SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunučių čempionatas (Druskininkai, 06 14-15): patikslinta programa, dalyvių sąrašas 

Pasaulio čempionate – elitą pasiekusios Morauskaitės debiutas
2022-07-17

Vieną po kito rekordus gerinanti Modesta Justė Morauskaitė startuos 400 m bėgimo rungtyje. Nors pirmą kartą JAV per visą lengvosios atletikos istoriją vyksiančiose planetos pirmenybėse daugiausiai vilčių siejama su disko metikais, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis skatina nepamiršti ir kitų rungčių, kuriose į kovą stos talentingiausi šalies lengvaatlečiai.

„Nuolatos kalbėdami apie mūsų diskininkus Mykolą Alekną ir Andrių Gudžių neturime pamiršti ir kitų puikių sportininkų. Morauskaitė 400 m bėgimo rungtyje šiemet demonstruoja geriausią sportinę formą savo karjeroje – sezono pradžioje pagerino nacionalinį rekordą. Manau, kad ji tikrai neapsiribos paruošiamaisiais bėgimais. Jasiūnaitė taip pat gali iššauti. Tiesa, olimpietė šį sezoną ietį mėto nelabai stabiliai, bet potencialo turi tikrai nemažai. Galiausiai šuolio į aukštį sektoriuje vietoj įprasto reginio – Airinės Palšytės – išvysime pasaulio čempionate debiutuosiančią šiaulietę U. Baikštytę. Bus įdomu stebėti jos pasirodymą čempionate“, – LRT.lt kalbėjo E. Skrabulis.

Pasaulio elite įsitvirtinusi Morauskaitė

Sėkmingas 26-erių M. Morauskaitės pasirodymas pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Serbijos sostinėje Belgrade šią žiemą nebuvo joks atsitiktinumas. Patekimas į geriausių 400 m bėgikių dešimtuką davė toną būsimiems istoriniams startams.

Geriausią sportinę formą per savo karjerą demonstruojanti vilnietė jau pačioje vasaros sezono pradžioje Ispanijoje vykusiose varžybose be žado paliko sporto gerbėjus. Vilnietė pagerino bėgikei Agnei Šerkšnienei priklausiusį Lietuvos 400 m rekordą (50,49 sek.) ir užtikrintai įvykdė pasaulio čempionato normatyvą. Toks rezultatas lietuvei būtų netgi garantavęs bronzos medalį 2018 m. Europos čempionate Berlyne.

Tiesa, tai buvo ne pirmas šiais metais M. Morauskaitės pagerintas nacionalinis rekordas. Žiemą, taip pat Ispanijoje, bėgikė manieže 400 m distanciją įveikė per 51,63 sek. ir visiems įrodė, kad yra pasiryžusi šturmuoti prestižinės rungties aukštumas.

Skambūs rezultatai ir puiki atletės fizinė būklė suteikia vilčių planetos pirmenybėse išvysti geriausius rezultatus. Žinoma, norint juos pasiekti, prireiks ne tik geros fizinės formos, bet ir emocinės stiprybės.

„Tikslas – pasirodyti kuo geriau ir parodyti kuo geresnį rezultatą. Žinoma, finale bėgti labai norėtųsi, bet su dabartiniu rezultatu klausimas, ar pavyktų pakliūti į jį, vien atsižvelgus į Tokijo olimpines žaidynes. Pasaulio čempionate rezultatai tikrai neprastesni būna, o šie metai – ne išimtis“, – sakė M. Morauskaitė.

400 m bėgimas nėra vienintelė rungtis, kurioje varžosi lengvaatletė. Šiais metais ji dalyvavo 60 m bėgimo rungtyje, o 200 m ir 400 m bėgo tiek maniežuose, tiek stadionuose. Birželio 26 dieną Šiauliuose vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate M. Morauskaitė pasirinko startuoti ne 400 m, o būtent 200 m rungtyje, kurioje ir tapo čempione bei pagerino geriausią savo rezultatą (23,26 sek.).

Vieną po kito rekordus už nugaros paliekanti sportininkė pastebi, kad būtent 400 m bėgimas yra ta rungtis, kurioje ji jaučiausi geriausiai, ir kuriai ateityje žada skirti daugiausiai dėmesio.

Didžiausią savo sezono pergalę M. Morauskaitė pasiekė birželio pradžioje, kai Lenkijoje vykusiose „World Athletics“ Kontinentinio auksinio turo varžybose iškovojo čempionės titulą (51,34 sek.). Tokio lygio varžybose aukso medalį yra pavykę laimėti ietininkei L. Jasiūnaitei, o 2017 ir 2018 metais aukščiausios prabos medaliu pasidabino disko metikas A. Gudžius.

Kad pasidabintų auksu, lietuvei reikėjo kovoti iki pačių paskutinių centimetrų – finišo liniją bėgikė kirto griūdama ir antroje vietoje likusią britę aplenkė vos 0,04 sek.

„Pamačiusi starto protokolą, supratau, kad iš tiesų labai realu užlipti ant podiumo tokio rango varžybose. Tiesiog žinojau, kad jei padarysiu savo, viskas bus gerai ir gal pavyks išplėšti pergalę. Paskutiniuose metruose teko nerti į finišą. Tokio rango varžybose užimti pirmą vietą man reiškia labai daug“, – pasakojo sportininkė.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Oregone M. Morauskaitei taps pirmuoju. Iki šiol bėgikė yra dalyvavusi jaunių ir jaunimo pasaulio čempionatuose, Europos čempionatuose, Pasaulio estafečių čempionate Japonijoje bei Pasaulio uždarų patalpų čempionate Serbijoje šią žiemą.

LRT.lt informacija

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite