Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

LLAF taurės varžybas užbaigė įspūdingas trišuolio finalas
2023-06-04

Sekmadienį Kaune, Dariaus ir Girėno stadione, baigėsi dvi dienas vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (toliau – LLAF) taurės varžybos. Antrąją varžybų dieną vyko nenuspėjama trikovė trišuolio sektoriuje, o į ieties sektorių po beveik 22 mėnesių pertraukos sugrįžo olimpietis Edis Matusevičius.

Trišuolyje lyderės keitėsi ne kartą, o vienu metu tris dalyves skyrė vos 2 cm. 13.78 m nušokusi Aina Grikšaitė LLAF taurę laimėjo antrą kartą. „Nors tai buvo mano pirmas startas vasaros sezone, rezultatas tikrai neblogas“, – po rungties kalbėjo nugalėtoja.

Pasak A. Grikšaitės, varžybų metu apie kitų rezultatus ji negalvojo: „Stengiuosi per daug apie tai negalvoti ir daryti tai, ką turiu daryti.“ Paklausta apie sezono tikslus trišuolininkė neslėpė, jog visos mintys sutelktos į rugpjūčio 19–27 dienomis Budapešte (Vengrija) vyksiantį pasaulio čempionatą.

Vasarį, per Lietuvos čempionatą, 14.08 m nušokusi lengvaatletė nori, kad šis rezultatas taptų įprastas: „Tikslas būtų žinoti, kad galiu kiekvienas varžybas stabiliai šokti apie 14 m.“

Rungtyje antrą vietą užėmusi Diana Zagainova (13.66 m) pasidžiaugė debiutu atnaujintame stadione: „Apskritai, man patinka nauji įvykiai, todėl stadiono danga, sektorius ir gera konkurencija sukūrė malonią atmosferą.“

Prieš pusantros savaitės Graikijoje varžybų sezoną pradėjusi Diana tada užfiksavo identišką rezultatą – 13.66 m. „Vėjas labai keitėsi, o tai vis tiek kažkiek lemia įsibėgėjimą ir koncentraciją“, – apie abejų varžybų sąlygas pasakojo D. Zagainova.

„Šias varžybas, ypač pirmus kelis šuolius, vertinu neblogai. Techniką dar galima tobulinti, o kadangi sezonas labai ilgas laukia, apie piką kalbėti dar anksti“, – sakė sportininkė.

„Smagu, kad net ir ne pačiomis geriausiomis sąlygomis pavyksta užfiksuoti tokius rezultatus. Manau, kad geriausi rezultatai bus užfiksuoti ateityje“, – vylėsi antros vietos laimėtoja. Pasiruošimą į artėjantį pasaulio čempionatą telkia ir D. Zagainova: „Visą laiką yra minčių, tik reikia stabiliai šokti daugiau nei visos šokome šiandien.“

Trečią vietą trišuolyje šįkart užėmė Dovilė Kilty (13.64 m). Stabiliai šokusi trišuolininkė neslėpė nusivylimo: „Labai prastai sekėsi, jau pirmosiose varžybose Italijoje (gegužės 24 d. – 13.83 m – aut. past.) blogai sušokau, todėl šiandien tikėjausi geresnio rezultato.“

„Per apšilimą visą galinį raumenį sutraukė mėšlungis, todėl bijau rytoj sužinoti savo savijautą“, – apie riziką dalyvauti kalbėjo D. Kilty.

„Tikiuosi, kad tai tik mėšlungis. Net nežinau, kodėl taip įvyko, nes atrodo elektrolitus, magnį gėriau, karšta irgi nebuvo“, – svarstė kovo mėnesį Europos uždarų patalpų čempionate šešta likusi lengvaatletė.

Aštuntą LLAF taurę laimėjo ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą užfiksavo ieties metikė Liveta Jasiūnaitė (61.57 m). „Buvo nebloga savijauta, o prie geros savijautos ir sezono geriausias rezultatas“, – po rungties pasidžiaugė Liveta.

Kauno stadionui gražių žodžių negailėjo ir geriausia Lietuvos ieties metikė: „Man atrodo, kad visa Lietuva laukė tokio stadiono. Labai smagu, kad šalyje turime tokio lygio stadioną, kuriame galime varžytis ir pasijausti, tarkim, Europos ar pasaulio čempionate, ar olimpiadoje.“

Prieš sezoną trenerį pakeitusi sportininkė nemažą pasiruošimo dalį atliko JAV, o šiuos pokyčius, pasak jos, bus galima įvertinti rudenį. „Dabar numatytas startas Prancūzijoje, pirmajame Deimantinės lygos etape, o vėliau vyksiu į Lenkijoje rengiamą Europos komandinį čempionatą“, – ateities planais pasidalino varžybų nugalėtoja.

Į varžybas po ilgos pertraukos sugrįžęs Edis Matusevičius ieties metimo sektoriuje atliko vos vieną įskaitinį bandymą (71.42 m), vis dėlto jo užteko pergalei. „Jausmas sugrįžti geras, norėjosi geresnio rezultato, tačiau nejaučiau savęs“, – komentavo E. Matusevičius.

„Šiandien esu visiškai sveikas, galėjau mesti geriau, tiesiog techniškai grybavau. Treniruotėse ietį mėčiau gerai, bet jaučiu, kad varžybų trūksta“, – pasakojo geriausias Lietuvos ieties metikas.

Pastarasis neslėpė, jog pagrindinis tikslas yra pasaulio čempionatas, tačiau į jį patekti lengva nebus: „Su tokiais rezultatais sunkiai, todėl reikia susiimti.“

200 m sprinte nugalėjo ir penktą kartą iš eilės LLAF taurę iškovojo Gediminas Truskauskas (20,91 sek.). Moterų grupėje pirma buvo latvė Sindija Bukša (23,82 sek.), už jos finišavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą pasiekusi Lukrecija Sabaitytė (24,21 sek.). 800 m bėgimą laimėjo latvė Liga Velvere (2 min. 06,96 sek.), tarp vyrų buvo greičiausias sportininkas iš Latvijos Nikita Bogdanovs (1 min. 50,99 sek.), o nuo jo per mažiau nei sekundę atsilikęs Arnas Gabrėnas (1 min. 51,83 sek.) užfiksavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą.

3000 m bėgime pirmas buvo taip pat geriausią Lietuvos sezono rezultatą fiksavęs Robertas Vališauskas (8 min. 10,94 sek.), o Karolina Bliujūtė nugalėjo moterų grupėje (10 min. 10,03 sek.). 3000 m kliūtiniame bėgime pernykštį triumfą pakartojo Lukas Tarasevičius (9 min. 21,31 sek.), o Auksė Linkutė buvo pirma tarp moterų (10 min. 23,51 sek.). 400 m barjerinį bėgimą laimėjo geriausius Lietuvos sezono rezultatus fiksavę Rapolas Saulius (51,86 sek.) ir Ema Sarafinaitė (1 min. 01,70 sek.).

Šuolio su kartimi sektoriuje LLAF taures iškovojo Nikodemas Laurynas (4.80 m) ir Rugilė Miklyčiūtė (3.90 m), o vyrų trišuolyje triumfavo Gustas Griška (14.76 m). Kūjo metimo rungtyje net aštuntą LLAF taurę iš eilės laimėjo Tomas Vasiliauskas (66.44 m), o Mairita Pajėdaitė kūjį nusviedė 50.47 m ir taurę laimėjo antrą kartą. 4×400 m mišrioje estafetėje nugalėjo Vilniaus komanda (3 min. 41,68 sek.), o LLAF sporto klubų komandines varžybas laimėjo daugiausiai taškų surinkusi pirmoji SK „COSMA“ komanda.