Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Pasaulio uždarų patalpų čempionatas
2016-03-19

Antrąją čempionato dieną paaiškėjo stipriausi atletai penkiose rungtyse.

Rutulio stūmimą su geriausiu pasaulio sezono rezultatu laimėjo Tomas Walshas (N.Zelandija). Jis vienintelis ir net penkis kartus siuntė rutulį už 21 m atžymos – 21.78 m (20.38-21.60-21.40-21.64-21.49-21.78). Prieš dvejus metus Sopote jis buvo trečias, tai buvo jo pirmosios karjeroje varžybos uždarose patalpose. Portlende jis „pateko“ į maniežą antrą kartą. Sidabro medalį laimėjo rumunas Andrei Gagas (20.89), bronzos – kroatas Filipas Mihaljevičius (20.87).

Moterų šuoliuose į tolį po pirmojo bandymo pirmavo serbė Ivana Španovič – 7.00 m. Penktu šuoliu šį rezultatą pakartojo ir dėka geresnio antro rezultato lydere tapo Brittney Reese (JAV). Španovič tuoj pat  susigražino lyderės poziciją, pagerinusi savo asmeninį rekordą – 7.07 m. Amerikietė nenusileido ir šeštu šuoliu užsitikrino pergalę – 7.22 m. Olimpinė ir tris kartus pasaulio čempionė tapo ir tris kartus pasaulio uždarų patalpų čempione. Bronzos medalį, nušokusi 6.93 m, iškovojo Lorraine Ugen (D.Britanija). Estė Ksenija Balta liko septinta (6.60).

Po keturių penkiakovės rungčių kanadietė Brianne Theisen Eaton buvo trečia, tačiau 800 m bėgime ji sugebėjo pralenkti savo varžoves pakankama persvara ir laimėti pasaulio čempionatą – 4881 taškas (8.04-1.85-13.70-6.42-2:09.99). Kitus du medalius laimėjo Ukrainos atstovės Anastasiya Mokhnyuk (4847) ir Alina Fyodorova (4770).

Moterų 60 m barjeriniame bėgime pasaulio čempionės titulą apgynė amerikietė Nia Ali (7.81). Kita JAV atstovė Brianna Rollins finišavo antra (7.82). Tiffany Porter (D.Britanija), kaip ir prieš dvejus metus Sopote, laimėjo bronzos medalį (7.90).

Penktadienio varžybos Portlande baigėsi vyrų 60 m finaliniu bėgimu. Pasaulio čempionu tapo asmeninį rekordą pagerinęs dvidešimtmetis amerikietis Trayvonas Bromellas (6.47). Antras buvo Asafa Powellas (Jamaika) – 6.50 sek., trečias Barbadoso sprinteris Ramonas Gittensas (6.51).

Šeštadienį sužinosime devynis 2016 metų pasaulio čempionus.