Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Pirmąją Lietuvos čempionato dieną užfiksuoti 6 geriausi šalies sezono rezultatai
2023-02-18

Šeštadienį Klaipėdoje prasidėjo Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Pirmąją dieną dalyviai varžėsi 14 rungčių, o pergalėmis džiaugėsi favoritai.

Dešimtą aukso medalį uždarų patalpų čempionatuose iškovojusi ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą užfiksavusi Airinė Palšytė (1.89 m) džiaugėsi šiuo pasiekimu: „Esu patenkinta, iškovojau daug įskaitinių taškų vasarai.“ „Kadangi dabar teko praleisti nemažai startų, manau, kad vasaros sezonas bus geresnis“, – pasakojo A. Palšytė.

Antrą vietą šuolio į aukštį rungtyje iškovojo Urtė Baikštytė (1.86 m), o trečią – Gintarė Tirevičiūtė (1.80 m). Tarp vyrų geriausiai pasirodė pirmą kartą šiemet startavęs ir trečią titulą iš eilės uždarose patalpose iškovojęs Juozas Baikštys (2.10 m), antras liko asmeninį uždarų patalpų rekordą pakartojęs Augustas Bukauskas (2.10 m), trečias – Tomas Turskis (2.05 m).

Rutulio stūmimo rungtyje dominavo geriausią šalies sezono rezultatą fiksavusi Ieva Zarankaitė (16.94 m). Jau ketvirtą kartą iš eilės čempionatą laimėjusi I. Zarankaitė džiaugėsi stabilumu: „Nors rutulio rungties neakcentuoju ir labiau koncentruojuosi į diską, visi metimai buvo apie 16 metrų – tas labai džiugina.“ Neseniai iš pasiruošimo stovyklos Tenerifėje grįžusi sportininkė dabar intensyviai ruošiasi kovo mėnesį vyksiančiai Europos metimų taurei.

Antrą vietą rutulio stūmimo rungtyje iškovojo Eglė Zarankaitė (13.12 m), o trečią – Ieva Nikiforovaitė (12.10 m). Tarp vyrų geriausiai pasirodė pirmą čempiono titulą laimėjęs Simonas Bakanas (16.84 m), antras liko asmeninį rekordą gerinęs Naubartas Stripeikis (16.82 m), trečias – Šarūnas Zdanavičius (15.73 m).

Šuolio į tolį titulą iškovojo asmeninį uždarų patalpų rekordą gerinęs favoritas Marius Vadeikis (7.55 m), antroje vietoje liko Algirdas Strelčiūnas (7.44 m, asmeninis uždarų patalpų rekordas), trečioje – Tomas Lotužis (7.38 m).

Įtikinamai identišką rungtį trečią kartą laimėjusi Jogailė Petrokaitė (6.31 m) rezultatu patenkinta nebuvo: „Viena iš sunkesnių dienų varžybose, bet prieš artėjantį Europos čempionatą tikiuosi pasiekti optimalią formą ir jame pasirodyti žymiai geriau.“

Vyrų 5000 m sportinio ėjimo rungtį vienuoliktą kartą laimėjęs Marius Žiūkas (19 min. 54,92 sek.) teigė, kad prieš varžybas galvojo apie čempiono titulą, bet aukšto rezultato nesitikėjo: „Sekmadienį varžiausi Australijoje, 20 km rungtyje, po kurios laukė ilgas skrydis namo, tad šiandien kūnas dar nebuvo pilnai atsistatęs.“ Sidabrą šioje rungtyje iškovojo Artur Mastianica (20 min. 26,25 sek.), bronzą – Ignas Dumbliauskas (23 min. 1,97 sek.).

3000 m sportinio ėjimo rungtį laimėjo ir pirmą aukso medalį uždarų patalpų čempionatuose iškovojo Monika Vaiciukevičiūtė (13 min. 4,50 sek.). Antra liko asmeninį rekordą užfiksavusi Austėja Kavaliauskaitė (13 min. 22,46 sek.), trečia – Lietuvos 16-mečių ir 17-mečių rekordus pagerinusi Justė Perveneckaitė (13 min. 32,20 sek.).

60 m sprinto rungtyje žibėjo sporto klubo „Cosma“ atstovai. Tarp vyrų geriausiai pasirodė penktą čempionatą iš eilės laimėjęs Gediminas Truskauskas (6,73 sek.), antras liko Kristupas Seikauskas (6,81 sek.), o trečias – Adas Dambrauskas (6,87 sek.). Pirmą aukso medalį šioje rungtyje iškovojusi Eva Misiūnaitė (7,45 sek.) už nugaros paliko Lukreciją Sabaitytę (7,54 sek.) ir Akvilę Jonauskytę (7,60 sek.).

Vidutinio nuotolio bėgime (1500 m) triumfavo ir pirmą aukso medalį šioje rungtyje iškovojo Eglė Vaitulevičiūtė (4 min. 41,79 sek.), sidabro medaliu tenkinosi asmeninį rekordą fiksavusi Meda Repšytė (4 min. 44,16 sek.), bronzą laimėjo Aurika Balsytė (4 min. 46,24 sek.). Identiškoje vyrų rungtyje favorito statusą pateisino aštuntą kartą iš eilės nugalėjęs Simas Bertašius (3 min. 50,08 sek.), nuo jo nedaug atsiliko asmeninį uždarų patalpų rekordą gerinęs Robertas Vališauskas (3 min. 51,71 sek.) ir asmeninį uždarų patalpų rekordą fiksavęs Arnas Gabrėnas (3 min. 56,28 sek.).

400 m rungtį laimėjo Lukas Sutkus (49,16 sek.), antrą vietą užėmė Einius Trumpa (49,82 sek.), trečią – Dariuš Križanovskij (50,23 sek.). Tarp moterų geriausiai pasirodė pirmą čempionatą po atkaklios kovos laimėjusi Ema Sarafinaitė (58,56 sek.), antra liko vos 0,02 sek. atsilikusi Roberta Žikaitė, o trečią vietą iškovojo Monika Eglinskas (58,86 sek.).

Sekmadienį, antrą čempionato dieną, paaiškės dar 10 Lietuvos čempionų.