SVARBUS PRANEŠIMAS:

Lietuvos jaunučių čempionatas (03.04, Klaipėda)informacija apie aukšto meistriškumo varžybas, karantino reikalavimų laikimosi protokolas

Lietuvos jaunimo čempionatas (03.05-06, Kaunas): nuostatai, programa (projektas), karantino reikalavimų laikimosi protokolas

 

Ramybe spinduliavusi Liveta Jasiūnaitė pateko į antrą Europos čempionato finalą karjeroje
2018-08-09

Olimpine ramybe Liveta Jasiūnaitė spindėjo nuo pat ryto. Ietininkė prie pusryčių stalo linksmai diskutavusi apie vakarykštį disko metimo finalą bei nerodė jokių ženklų, kad už kelių valandų pati varžysis Europos čempionato ieties metimo kvalifikacijoje.

Patekimui į finalą lietuvei neprireikė net trijų bandymų: antru metimu jos sviestas įrankis nuskriejo 61,61 m – pakartotas asmeninis rekordas. Kvalifikacinis normatyvas finalui buvo lygus 61 metrui.

„Gal todėl nedžiūgauju, kad tikėjausi daugiau arba esu pasiruošusi geresniam rezultatui“, – nusijuokė L.Jasiūnaitė.

Plačią šypseną mergina parodė tik interviu metu ją kalbinusiems žurnalistams – sektoriuje sportininkė buvo rimta ir pasitikinti savo jėgomis.

Šis Europos čempionatas L.Jasiūnaitei yra antrasis: prieš dvejus metus Amsterdame (Olandija) lengvaatletė taip pat pateko į finalą, kur užėmė 12 vietą.

„Finale kelsiu aukščiausius tikslus. Manau, kiekvienas sportininkas turi taip daryti, nes tada ateina rezultatas. Tenkintų čempionės titulas, – pusiau juokais, pusiau rimtai ištarė L.Jasiūnaitė. – Šiaip tenkintų aštuntukas, kaip antram čempionatui būtų visai neblogai.“

Kvalifikaciją įvykdė tik penkios ieties metikės, o lietuvės rezultatas tarp jų – trečias.

Finalas, kuriame varžysis 12 sportininkių, vyks penktadienį 21.25 val. Lietuvos laiku.

Moterų disko metimo kvalifikacijoje Ieva Zarankaitė užėmė 23 vietą. Sportininkė geriausiu pirmu bandymu įrankį numetė 53,91 m. Prieš dvi dienas rutulio stūmimo atrankoje lietuvė taip pat buvo 23-ia.

„Dalyvavimas tiek rutulio stūmime, tiek disko metime buvo labai gera patirtis. Metant diską nebebuvo tiek baisu, kiek per rutulio stūmimą, jaučiausi gerai, tačiau vis tiek trūko patirties. Technika nebuvo bloga, bet nebuvo staigumo, sprogimo“, – pasirodymą komentavo I.Zarankaitė.

Starto išvakarėse disko metikė žiūrėjo analogišką vyrų rungtį, kurioje triumfavo Andrius Gudžius.

„Žiūrėjau viešbutyje, „Instragram“ pilnas istorijų (stories – angl.). Labai smagu ir dabar mesdama trečią bandymą galvojau, kad va dabar dėsiu kaip Gudžius, paskutiniu metimu“, – juokėsi I.Zarankaitė.

Ketvirtadienio vakarą šuolių į aukštį atrankoje varžysis Adrijus Glebauskas, 400 m pusfinalyje bėgs Agnė Šerkšnienė, o ieties metimo finale grumsis Edis Matusevičius.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite