SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos jaunių čempionatas (vasario 10-11 d.): patikslinta programa (sportinis ėjimas perkeltas į šeštadienį)

Sportinės avalynės naudojimo taisyklės

Nepalankių teisėjų sprendimų sulaukusi „Cosma“ tarp Europos čempionų klubų – penkta
2018-05-27

Birmingame (Didžioji Britanija) baigėsi dvi dienas trukusios svarbiausios lengvosios atletikos klubų varžybos – Europos čempionų klubų taurė. Dėl prizininkų trejeto kovojusių Vilniaus „Cosma“ lengvaatlečių Fortūna antrą pirmenybių dieną nelydėjo, o prie to prisidėjo ir prieštaringi teisėjų sprendimai.

Tarp dešimties pajėgiausių Europos klubų „Cosma“ užėmė penktą vietą (123,5 tšk.). Čempionais tapo Stambulo „Enka“ (163,5 tšk.), aplenkę Lisabonos „Benfica“ (159 tšk.) ir Kasteljono „Playas de Castellon“ (148,5 tšk.) lengvaatlečius.

Varžybų dieną Birmingamo Alexanderio stadione „Cosma“ klubui atidarė kūjo metikas Tomas Vasiliauskas. Lengvaatletis įrankį geriausiu pirmu bandymu numetė 63,91 m bei užėmė ketvirtą vietą tarp dešimties dalyvių.

„Labai nesusitvarkiau su technika, galbūt ir emocijomis. Jaudinausi prieš kiekvieną metimą ir neišėjo su technika susidirbti. Jėgų buvo daug, o sportinė forma artėja į gerą, – komentavo T.Vasiliauskas. – Vieta tikrai tenkina, bet labiau norėjosi rezultato. Galvojau, kad liksiu penktas-šeštas, tad nesitikėjau būti ketvirtas. Šiemet noriu mesti 67-68 metrus, stengsiuosi per sezoną šį tikslą įvykdyti.“

Vyrų šuolių su kartimi rungtyje Lukas Kolpakovas užėmė septintą vietą – vilnietis pirmu bandymu peršoko 420 cm, antru – 440 cm, o visi trys bandymai įveikti 460 cm buvo nesėkmingi. Beje, lietuvis varžybose šoko su skolintomis kartimis – pirmą kartą jas išbandė tik apšilimo metu.

5000 m nuotolį Justinas Beržanskis įveikė per 14 min. 35,51 sek. ir finišavo septintas, 200 m bėgime Ugnius Savickas buvo aštuntas (21,96 sek.), rutulio stūmimo varžybose Šarūnas Banevičius tenkinosi penkta vieta (17,26 m), o su kulno skausmais kovojęs „Cosma“ trišuolininkas iš Latvijos Elvis Misanas – ketvirta (16,02 m).

„Deja, šiandien man varžybos susiklostė itin prastai dėl kulno skausmų, tačiau dėl klubo kovojau kiekviename bandyme, – teigė E.Misanas. – Ar nekeista prie savo pavardės matyti Lietuvos vėliavą? Tikrai ne, nesu emocionalus žmogus, mąstau logiškai. Jei lietuviai pasiūlė patrauklų pasiūlymą ir latviai to suteikti negali, kodėl nestartuoti už jus?“

Tuo tarpu 110 m barjerinio bėgimo rungtis Lietuvos komandai susiklostė skandalingai. Pirmame bėgime startavęs Rapolas Saulius buvo diskvalifikuotas dėl esą per ankstyvo starto. Vaizdo įrašai įrodo, kad lietuvis iš starto kaladėlių pajudėjo ne pirmas, bet penktas – paskutinis tarp to bėgimo dalyvių.

„Cosma“ vadovai teikė protestą bei siekė, kad R.Saulius galėtų bėgti 110 m barjerinį bėgimą kitu laiku, o vienas pagrindinių argumentų buvo tai, jog lietuvio starto kaladėlė neturėjo vieno varžto bei klibėjo. Tai galėjo būti priežastis, kodėl sportininkų judesius fiksuojanti technika rodė priešlaikinį startą.

Vis dėlto, nepaisant visų argumentų, teisėjai protesto nepatenkino. Nepalankų sprendimą jie priėmė ir dėl šeštadienį estafetę 4×100 m bėgusios vilniečių komandos – sportininkai dėl lazdelės perdavimo buvo diskvalifikuoti. Dviejose rungtyse taškų negavusi Lietuvos komanda iš antros vietos nukrito į penktą, tačiau išsaugojo vietą aukščiausioje lygoje – teisę kitąmet dalyvauti su stipriausiais iškovojo šešios ekipos.

Tačiau prizinę vietą individualiai pavyko iškovoti ir antrą čempionų klubų taurės varžybų dieną. 1500 m rungtyje antras finišą pasiekė Simas Bertašius, pasiekęs asmeninį rekordą – 3 min. 42,69 sek. „Cosma“ lengvaatletis dar labiau priartėjo prie 1987 metais Pavelo Fedorenkos pasiekto Lietuvos rekordo (3 min. 40,90 sek.)

„Šį sezoną kiekvieną kartą bėgdamas turiu tikslą pasiekti Lietuvos rekordą. Toks tikslas buvo jau pirmame starte, Vilniaus sezono atidarymo varžybose, – ambicingo noro neslėpė vakar 3000 m rungtį laimėjęs S.Bertašius. – Jei pirmą varžybų dieną būtų 1500 m rungtis, gal būčiau subėgęs geresniam rezultatui. Gavosi kaip gavosi, čia svarbiausia klubinė įskaita ir asmeniniai rezultatai ne tokie svarbūs. Galbūt galėjau vakar taupytis, nesileisti į finišo kovą, tačiau kiekvienas taškas klubui buvo svarbus.“

Varžybose jį aplenkė tik pasaulio vicečempionas Ilhamas Tanui Ozbilenas, nuotolį įveikęs per 3 min. 41,63 sek.

Pirmenybės baigėsi estafete 4×400 m, kurioje Lietuvos komanda (Gediminas Truskauskas, Artūras Janauskas, Rokas Pacevičius ir Janis Leitis) užėmė tokią pačią poziciją, kaip ir „Cosma“ galutinėje klubų įskaitoje – penktą (3 min. 10,84 sek.).

Iš viso „Cosma“ lengvaatlečiai laimėjo penkias rungtis ir dviejose pateko tarp prizininkų. Vilniaus klubui atstovavęs pasaulio čempionas Andrius Gudžius šeštadienį pasiekė varžybų rekordą, įrankį numetęs 67,82 m.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite