SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos LAF taurės varžybos (Kaunas, 05 25-26): dalyvių sąrašas, programa (galutinis variantas)

Nuo 1995-ųjų Lietuvos čempionatuose medalius skinanti Jakubaitytė pagerino pasaulio rekordą
2021-05-17

Fenomenalioji Lietuvos ieties metikė Indrė Jakubaitytė įsirašė savo vardą į istoriją. Jelgavoje (Latvija) vykusiose olimpinio čempiono Janio Lūsio atminimo taurės varžybose 45-erių lengvaatletė pagerino W45 amžiaus grupės pasaulio rekordą.

I.Jakubaitytė įrankį numetė 53,89 m. Oficialus planetos rekordas – 50,45 m – priklausė švedei Elisabeth Wallander. Tuo tarpu buvęs geriausias šios amžiaus grupės pasiekimas, dar nepatvirtintas pasaulio rekordu, lygus 53,88 m – tiek numetė Bahamų lengvaatletė Laverne Eve.

„Žinojau, koks yra pasaulio rekordas ir žinojau, kad jį pasieksiu. Bet nebuvau konkrečiai nusistačiusi, kur tą turiu padaryti“, – šyptelėjo I.Jakubaitytė.

Lietuvos lengvaatletė pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą šiemet. Sportininkės kraityje jau 23 Lietuvos čempionatų medaliai, iš kurių pirmąjį ji iškovojo dar 1995 metais. Šalies čempione I.Jakubaitytė tapo 1997, 2002, 2007, 2009, 2010, 2014 ir 2015 metais. Praėjusių metų pirmenybėse ji pasidabino sidabru, nusileidusi tik Europos čempionato prizininkei Livetai Jasiūnaitei.

„Esu tas pavyzdys, rodantis, kad reikia įdėti didelį indėlį į darbą, norint gauti kažkokį rezultatą. Niekada gyvenime nebuvau praradusi motyvacijos, nesvarbu, kokie keliai būtų užplūdę mano sportinėje karjeroje. Visada gyvenau sportu ir gyvenu dabar. Kraupu, nes man pasitraukus, Liveta liktų viena. Aš jaučiu aistrą šiai sporto šakai, jaučiu savo kūną, puikiai su juo dirbu. Tikrai nežadu taip paprastai pakabinti startukus ir žiūrėti iš šalies. Duodu atkirtį jaunimui, kad šie įdėtų dar daugiau darbo, siekdami rezultato“, – sakė I.Jakubaitytė.

Didžiausiu karjeros pasiekimu sportininkė įvardija pasirodymą 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse. Ten lietuvė užėmė 16 vietą tarp 41 metikės, ietį nuskraidinusi 59,05 m.

„Ten ir vieta gana aukšta, ir rezultatas, įspūdžiai išlikę neišdildomi. Pasvajoju dar apie olimpiadą, bet galvoju blaiviai, kad metai eina į priekį, ne atgal. Dabar keliu sau aukščiausius tikslus kaip trenerė. Esu Lietuvos patriotė, atiduodu duoklę šaliai. Manęs kaip trenerės nebetenkina Lietuvos čempiono titulai. Domiuosi, tobulėju ir augu kartu su savo jaunaisiais sportininkais“, – teigė I.Jakubaitytė.

Sportininkės asmeninis rekordas – 63,65 m – buvo užfiksuotas 2007 metais Kaune. Dar praėjusiais metais I.Jakubaitytė atstovavo šalies rinktinei Baltijos komandiniame čempionate. Per karjerą ji dalyvavo vieneriose olimpinėse žaidynėse, trijuose pasaulio bei keturiuose Europos čempionatuose.

 

Autorius – Robertas Trakys

Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite