SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos jaunių čempionatas (vasario 10-11 d.): patikslinta programa (sportinis ėjimas perkeltas į šeštadienį)

Sportinės avalynės naudojimo taisyklės

Pažangios medicinos pasiekimai jau prieinami ir lengvaatlečiams
2017-02-14

Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF), padėdama sportininkams siekti aukščiausių rezultatų, atvertė naują puslapį. LLAF pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VŠį Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis.

Lengvaatlečiai galės naudotis medicininių tyrimų, konsultavimo, gydymo bei reabilitacijos paslaugomis, pagal sutartyje numatytas sąlygas. Santariškių klinikos taip pat įsipareigoja konsultuoti sportininkus funkcinio pajėgumo ir treniruotumo, treniruočių krūvių optimizavimo ir traumų profilaktikos klausimais.

„Žinome ir suprantame, kad šiuolaikinis sportas, ypač lengvoji atletika, be modernios sporto medicinos pagalbos neturi ateities. Lengvoji atletika ir medicina turi žengti koja kojon, o mums to iki šiol trūko, – naujais partneriais džiaugėsi LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis. – Neužtenka talento, neužtenka trenerio, neužtenka treniruočių sąlygų – reikia pastovios priežiūros, sporto medicinos pasiekimų.“

Pasak E.Skrabulio, tai padės sportininkams ir treneriams geriau pažinti organizmą bei gauti tikslią prevencinę informaciją, kaip geriau pasiruošti sezonui, kaip geriau pakelti krūvius ir po jų atsistatyti.

„Tai įmanoma tik turint tikslią diagnostiką, tikslius ir nuolatinius medicininių tyrimų rezultatus. Bandysime kooperuotomis pastangomis gerinti sportininkų pasiruošimo varžyboms ir dalyvavimo jose kokybę“, – sakė E.Skrabulis.

LLAF ypač dėkoja profesoriui Alvydui Juocevičiui, kuris įdėjo daug pastangų, jog ši sutartis būtų pasirašyta. Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovas A.Juocevičius jau anksčiau prisidėjo prie Virgilijaus Aleknos pergalių ir puikiai pažįsta lengvaatlečių šeimą.

 

lengvoji.lt

Mariaus Krukonio nuotr.

 

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite