SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunučių čempionatas (Druskininkai, 06 14-15): patikslinta programa, dalyvių sąrašas 

Pusfinalio barjero neperžengusi Morauskaitė: tai tik dar vienas laiptelis svajonės link
2023-08-22

Pirmadienį Budapešte (Vengrija) vyko jau trečioji pasaulio čempionato diena. Sekmadienį 400 m bėgimo atranką su geriausiu asmeniniu sezono rezultatu (51,06 sek.) įveikusi Modesta Justė Morauskaitė šįkart startavo pusfinalyje, kuriame užėmė 24 vietą (52,15 sek.). Paskutinė į finalą patekusi dalyvė distanciją įveikė per 50,86 sek.

Antrasis Modestos pasaulio čempionatas ir vėl baigėsi nepasiekus finalo, tiesa, pernai Oregone sprinterė pusfinalyje subėgo lėčiau (52,19 sek.). „Šiemet emociškai buvau tikrai be galo rami. Aš šiais metais jau viršijau savo pačios ir trenerio lūkesčius. Nors kartą reikia leisti sau pasidžiaugti mažomis pergalėmis, mažais pasiektais siekiais, nes šiemet tikrai buvo labai sunku“, – po pusfinalio teigė sportininkė, kuri šį sezoną dėl traumų pradėjo tik antroje birželio pusėje. Tada herojiškomis pastangomis net trijose rungtyse prie Lietuvos komandos patekimo į stipriausiąjį divizioną prisidėjusi Modesta ir pasaulio čempionate atidavė visas jėgas.

„Kovojau iki galo, bet nors ir esu pakankamai stipri, nesu savo pačioje aukščiausioje formoje, kad galėčiau antrą dieną iš eilės kovoti su stipriausiomis pasaulio bėgikėmis. Džiaugiuosi, kad pasiekiau pusfinalį, kuris yra tik dar vienas laiptelis link mano svajonės – Paryžiaus olimpinių žaidynių. Būtent tos sunkios akimirkos, sunkūs bėgimai kaupia patirtį ir padeda ugdyti asmenybę bei ruošia tam vieninteliam startui“, – kalbėjo aiškų tikslą turinti lengvaatletė, kuriai kitų metų olimpinės žaidynės gali būti pirmos karjeroje. Primename, kad moterų 400 m rungties normatyvas – 50,95 sek. Be to, egzistuoja galimybė į žaidynes patekti per reitingų sistemą.

Dar sekmadienį prieš atranką apšilime čiurną pasukusi lietuvė patikino, jog tai rezultatui įtakos neturėjo: „Čiurna ištinus ir mėlsta, bet vaistai ir adrenalinas neleido galvoti apie ją. Tikrai tai nebuvo priežastis. Tiesiog fiziškai nebuvau pajėgi bėgti, bet didžiuojuosi savimi dėl ramios psichologinės būklės, kadangi praeitame pasaulio čempionate palūžau.“

Savo rungties pusfinalyje sudalyvavusi Modesta dar spėjo per ekranus išvysti šeštuosius vyrų disko metimo finalo bandymus bei Mykolo Aleknos iškovotą bronzos medalį. „Labai džiugu. Kaip tik žiūrėjau paskutinį metimą ir galvojau, kad galbūt pakils į antrą vietą. Dabar Mykolas turės pasaulio čempionato sidabrą, turės bronzą, o po dviejų metų reikės aukso“, – šypsodamasi palinkėjo M. Morauskaitė.

Antradienį čempionate lietuviai nestartuos, o trečiadienį į stadioną žengs net 6 mūsų šalies atstovai, kurių pasirodymus transliuos televizija LRT Plius ir portalas lrt.lt

 

Modestos video komentaras

 

Autorius – Justas Virbickas

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite