SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visus sportininkus, planuojančius dalyvauti Europos komandiniame čempionate ar kitose tarptautinėse oficialiose varžybose, prašome nepamiršti, kad reikia turėti I RUN CLEAN pažymėjimą.

Registruotis ir gauti pažymėjimą galima čia.

Olimpinius čempionus pranokęs Andrius Gudžius: „Apie dalyvavimą sužinojau prieš dvi dienas“
2017-06-15

Po pertraukos į prestižines Deimantinės lygos lengvosios atletikos varžybas sugrįžęs Andrius Gudžius įrodė, kad yra vertas grumtis su stipriausiais. Osle (Norvegija) vykusiame etape lietuvis įrankį nusviedė 65,90 m, užėmė ketvirtą vietą bei pranoko du olimpinius čempionus.

Rungties pradžioje lyderiu tapo Lietuvos metikas – pirmu bandymu jo mestas diskas nuskriejo 64,33 m. Po antro metimo Vaclovo Kidyko auklėtinį aplenkė švedas Danielis Stahlas, trečio – jamaikietis Fedrickas Dacresas, ketvirto – belgas Philipas Milanovas. Būtent tokia eilės tvarka disko metikai ir baigė varžybas: D.Stahlas numetė 68,06 m, F.Dacresas – 67,10 m, o P.Milanovas – 66,39 m.

Geriausias A.Gudžiaus šio sezono rezultatas – 68,81 m – būtų garantavęs pirmą vietą. Už mūsiškio nugaros liko du olimpiniai čempionai – vokiečiai broliai Robertas (65,11 m) bei Christophas Hartingai (64,13 m), dabartinis Europos ir pasaulio čempionas lenkas Piotras Malachovskis (63,70 m) bei norvegas Svenas Martinas Skagestadas (63,21 m).

„Tikslas buvo ne pasiekti kažkokį rezultatą, bet, kaip su treneriu kalbame, įrodyti, kad esu vertas dalyvauti Deimantinėje lygoje. Manau, pavyko tą padaryti. Per šešias dienas buvo trečios varžybos, visur dalyvauju su pasaulio stipriausiais, tad jaučiasi nuovargis, – aiškino A.Gudžius. – Treniruotėse gana sunkiai dirbame ir specialiai nesiruošiame komercinėse varžybose siekti ypač aukštų rezultatų – ruošiamės pasaulio čempionatui.“

Kad yra pakviestas dalyvauti Deimantinės lygos etape Osle lietuvis sužinojo vos prieš dvi dienas. Tam įtaką darė įspūdingi sportininko rezultatai – jam priklauso antras metų rezultatas pasaulyje, o prieš kelias dienas jis laimėjo varžybas Lenkijoje (68,16 m) bei Olandijoje (66,34 m). Beje, pastarajame starte A.Gudžius pranoko tiek D.Stahlą, tiek F.Dacresą.

„Apie dalyvavimą Deimantinėje lygoje sužinojau naktį prieš dvi dienas. Kodėl nepakvietė į anksčiau? Nežinau visų biurokratinių reikalų… Dėl to keisto formato, kai vyrai su moterimis mėto kartu, nori dalyvių skaičių mažinti. Be to, buvo nepasitenkinimas, kad atsisakiau vykti į pirmą etapą Šanchajuje. Vadybininkė kovojo labai stipriai, kad mane čia išvežtų ir po paskutinių dviejų laimėtų varžybų pakvietė“, – paaiškino A.Gudžius.

Pasibaigus dviem iš keturių Deimantinės lygos etapų, kuriuose dėl patekimo į finalą grumiasi disko metimai, A.Gudžius bendroje įskaitoje turi penkis taškus bei užima šeštą vietą. Varžybų nuostatai skelbia, kad į finalą, kuriame metikai išsidalins 100 tūkst. dolerių, pateks 8-12 sportininkų, priklausomai nuo rungties.

Jau šiandien lietuvis išvyksta į Stokholmą (Švedija), kur sekmadienį dalyvaus dar viename Deimantinės lygos etape. Po to sportininkas varžysis Europos komandiniame čempionate Tel Avive (Izraelis), o liepą koncentruosis ties pasirengimu planetos pirmenybėms.

„Dabar galima dalyvauti, o nuo liepos pradžios ruošimės pasaulio čempionatui, varžybose nebedalyvausiu. Tokie paskutiniai pasispardymai prieš rimtą darbą“, – šyptelėjo A.Gudžius.

 

Autorius – Robertas Trakys

Reuters/Scanpix nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite