SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Lietuvos ilgų metimų čempionatą vainikavo užtikrinta A. Gudžiaus pergalė
2023-05-07

Savaitgalį Palangos stadione vyko Lietuvos ilgų metimų čempionatas, kuriame varžėsi kūjo, ieties bei disko metikai. Varžybose užfiksuoti 2 geriausi Lietuvos sezono rezultatai, o čempionais tapo rungčių favoritų statusą patvirtinę lengvaatlečiai.

Aštuntą kartą Lietuvos ilgų metimų čempionatą laimėjęs Andrius Gudžius diską nusviedė 65.90 m ir apgailestavo dėl nepalankaus vėjo: „Jeigu vėjas būtų kitokios krypties, būčiau gyvenimo metimus daręs.“

Visgi, varžybas gerai psichologinei treniruotei prilyginęs A. Gudžius metimų kokybe nesiskundė: „Nors sąlygos mesti tikrai buvo sudėtingos, patys metimai buvo techniški, todėl, esant palankesniam vėjui, diskas galėjo skristi apie 70 m.“

Kitos Andriaus varžybos numatytos gegužės 28 d., kai Rabate (Marokas) vyks Deimantinės lygos etapas.

Antras disko metimo rungtyje liko Martynas Alekna (58.68 m), o trečią vietą užėmė Aleksas Abromavičius (58.07 m).

Moterų disko metimo grupėje užtikrintai triumfavo ir trečią kartą iš eilės Lietuvos ilgų metimų čempionatą laimėjo Ieva Zarankaitė. Pastaroji disko metimo rungtyje šiemet startavo trečią sykį, o šiandien diską numetė 58.89 m.

Sezono pradžios bangavimą akcentavusi I. Zarankaitė neslėpė, jog šiandien diską planavo mesti toliau: „Norėjau ir tikėjausi diską mesti toliau nei 60 m, tačiau pritrūko greičio bei finišo.“

„Džiaugiuosi varžybose rodomu stabilumu (visose trejose varžybose diskas skrido už 58 m ribos – aut. past.), tačiau dar reikia padirbėti, jog būčiau pasiruošusi svarbiausioms sezono varžyboms vasarą“, – teigė I. Zarankaitė.

„Jau antroje gegužės pusėje startuosiu varžybose Vokietijoje, Kipre, Estijoje, todėl dabartinis tikslas yra tvarkyti techniką bei geriau išvystyti greitį“, – pasakojo 60 m žymą permesti ketinanti Ieva.

Antrą vietą rungtyje užėmė Paulina Stuglytė (48.58 m), o trečia liko Sonata Rudytė (44.93 m).

Šeštadienį kūjo metimo sektoriuje geriausią Lietuvos sezono rezultatą (68.91 m) užfiksavęs Tomas Vasiliauskas šiame čempionate kūjo rungtį laimi dar nuo 2012 metų (tik 2020 metais čempionatas neįvyko dėl pandemijos – aut. past.).

„Kadangi prieš porą dienų buvau apsirgęs, labai daug iš šių varžybų nesitikėjau, todėl rezultatas džiugina“, – sakė T. Vasiliauskas.

Forma pasidžiaugęs kūjo metikas teigė, jog rezultatai ateityje turėtų gerėti: „Stovykloje kūjis skrido virš 69 m, o prieš varžybas vis kažkas pakliudydavo, todėl rezervo pasiekti bent 70 m žymą tikrai yra.“

„Po šių varžybų grįžtu į treniruočių procesą, o birželio pradžioje planuoju porą startų užsienyje“, – pasakojo T. Vasiliauskas.

Antras kūjo metimo rungtyje liko Tomas Juknevičius (57.20 m), trečias – Lukas Simonavičius (51.68 m). Moterų grupėje antrus metus iš eilės laimėjo Mairita Pajėdaitė (45.64 m), kurios kūjis skrido bent 10 m toliau nei kitų prizininkių.

Ieties metimo rungtį laimėjo geriausią Lietuvos sezono rezultatą užfiksavęs Tomas Sabašinskas (66.30 m) ir Paulina Kėsylytė (39.25 m). Šiame čempionate nestartavo pajėgiausi šalies ietininkai – Liveta Jasiūnaitė ir Edis Matusevičius.