Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Rekordą pagerinęs ir trečią sezono rezultatą Europoje pasiekęs Juozas Baikštys: „Važiavau laimėti“
2021-05-24

Sekmadienį Relingene (Vokietija) vykusiose „World Athletics“ kontinentinio turo varžybose pergalę iškovojo Lietuvos šuolininkas į aukštį Juozas Baikštys. 23-ejų lengvaatletis peršoko 227 cm, pagerino asmeninį rekordą bei pasiekė ketvirtą rezultatą šalies istorijoje.

Be to, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro atstovas pasiekė trečią sezono rezultatą Europoje bei pelnė 1212 įskaitinius taškus atrankoje į Tokijo olimpines žaidynes. Aukščiau už lietuvį šiemet yra šokę tik neutralus atletas iš Rusijos Ilja Ivaniukas (237 cm) bei šveicaras Loicas Gashas (233 cm).

„Prieš varžybas mačiau starto protokolus, mačiau pajėgius šuolininkus, kurie buvo Europos čempionate ir šoko finale. Bet žinojau, kad esu geros formos ir tikėjau, kad galiu su jais varžytis. Šiaip važiavau laimėti, nes man reikia reitingo taškų. Kai prasidėjo varžybos, mačiau kaip varžovai vienas po kito krenta ties 210, 215, 220 cm ir supratau, kad galiu laimėti“, – komentavo J.Baikštys.

Juzefos Baikštienės auklėtinis pirmais bandymais peršoko 210 cm, 215 cm, 220 cm, trečiu 224 cm, o 227 cm – antru. Buvęs jo asmeninis rekordas lygus 224 cm – tiek sportininkas peršoko šių metų Lietuvos uždarų patalpų čempionate. Beje, visi aštuoni mūsiškio varžovai turėjo ne žemesnį asmeninį rekordą nei 227 cm.

„Buvo problemų su įsibėgėjimu, nes mano įsibėgėjimas po žiemos labai pailgėjo. Danga buvo gana greita, dėl to su kiekvienu šuoliu reikėjo jį derinti“, – pasakojo J.Baikštys.

Nuo 2018-ųjų žiemos net trejus metus dėl traumų varžybose nedalyvavęs lengvaatletis į sportą sugrįžo griausmingai. Žiemą jis net pateko į Torunėje (Lenkija) vykusį Europos uždarų patalpų čempionatą, kuriame užėmė 14 vietą.

„Europos čempionatas buvo gera patirtis, pirmos tokio rango varžybos. Pagaliau šokinėjau su žmonėmis, kuriuos matydavau per televizorių ar YouTube. Keista buvo juos matyti šalia, o dabar jaučiausi drąsiau“, – teigė J.Baikštys.

Kol kas pasaulio reitinge Lietuvos šuolininkas neklasifikuojamas, nes per atrankos periodą dalyvavo mažiau nei penkeriose varžybose. Jo dviejų startų – varžybų Vokietijoje bei šalies čempionato – taškų vidurkis lygus 1189. Šiuo metu tokį vidurkį olimpinėje atrankoje turi Adrijus Glebauskas, reitinge užimantis 31 vietą (į Tokiją vyks 32 šuolininkai).

Birželio 5 dieną J.Baikštys turėtų dalyvauti Vengrijoje vyksiančiose „World Athletics“ kontinentinio turo varžybose.

Ispanijoje – sėkmingas Modestos Morauskaitės pasirodymas

Anruchare (Ispanija) vykusiose kitose „World Athletics“ kontinentinio turo varžybose Modesta Morauskaitė užėmė antrą vietą B bėgime, o bendroje įskaitoje buvo šešta. 400 m lietuvė įveikė per 52,76 sek. bei pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.

Trišuolio rungtyje dalyvavusi Diana Zagainova liko aštunta (12,85 m).

Nesėkmingai varžybos susiklostė ir Deimantinėje lygoje sekmadienį dalyvavusiai kitai Lietuvos trišuolininkei Dovilei Kilty: Geitshede (Didžioji Britanija) ji užėmė septintą vietą, nušokusi 12,96 m. Tiesa, varžybos vyko lietingomis oro sąlygomis.

Tusone (JAV) „World Athletics“ kontinentinio turo varžybose dalyvavo Agnė Lukoševičiūtė. Lietuvos rekordininkė kūjį numetė 63,10 m bei užėmė 12 vietą.

Lietuvos maratonininkų Tokijo žaidynėse nebus

Štirijoje (Austrija) vykusiame S7 maratonas Lietuvos lengvaatlečiams nebuvo sėkmingas. Remigijus Kančys finišavo septintas (2 val. 18 min. 31 sek.), tokią pačią vietą užėmė ir Remalda Kergytė-Dauskurdienė (2 val. 43 min. 6 sek.), tuo tarpu Diana Lobačevskė bei Monika Bytautienė maratono neįveikė.

Nė vienam Lietuvos maratonininkui nepavyko įvykdyti normatyvo į Tokijo olimpines žaidynes, tad pirmą kartą nuo 2000-ųjų metų žaidynių Sidnėjuje šioje rungtyje mūsų šalies atstovų nebus. Maratonininkams atranka į Tokiją baigsis gegužės 31 dieną, tačiau per likusią savaitę maratono nė vienas mūsiškis nebebėgs.

Rio de Žaneire Lietuvai atstovavo net penki stajeriai: D.Lobačevskė, Rasa Drazdauskaitė, Vaida Žūsinaitė, R.Kančys bei Valdas Dopolskas.