SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Džiaugsmo emocijos: apie patekimą į pusfinalį Eglė Balčiūnaitė sužinojo ne iškart
2018-08-07

0,09 sekundės skyrė džiaugsmo ašaras nuo nusivylimo kartėlio. Eglė Balčiūnaitė tik praėjus gal dešimčiai minučių po finišo sužinojo, kad jai pavyko patekti į Europos lengvosios atletikos čempionato 800 m rungties pusfinalį.

Pernai pasaulio čempionate taip pat pusfinalyje bėgusi lengvaatletė nutraukė Europos čempionatų prakeiksmą – iki šiol atrankos barjero Senojo žemyno pirmenybėse jai nebuvo pavykę įveikti.

„Apmaudu, kad nepatekau į pusfinalį. Džiaugtis nėra kuo“, – galvą nuleido E.Balčiūnaitė.

Parodžius kompiuterio ekraną, kuriame prie lietuvaitės pavardės rymojo „q“ raidė, reiškianti, kad ji vis dėlto trečiadienio vakarą kovos dėl patekimo į finalą, E.Balčiūnaitė pravirko.

800 m Šveicarijoje gyvenanti šiaulietė nubėgo per 2 min. 2,18 sek. bei užėmė 12 vietą tarp 32 sportininkių. Beje, į Berlyną, kuriame vyksta čempionatas, lietuvė atvyko turėdama antrą prasčiausią sezono rezultatą (2 min. 4,22 sek.).

„Tų emocijų šiek tiek per daug yra, reikia jas šiek tiek nuleisti ir kauptis kitam etapui, kas dabar yra svarbiausia, – džiaugsmu kalbėdama tryško E.Balčiūnaitė. – Karma buvo mano pusėje (juokiasi – lengvoji.lt). Pasisekė. Retas atvejis, kad šešta savo bėgime ir patenki į kitą etapą – super.“

Bėgikė trečius metus iš eilės geriausią sezono rezultatą pasiekė svarbiausiose sezono varžybose – 2016-aisiais tą padarė Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, pernai – pasaulio čempionate Londone ir šįkart Berlyne.

„Nežinau, turbūt charakteris. Pasiekiu piką tada, kada reikia, o tas turbūt svarbiausia“, – šypsojosi E.Balčiūnaitė.

Į disko metimo finalą ne pačiu lengviausiu keliu prasibrovė pasaulio čempionas Andrius Gudžius. Norint tęsti kovą dėl medalių lengvaatlečiui reikėjo numesti bent 62,19 m, tuo tarpu pirmu bandymu diskas nuskriejo 60,49 m, o antrasis buvo neįskaitytas.

Vis dėlto geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas parodė geležinį charakterį ir lemiamu trečiuoju metimu pasiekė ketvirtą dienos rezultatą – 64,30 m. Toliau už mūsiškį metė švedai Danielis Stahlis (67,07 m) ir Simonas Petterssonas (64,82 m) bei rumunas Alinas Alexandras Firfirica (64,79 m).

Beje, į finalą nepateko Rio de Žaneire auksą iškovojęs vokietis Christophas Hartingas bei sidabru pasidabinęs lenkas Piotras Malachowkis.

Moterų rutulio stūmimo kvalifikacijoje jėgas išbandė Ieva Zarankaitė. 23-ejų Europos čempionato debiutantė rutulį nustūmė 15,13 m bei užėmė 23 vietą.

„Galvojau, kad dar pagerinsiu asmeninį rekordą ir neliksiu paskutinė (šypteli – lengvoji.lt). Bet tai yra geras startas prieš disko metimą susipažinti su aplinka, priprasti. Lyg ir nesijautė tos baimės, bet matyt kūnas jaučia kitaip. Stadione daug žmonių, daug kamerų, tai paveikė truputį“, – paaiškino I.Zarankaitė.

Kur kas didesnius lūkesčius Berlyne lengvaatletė sieja su disko metimo rungtimi.

„Disko metimas yra numeris vienas, ties tuo treniravomės daugiausiai. Aišku, norėjosi geresnio rezultato ir rutulio stūmime, bet nieko tokio“, – nenusivylė sportininkė.

Geriausiai atrankoje pasirodė vokietė Christina Schwanitz, kurios rezultatas – 18,83 m.

Tuo tarpu vyrų 3000 m kliūtinio bėgimo atranka Justinui Beržanskiui susiklostė sėkmingai. Nors lietuvis ir nepateko į finalą, tačiau beveik penkiomis sekundėmis pagerino asmeninį rekordą.

„Šiandien kažkaip pasisekė viskas. Išsimiegojau gerai, atėjau į varžybas ir nieko negalvojau. Turėjau užduotį bėgti kuo arčiau pagrindinės grupės ir kiek atkris, tiek atkris. Buvau „lūzeris“, gavau pakvietimą“, – šypsojosi J.Beržanskis, kuris Europos čempionato normatyvo neįvykdė, tačiau gavo kvietimą dalyvauti pirmenybėse dėl aukšto sezono rezultato.

3000 m nuotolį su kliūtimis J.Beržanskis įveikė per 8 min. 36,88 sek. Čempionate jam atiteko 19 vieta.

Prieš ketverius metus analogiškose pirmenybėse lietuvis bėgo kur kas lėčiau ir liko paskutinis.

„Norėjau reabilituotis po praeito čempionato, tada su savimi nesusidorojau, o dabar pavyko taip, kaip net neplanavau. Norėjau tiesiog bėgti arčiau savo asmeninio ir jį pagerinau penkiomis sekundėmis – esu labai patenkintas“, – džiaugėsi stajeris.

Po pirmo atrankos bėgimo dar buvo teorinių vilčių, kad J.Beržanskis prasibraus ir į finalą, kuriame startuos 15 kliūtinio bėgimo specialistų. Vis dėlto net ir nepatekęs tarp jų šiaulietis nenusivylė.

„Jei ir nebėgsiu finale, man rezultatas jau yra didelis pasiekimas. Šiemet du kartus numečiau asmeninį, vadinasi, tikrai kryptingai dirbame su treneriu. Noriu padėkoti federacijai, kad po eilės nesėkmių manimi tiki ir išveža – ačiū!“, – sakė J.Beržanskis.

50 km sportinio ėjimo varžybose startavę lietuviai pasiekė aukštas pozicijas: Arturas Mastianica pagerino asmeninį rekordą bei finišą kirto 14-as (3 val. 58 min. 29 sek.), o Tadas Šuškevičius – 17-as (4 val. 1 min. 30 sek.).

Antradienio startus Lietuvos lengvaatlečiai baigė. Trečiadienį atrankose dalyvaus Gediminas Truskauskas (200 m), Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis), Eva Misiūnaitė, Modesta Morauskaitė (abi – 400 m), Simas Bertašius (1500 m). Edis Matusevičius (ieties metimas) ir Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį), E.Balčiūnaitė varžysis pusfinalyje, o A.Gudžius – finale.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite