Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Pirmieji čempionai, pirmas lietuvių pasirodymas
2015-08-22

Šeštadienį Pekino Nacionaliniame stadione prasidėjo XV pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.

Jau pirmąją varžybų dieną paaiškės trys pasaulio čempionai. Ryte (startas -7.35 val.) 68 bėgikai Pekino gatvėse kovojo dėl pasaulio maratono čempiono titulo. Pirmasis finišavo devyniolikametis Eritrėjos bėgikas Ghirmay Ghebreslassie (2:12:27). Sidabro medalį laimėjo etiopas Yemane Tsegay (2:13:07), bronzos – Munyo Solomon Mutai (2:13:29). Geriausias europietis Ruggero Pertile (Italija) užėmė ketvirtą vietą (2:14:22). Vienintelis bėgikas iš Baltijos šalių estas Romanas Fosti buvo dvidešimtas (2:20:34).

Vakarinėje sesijoje sulaukėme pirmojo lietuvių pasirodymo bei paaiškėjo moterų rutulio stūmimo ir vyrų 10000 m bėgimo čempionai.

Pirmoji iš Lietuvos komandos  rungtyniavo Dovilė Dzindzaletaitė. Kvalifikacinių varžybų starto sąrašuose buvo 28 trišuolininkės, normatyvas – 14.25 m. Iki šiol visos šuolininkės pasiekusios 14.20 m ar aukštesnį rezultatą rungtyniaudavo finale, nors prieš dvejus metus Maskvoje tam pakako nušokti 13.88 m. Kaip paaiškėjo pasibaigus šios dienos varžyboms, Pekine dvylikta vieta buvo užimta su dar žemesniu rezultatu – 13.84 m.

Dovilė pirmajam bandymui atsispyrė net 13.7 cm iki lentelės, bet rezultatas – 13.58 m (4.78+4.03+4.77) – po pirmo bandymo leido dalintis 11-12 vietą. Antrasis bandymas nebuvo sėkmingas, teisėjai užfiksavo tik 12.51 m (4.92+4.00+3.59). Trečiasis šuolis buvo geriausias, Dovilės žodžiais ji prabudo, deja peržengta vienu centimetru. Pirmajame savo pasaulio čempionate Dovilė Dzindzaletaitė užėmė 19 vietą. Mūsų vyrai dalyvavo net keletą kartų, bet visad būdavo žemesnėse vietose.

Sektorių Dovilė paliko nepatenkinta, bet neprislėgta – kiti startai bus sėkmingesni. Kodėl nesisekė šiandien, ji aptars su į Pekiną atvykusiu treneriu Rafaeliu Blamnqueru.

Moterų rutulio stūmime, dėl traumos nedalyvaujant paskutinių keturių pasaulio čempionatų nugalėtojai Valerie Adams,  kova dėl čempionės titulo vyko tik tarp dviejų šiais metais niekam nepralaimėjusių sportininkių. Auksą laimėjo vokietė Christina Schwanitz (20.30), septyniais centimetrais atsiliko kinietė Lijiao Gong. Trečioje vietoje JAV atstovė Michelle Carter (19.76).

10000 m bėgime olimpinis ir pasaulio čempionas britas Mohamedas Farahas prasidedant paskutiniam ratui, kaip įprasta, spurtavo ir iškovojo aukso medalį (27:01.13). Kitus du medalius laimėjo Kenijos bėgikai Geoffrey Kipsangas Kamwororas (27:01.76) ir Paulas Kipngetichas Tanui (27:02.83)