžybų ir aukštų rezultatų tiek iš manęs, tiek iš kitų atletų tikėtis galima ir netgi reikėtų, nes visgi tai – svarbiausios varžybos Lietuvoje, – sakė visus įmanomus šių metų normatyvus jau įvykdžiusi A.Palšytė. – Nekeliu sau grandiozinių tikslų, nes man tai yra sezono vidurys ir visas dėmesys krypsta į uždarų patalpų pasaulio čempionatą. Žinoma, tam tikro aukščio visgi norėčiau, tačiau nebūčiau linkusi burti iš kavos tirščių ir spėlioti atitinkamų rezultatų.“

A.Palšytė šiemet Vokietijoje peršoko 197 cm. Už lietuvę šį sezoną aukščiau šoko tik rusė Marija Kučina (198 cm), tačiau oficialiuose geriausių rezultatų sąrašuose jos pasiekimai nefigūruoja: dėl Rusijos atletų suspendavimo sezono lyderėmis laikomos A.Palšytė bei lenkė Kamila Licwinko.

„Tai, kad su K.Licwinko dalinamės sezono lyderių titulu yra malonu, tačiau stengiuosi apie tai negalvoti. Džiugu, jei aistruoliai iš manęs tikisi aukštų rezultatų, to siekiu ir pati, tačiau nesistengiu prisiimti sau papildomos atsakomybės ir spaudimo, kuris visai niekuo neprisideda prie tų aukštumų pasiekimo“, – kalbėjo Lietuvos rekordininkė.

Šalies čempione A.Palšytė jau tapo dešimt kartų – po penkis kartus vasaros ir žiemos sezono metu. Sportininkė teigia, kad motyvacijos startuoti Lietuvos čempionatuose ir po tokios pergalių serijos netrūksta.

„Šios varžybos išlieka aukščiausio lygio varžybomis Lietuvoje ir visada jaučiu pareigą kuo geriau pasirodyti. Pavyzdžiui, vasarą Lietuvos čempionate turėjome svečių iš užsienio ir aukščio sektoriuje varžiausi su ukrainiete, turinčia tokį patį asmeninį rekordą. Tai tik vienas pavyzdys, kodėl Lietuvos pirmenybės yra visuomet motyvuojančios ir vertos aistruolių dėmesio“, – aistruolius atvykti į LSU lengvosios atletikos maniežą ragino A.Palšytė.

Šalies čempionate dalyvaus ir vis geresnę sportinę formą rodanti Lina Grinčikaitė-Samuolė, Kauno vėliavą neš Austra Skujytė, Rytis Sakalauskas bei Raivydas Stanys. Kai kurie iš jų vis dar neprarado vilčių įvykdyti pasaulio uždarų patalpų čempionato normatyvus.

Čempionato atidarymas – penktadienį 15.30 val. Pirmos dienos varžybų pradžia – 10 val., antrosios – 12 val. Transliaciją galėsite stebėti per internetinę televiziją Delfi.tv.

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite