SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Šiauliai sėkmingi šuolininkėms: Miklyčiūtė ir Petrokaitė žibėjo Lietuvos čempionate
2022-06-25

Kepinantis karštis Šiaulių miesto stadione siekti aukštų rezultatų nesutrukdė. Toną Lietuvos lengvosios atletikos čempionate davė Mykolas Alekna, disko metimo rungtyje įrankį švystelėjęs 69 metrus. Rekordais apipylė ir vėliau startavę lengvaatlečiai, o vienai iš jų šešis įvairių amžiaus grupių šalies rekordus pavyko pagerinti net tris kartus.

Ir toliau puikią sportinę formą demonstruoja 17-metė Rugilė Miklyčiūtė. Šuolininkė su kartimi pirmu bandymu peršokusi 3,95 m aukštį pagerino Lietuvos moterų U20, U18, 19-mečių, 18-mečių ir 17-mečių rekordus. Vėliau Ritos Sadzevičienės auklėtinė pirmu mėginimu įveikė ir 4 metrus, vėl pagerinusi krūvą rekordų. Tuo tarpu 4,10 m pakluso antru bandymu.

„Netikėjau, kad galiu peršokti 4,10 m, tikėjausi bent 3,95 m arba 3,90 m. Net negaliu apibūdinti emocijų, labai dėkoju mane palaikiusiems, trenerei ir kas plojo tribūnose“, – džiūgavo R.Miklyčiūtė.

Tiesa, nedaug trūko, jog varžybos jaunajai sportininkei būtų pasibaigusios nesėkmingai. Savo pradinį aukštį – 3,60 m – ji įveikė tik trečiu bandymu.

„Nežinau, kas nutiko, tiesiog pasimečiau, gal kažkiek prisidėjo karštis. Prieš trečią bandymą trenerė sakė, kas bus, tas bus, daryk, ką moki. Išėjo susitelkti, – sakė R.Miklyčiūtė. – Su trenere sutarėme, kad po kiekvieno šuolio reikia susikaupti ir žiūrėti techniką. Bandžiau žiūrėti vien techniką, o ne aukštį.“

Įspūdingas rezultatas užfiksuotas ir moterų šuolių į tolį varžybose – Jogailė Petrokaitė nušoko 6,76 m. Pagal „World Athletics“ kvalifikacinius taškus sėkmingiau už raseiniškę pirmą Lietuvos čempionato dieną pasirodė tik M.Alekna.

„Varžybose rezultatai kilo, sakykime, kiekvienose pridėjau po 10 centimetrų. Aišku, buvo tolimesnių žengtų šuolių, bet jie žengti – vadinasi, nebuvo. Visas tas varžybų etapas buvo kylantis, žinojau, kad tą (gerą sportinę formą – lengvoji.lt) turiu savyje ir šiandien realizavau. Didžiulis palengvėjimas savyje, kad pagaliau realizavau“, – komentavo J.Petrokaitė.

Po sėkmingiausio penkto bandymo sportininkė puolė tikrinti, ar rezultatą pasiekė su „legaliu“ vėju, tai yra, silpnesniu nei 2 m/s pavėjui – šuolininkės metu vėjo nebuvo apskritai. Tada J.Petrokaitė pripuolė prie ją treniruojančio tėčio Eugenijaus Petroko ir prapliupo laimės ašaromis.

„Rezultatas tikrai labai daug reiškia. Žinote, mes, sportininkai, turime tikslų ir turime iššūkių jų siekdami, tai pagalvojus apie visus iššūkius, kiek praėjai, ką padarei… Šis momentas tiesiog atperka viską. Tos emocijos parodė, – šypsojosi J.Petrokaitė. – Ar jaučiau, kad bandymas sėkmingas? Buvo čia toks nežinau, kiek čia nušokau. Jaučiau gerą bėgimą, geresnį atsispyrimą nei prieš tai esančiose šuoliuose. Tikėjausi, kad rezultatas bus geresnis, bet kad toks, negalvojau. Kai pasakė skaičius, pagalvojau, kad praklausiau.“

Sportininkė šį sezoną laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo ir sezoną greičiausiai pratęs bent iki rugpjūčio vidurio – tada Miunchene vyks Europos čempionatas.

Svarbius reitingo taškus Šiauliuose iškovojo dėl kelialapio į kitą mėnesį JAV vyksiantį pasaulio čempionatą kovojanti disko metikė Ieva Zarankaitė: sportininkė įrankį numetė 59,42 m. Uteniškė iki šalies pirmenybių reitinge rikiavosi 33-ia, o į planetos pirmenybes vyks 32 disko metikės.

Šiauliuose pasiektas rezultatas sportininkei leis gerokai pasigerinti reitingo taškų vidurkį, o galutinė jos pozicija paaiškės pasibaigus taip pat savaitgalį vykstantiems kitų šalių nacionaliniams čempionatams.

„Situaciją seku, esu labai arti pakliuvimo ribos. Praėjusiais metais labai nudegiau, nes pakliuvo dvi ar trys dalyvės, kurios tiesiog numetė normatyvą. Nieko daug nesitikiu, tiesiog šiandien atvykau pasilinksminti. Gavosi puikus oras, nuotaikos geros, tiesiog susikaupiau ties technika ir rezultatu labai džiaugiuosi. Tai man duoda daugiau pasitikėjimo, kad galiu pakliūti į pasaulio čempionatą“, – komentavo I.Zarankaitė.

Lengvaatletė teigė, kad jai įtaką padarė ir sėkmingas anksčiau mėčiusio M.Aleknos pasirodymas.

„Mane užmotyvavo Mykolo ramybė, jis atrodė pasitikintis savimi, darė tą, ką buvo pasiruošęs. Ta tokia ramybė mane irgi nuteikė, kad nereikia per daug stresuoti, reikia tiesiog mėgautis, o kūnas žino, kaip reikia mesti. Stengiausi mėgautis ir ramiai mesti“, – šyptelėjo I.Zarankaitė.

Geriausius Lietuvos sezono rezultatus užfiksavo Tomas Keršulis (400 m – 46,45 sek.), Giedrius Valinčius (3000 m kliūtinis bėgimas – 9 min. 7,66 sek.), Osvaldas Gedrimas (šuoliai su kartimi – 4,90 m), Kauno vyrų estafetės 4×100 komanda (41,59 sek.), Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (10000 m – 36 min. 13,31 sek.), Greta Karinauskaitė (3000 m kliūtinis bėgimas – 9 min. 50,26 sek.), I.Zarankaitė (rutulio stūmimas – 16,86 m) bei Šiaulių moterų estafetės 4×100 m komanda (47,27 sek.).

Šuoliuose į aukštį olimpietis Adrijus Glebauskas tenkinosi bronza (215 cm), o jį pranoko Juozas Baikštys (220 cm) bei Mantas Liekis (215 cm). Čempionų titulus apgynė 100 m laimėjęs Gediminas Truskauskas (10,53 sek.) 1500 m – Simas Bertašius (3 min. 48,69 sek.) bei 400 m rungtyje greičiausia buvusi Agnė Šerkšnienė (54,66 sek.). Pastarajai sezono pradžia klostosi ypač sudėtingai.

„Sezono pradžioje prieš pat pirmas varžybas apsirgau kovidu, teko praleisti porą savaičių. Tada atsigaudinėjau, vėl įėjau į ritmą ir dalyvavau poroje varžybų, tiesiog pasibandymui. Tačiau dar po savaitės dalyvaudama varžybose susitraumavau šlaunies dvigalvį raumenį, gavosi nedidelis įplyšimas. Tai įvyko prieš dvi savaites, todėl vis dar skauda koją. Nežinojau, ar galėsiu dalyvauti Lietuvos čempionate, pabandėme porą treniruočių, bet specialistai atgaivino ir nusprendžiau, kad dalyvausiu“, – sezono pradžios iššūkius išvardijo A.Šerkšnienė.

Sekmadienį laukia ne ką mažiau intriguojanti antroji Lietuvos lengvosios atletikos čempionato diena: 200 m bėgs šalies rekordininkė Modesta Morauskaitė, aukščio sektoriuje susigrums Airinė Palšytė bei Urtė Baikštytė, jėgas pasitikrins trys olimpiečiai – G.Truskauskas (200 m), Diana Zagainova (trišuolis) bei Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas).

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite