Atviros Klaipėdos LAM vaikų varžybos perkeltos iš spalio 17 d. į spalio 24 d.
Spalio 27-29 dienomis Vilniuje vyko lengvosios atletikos trenerių kvalifikacijos tobulinimo kursai, kuriuose patirtimi su Lietuvos lengvaatlečių treneriais dalijosi tarptautines žvaigždes išugdę specialistai. Į Vilnių atvyko olimpinę ir penkiskart pasaulio šuolių į aukštį čempionę Mariją Lasickienę treniruojantis Genadijus Gabrilianas bei Europos 800 m ir 1500 m čempioną lenką Marciną Lewandowskį net 20 metų treniravęs jo brolis Tomaszas Lewandowskis.
„Džiaugiamės, kad treneriai dalyvavo labai aktyviai, aktyviau nei pradžioje prognozavome. Nuotolinis darbas žmonėms jau įgrisęs, žmonės nori bendravimo, todėl džiugu, kad galėjome vykdyti seminarą gyvai. Be abejonės, trenerius dalyvauti paskatino lektoriai, pasaulinio lygio specialistai, paruošę aukščiausio lygio sportininkus. Turėjome ir kitų specialistų, kalbėjusių apie mediciną, antidopingą ir tai taip pat labai svarbu“, – teigė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos viceprezidentė Nijolė Medvedeva.
G.Gabrilianas pristatė M.Lasickienės psichologinius ir techninius pasirengimo aspektus bei Vilniaus lengvosios atletikos manieže surengė treniruotę. Rusijos lengvosios atletikos žvaigždę specialistas treniruoja nuo jos pirmųjų žingsnių sporte – antros klasės. Drauge su G.Gabrilianu atvyko ir šuolininkės į aukštį vadybininkė Olga Nazarova, pristačiusi šios profesijos virtuvę iš vidaus.
„Teko įdėti daug pastangų, kad čia atvyktų G.Gabrilianas. Visas derybų procesas truko apie dvejus metus. Tarėmės, kalbėjome ir tik šiemet Tokijo olimpinėse žaidynėse sutarėme galutinai. Paskutiniu metu vėl buvo iškilusi grėsmė dėl kovido, bet viskas išsisprendė gerai. Manau, kad treneriams jis paliko be galo didelį įspūdį“, – sakė N.Medvedeva.
T.Lewandowskis didžiausią dėmesį skyrė vidutinių nuotolių bėgikų ugdymui.
„Mano prezentacija buvo apie tinkamą vystymą, kaip ruošti atletus nuo vaikystės iki aukšto meistriškumo. Kalbėjau apie treniruotes, jų sistemas, trenerių filosofiją ir kaip viską daryti žingsnis po žingsnio, neieškant trumpesnių kelių, nes tie trumpesni keliai nepadeda pasiekti tų aukštumų, kurias galėtumėme, jei vadovautumėmės taisyklėmis“, – pasakojo T.Lewandowskis.
Su 18 šalių federacijomis bendradarbiaujantis Lenkijos treneris apsidžiaugė tarp kursų dalyvių išvydęs pažįstamų veidų.
„Praeityje, prieš dvidešimt metų, kai tik pradėjau trenerio karjerą, susipažinau su Irina (Krakoviak-Tolstika – aut. past.). Ji dabar čia, auditorijoje. Ji buvo aukščiausio lygio sportininkė, o dabar yra trenerė ir tikiu, kad savo patirtį ir žinias perduos auklėtiniams. Seminare tiesiai prieš mane sėdėjo jūsų geriausias dabartinis bėgikas Simas (Bertašius – aut. past.). Tai reiškia, kad jis atviras, nori mokytis, o tai labai gerai – tą patį dariau ir aš, būdamas jo metų. Keliavau po pasaulį, žiūrėjau geriausius trenerius, bendravau su geriausiais treneriais“, – šyptelėjo T.Lewandowskis.
Paskaitas šalies treneriams taip pat skaitė sporto fiziologijos ir genetikos specialistas Petras Minderis, olimpinės rinktinės gydytoja Alma Kajėnienė, olimpinės rinktinės vyr. gydytojas Dalius Barkauskas, kineziterapeutas Mantas Lesnickas bei Lietuvos antidopingo agentūros atstovės Erika Petrulytė ir Rūta Banytė.
Lengvosios atletikos trenerių kvalifikacijos kėlimo kursų projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Pirmoji projekto dalis buvo vykdoma 2019-ųjų pabaigoje, tačiau dėl Covid-19 pandemijos jis užbaigtas šiemet.
Prieš renginį vykusiame LLAF Tarybos posėdyje buvo patvirtinta Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės pasirengimo ir dalyvavimo 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse programa, aptarta ir patvirtinta sportininkų finansavimo tvarka. 2021 metų lengvaatlečių sezoną Taryba įvertino gerai: Tokijo žaidynėse Andrius Gudžius ir Liveta Jasiūnaitė pateko į geriausiųjų aštuntukus, o Mykolas Alekna tapo pasaulio ir Europos jaunimo čempionu.
Posėdyje patvirtintas kitų metų varžybų kalendorius: uždarų patalpų Lietuvos čempionatas vėl vyks Klaipėdoje, tuo tarpu vasarą čempionatas po 9 metų pertraukos bus vykdomas Šiauliuose.
Autorius – Robertas Trakys
Roberto Trakio nuotr.
Grįžti į naujienas