SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Olimpinę čempionę pranokusi Airinė Palšytė: „Konkurencijos tarp mūsų nėra“
2017-01-26

Geriausia šalies lengvaatletė Airinė Palšytė skambia pergale pradėjo 2017-uosius. Kotbuse (Vokietija)  vykusiose „Springen Meeting“ varžybose ne tik tapo nugalėtoja, bet ir pranoko olimpinę čempionę, geriausia 2016-ųjų Europos lengvaatlete išrinktą ispanę Ruth Beitią.

Varžybose, kuriose dalyvavo devynios šuolininkės, A.Palšytė pirmais bandymais peršoko 180 cm, 186 cm, 189 cm, 192 cm ir 195 cm aukščius, atliko viena nesėkmingą šuolį bandydama įveikti 198 cm, o vėliau, užsitikrinusi nugalėtojos titulą, kartelę kėlė į simbolinį dviejų metrų aukštį. Lietuvės šuoliai bandant įveikti 200 cm buvo itin solidūs, tačiau kartelės išlaikyti nepavyko.

„Nustebinau ir save, ir trenerę, net mama po varžybų rašė, kad dar nebuvo, jog taip užtikrintai ir stabiliai atakuočiau du metrus. Pati jaučiausi taip pat, kaip ir prieš mažesnius šuolius – nebuvo didesnės įtampos, didesnės apkrovos sau. Peršokti du metrus yra pakankamai realu, tai anksčiau ar vėliau įvyks, – po varžybų sakė A.Palšytė. – Pirmas bandymas ties dviem metrais buvo geresnis nei bandymas įveikti 198 cm. Labai gaila, nes per pakartojimą mačiau, kad iškilimas buvo fantastiškas.“

Sportininkė atskleidė, kad šį sezoną ji pasitiko bandydama naujas metodikas: lietuvė pakeitė ir vieną iš svarbiausių šuolių į aukštį rungties elementų – įsibėgėjimą.

„Pirmą kartą išbandžiau naują įsibėgėjimą, kardinaliai keitėme bėgimą, įdėjome keletą naujų elementų. Visas ruduo, pasiruošimo laikotarpis, buvo skirtas tam, kad pavyktų susidraugauti su ta „naujiena“. Gerai jaučiausi su nauju įsibėgėjimu, tad pradžia visai nebloga“, – šyptelėjo A.Palšytė.

195 cm peršokusi A.Palšytė įvykdė Europos uždarų patalpų bei pasaulio čempionatų normatyvus bei drauge su R.Beitia užima pirmą vietą geriausių sezono rezultatų reitinge. Dar prieš startą buvo žinoma, kad būtent lietuvės ir ispanės dvikova taps varžybų puošmena.

Praėjusiais metais „Springen Meeting“ varžybose A.Palšytei pavyko nušluostyti nosį būsimai olimpinei čempionei, o vėliau abi sportininkės atkakliai kovojo dėl Europos čempionato aukso. Vis dėlto lietuvė ir ispanė – geros draugės, o konkurencijos tarp judviejų A.Palšytė neįžvelgia.

„Visi juoktųsi pamatę, kokius sveikinimus viena kitai siuntėme švenčių proga (juokiasi – lengvoji.lt). Bendraujame tikrai labai šiltai, ji kelerius metus mane globodavo varžybose, kai nebūdavo trenerės. Nepasakyčiau, kad turėjo būti kažkokia kova – ji yra olimpinė čempionė, niekada nestovėsiu ir nesididžiuosiu, kad peršokau aukščiau nei olimpinė čempionė. Titulas yra titulas, jo niekas neatims“, – diplomatiškai kalbėjo A.Palšytė.

Šeštadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže vyks LLAF taurės varžybos, tačiau dėl starto jose šalies rekordininkė vis dar nėra apsisprendusi.

„Visai neblogai jaučiausi šiose varžybose ir žinau, kad gali būti šiek tiek geriau. Pažiūrėsiu, kaip jausiuosi rytoj, ar spėsiu atsistatyti. Jei taip – galbūt LLAF taurės varžybose pasidaryčiau „treniruotę“. Vasario 11 dieną , jei nepasikeis mano ir trenerės planai, laukia komercinės varžybos, o tada jau Lietuvos čempionatas, kur bandysime vieną iš pirmų formos pikų“, – planais pasidalijo A.Palšytė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roko Lukoševičiaus nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite