Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Pasaulio jaunimo čempionatas: Baikštytė – šešta, Alekna – dešimtas
2018-07-15

Sekmadienį pasaulio čempionatas finišuoja. Vyko paskutinės devynios finalinės varžybos, dviejose iš jų matėme lietuvius.

13.30 val. prasidėjo šuolis į aukštį (Urtė Baikštytė), o po dešimties minučių – disko metimas (Martynas Alekna).

Martynas diską numetė 57.30 m (x-57.30-56.33) ir savo pirmose tokio lygio varžybose užėmė dešimtą vietą. Nugalėjo jamaikietis Kai Changas (62.36).

Urtė dar trimis centimetrais pagerino asmeninį rekordą – 1.87 m (1.75/1, 1.80/3, 1.84/1, 1.87/2, 1.90/xxx) ir užėmė šeštą vietą, aukščiausią šiame čempionate tarp mūsų sportininkų. Visų laikų Lietuvos šuolininkių sąrašuose ji pakilo į 8-11 vietą. Aukso medalį laimėjo baltarusė Karyna Taranda (1.92).

Video transliacija.

Šeštadienį savo eilės startuoti sulaukė paskutiniai du mūsų komandos nariai.

Austėja Kavaliauskaitė 10000 m sportiniame ėjime užėmė 29 vietą (52:31.06, asmeninis rekordas). Pradžioje buvo skelbta, kad ji finišavo 33-ia (54:36.16), bet vėliau rezultatai pataisyti – eita vienu ratu perdaug).

Martynas Alekna  kvalifikacinėse disko metimo varžybose A grupėje užėmė penktą vietą – 56.78 m (56.78-x-x). Po B grupės varžybų paaiškėjo, kad Martynas su vienuoliktu rezultatu pateko į rytdienos  finalą.

Penktadienį rungtyniavo trys mūsų sportininkės.

Urtė Bačianskaitė penktoje septynkovės rungtyje, šuolyje į tolį,  buvo devyniolikta (5.49/1.0). Likus dviems rungtims ji užėmė 21 vietą su 3820 taškų, po ieties metimo (39.92, 13 vieta) pakilo į 20 vietą. 800 m bėgime Urtės Bačianskaitės rezultatas buvo 22-as (2:31.79). Dvidešimt antrą vietą ji užėmė ir septynkovėje su 5157 taškais.

Penktame 200 m atrankos bėgime trečią vietą užėmusi Akvilė Andriukaitytė pagerino Lietuvos jaunimo, 19-metų ir 18-metų rekordus ir įvykdė Europos čempionato normatyvą (23.35/0.7). Šis jos rezultatas yra penktas Lietuvoje per visą laiką.  Tarp visų atrankos varžybų dalyvių jos rezultatas buvo penktas. Deja, vakarinėje sesijoje pusfinalio metu ji bėgo tarp lyderių, bet likus apie 50 m dėl traumos beveik sustojo ir finišavo septinta (25.23), užimdama galutinę dvidešimt trečią vietą.

22 šuolininkės į aukštį, tarp jų Urtė Baikštytė, nuo 11.40 val. bandė įveikti kvalifikacinį normatyvą – 1.84 m. Pirmajai tai pavyko Urtei, be klaidų įveikusiai 1.70, 1.74, 1.77, 1.80, 1.82 ir 1.84 m aukščius ir pagerinusiai asmeninį rekordą. Finalas vyks sekmadienį 13.30 val.

Ketvirtadienį 26 septynkovininkės pradėjo dviejų dienų kovą dėl čempionato apdovanojimų. Urtė Bačianskaitė  100 m barjeriniame  bėgime pagerino asmeninį rekordą (15.16/-0.5). Po pirmosios rungties ji buvo 24 vietoje. Šioje vietoje liko ir po šuolių į aukštį (1.62 m, 21-as rezultatas). Rutulio stūmime Urtė užėmė antrą vietą (13.87) ir po trijų rungčių pakilo į 20 vietą. 200 m bėgime jos rezultatas buvo 24-as (26.45/0.5). Pirmąją varžybų dieną Urtė baigė dvidešimt antroje vietoje, surinkusi 3123 taškus.

Mūsų barjerininkės bėgo 400 m pusfinaliuose. Gabija Galvydytė pirmame pusfinalyje finišavo aštunta ir 0.06 sek. pagerino jai pačiai priklausančius Lietuvos jaunimo ir 18 metų rekordus (58.88). Šis rezultatas – geriausias šį sezoną Lietuvoje. Rūta Okulič-Kazarinaitė trečiame pusfinalyje buvo septinta (59.83). Bendrame protokole Gabija užėmė 16 vietą, Rūta – 21 vietą.

Trečiadienį startavo pirmos trys Lietuvos komandos narės.

Tarp 400 m barjerinio bėgimo dalyvių yra dvi Lietuvos bėgikės. 46 sportininkės paskirstytos į šešis atrankos bėgimus. Vietos pusfinalyje atiteko užėmusioms 1-3 vietas ir dar šešioms iš likusiųjų, turinčioms geriausius rezultatus. Rūta Okulič-Kazarinaitė antrame bėgime finišavo penkta (59.58). Ji pagerino asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Gabija Galvydytė  šeštame bėgime finišavo trečia (59.66).  Abi mūsų sportininkės pateko į pusfinalius, kurie vyks ketvirtadienį 18.50 val. Rūtos laikas tarp visų atrankos bėgimų dalyvių buvo dvidešimt antras, Gabijos – dvidešimt trečias.

Merginų rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose Urtė Bačianskaitė tarp 26 sportininkių užėmė 23 vietą – 13.40 m (13.40-13.07-13.26). Ketvirtadienį jos laukia pirmosios septynkovės rungtys.

Liepos 10 d. Tamperėje prasideda XVII pasaulio jaunimo čempionatas. Jame dalyvaus 7 Lietuvos lengvaatlečiai: Martynas Alekna (diskas), Akvilė Andriukaitytė (200 m), Gabija Galvydytė ir Rūta Okulič-Kazarinaitė (abi – 400 m b/b), Urtė Baikštytė (aukštis), Urtė Bačianskaitė (rutulys, septynkovė), Austėja Kavaliauskaitė (10000 m ėjimas).

Pirmąją varžybų dieną lietuviai dar nestartuos.

Iki šiol vykusiuose čempionatuose mūsų lengvaatlečiai iškovojo vieną aukso (2010 metais Andrius Gudžius) ir tris sidabro (2004 metais Viktorija Žemaitytė, 2010 metais Airinė Palšytė, 2012 metais Dovilė Dzindzaletaitė) medalius.