SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Solidų rezultatą pasiekusi Brigita Virbalytė: nesu tas žmogus, kuriam laikas sakyti „viso“
2017-08-13

Sekmadienį Londone (Didžioji Britanija) besibaigsiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate į kovą stojo net šeši lietuviai ir net penki iš jų – ėjikai. Sezono rekordas, asmeninis rekordas bei Lietuvos U23 amžiaus grupės rekordas – tokiais laimikiais po finišo mūsiškiai galėjo pasigirti šįkart.

Moterų 20 km varžybose į geriausiųjų dvidešimtuką prasibrovė dvi ėjikės: Brigita Virbalytė-Dimšienė pasiekė vieną geriausių karjeros rezultatų bei finišavo 16-a (1 val. 30 min. 45 sek.), šalies iki 23 metų rekordą pagerinusi Živilė Vaiciukevičiūtė buvo 19-a (1 val. 31 min. 23 sek.), o pastarosios sesuo Monika užėmė 45 vietą (1 val. 38 min. 8 sek.).

Prieš dvejus metus būtent B.Virbalytės užimta septinta pozicija buvo didžiausias mūsiškių laimikis planetos čempionate.

„Labai džiaugiuosi, sezono geriausias rezultatas. Dauguma turbūt galvojo, kad Pekine buvau septinta ir bus galima tikėtis to paties čia, bet aš suprantu, kad ta diena turbūt buvo mano didžioji gyvenimo diena. Šiandien aš džiaugiuosi, nes tai antros geriausios didžiosios varžybos“, – šypsojosi B.Virbalytė.

Sportininkė pasiekimu džiaugėsi ir dėl to, kad būtent 16-ukas garantuoja valstybinę stipendiją, tad užėmusi žemesnę vietą ji būtų susidūrusi su finansiniais sunkumais bei svarstymais, dėl tolimesnės karjeros.

„Dar dvejus metus galėsiu mėgautis tuo, kas yra didžiausia mano gyvenimo aistra. Top-16 nuteikia optimistiškai, kad nesu tas žmogus, kuriam laikas sakyti „viso“, – sakė B.Virbalytė. – Galbūt galėjo dar truputėlį būti geriau, jei būtų asmeninis rekordas, tai būtų kažkas tokio, bet šiandien vis tiek esu be galo laiminga.“

Nedaug komandos lyderei pralaimėjo Europos iki 23 metų čempionate bronzą praėjusį mėnesį nuskynusi ėjikė Ž.Vaiciukevičiūtė. Tiek B.Virbalytė, tiek kylanti sportinio ėjimo žvaigždė prasibrovė į geriausių europiečių dešimtuką.

„Žinojau, kad bus sunku, nes nelabai man patinka, kada trasa būna dviejų kilometrų ilgio. Varžybos kažkaip visai neprailgo, nors sunku buvo labai. Rezultatas tikrai labai džiugina, – pasakojo Ž.Vaiciukevičiūtė. – Pirmas mano pasaulio čempionatas ir Top-20, manau, kad tikrai rezultatas geras ir ateityje bus dar geresnių.“

Tuo tarpu Monikai Vaiciukevičiūtei sutrukdė sveikatos problemos – jos sportininkę kamavo ir per Europos iki 23 metų čempionatą.

„Tikėjausi geresnio rezultato, bet prieš Europos iki 23 metų čempionatą blogai jaučiausi ir dabar dar neatsigavau. Tačiau džiaugiuosi, kad sudalyvavau pasaulio čempionate“, – šyptelėjo M.Vaiciukevičiūtė.

Analogiškoje vyrų rungtyje pagal sezono rezultatus į aukštą vietą galėjo pretenduoti Marius Žiūkas. Penktą vietą Europos ėjimo taurės varžybose iškovojęs lietuvis pasaulio čempionate tenkinosi 29 vieta – 1 val. 22 min. 38 sek.

„Po sėkmingos Europos taurės savijauta nebuvo tokia, kad tikėčiausi kažko panašaus. Parodytas laikas mane nustebino, tiesiog visi kiti labai greiti. Sunku patikėti, kad sugebėjau atlaikyti iki pat galo, nesulūžti, nes jėgų kainavo tikrai daug, – pasakojo M.Žiūkas. – Visame pasiruošime gerų dienų buvo tikrai mažai, tad ir prieš čempionatą nuotaikos buvo labiau pesimistinės. Vis tik viskas baigėsi ne taip blogai, kaip galvojau.“

Tuo tarpu 50 km ėjimo varžybose dalyvavusiam Arturui Mastianicai pasaulio čempionato distancijos užbaigti nepavyko: paskutinę žymą prieš pasitraukdamas – 35 km – jis įveikė būdamas 39 vietoje.

Sekmadienį vakare lietuvių laukia trečiasis finalas: tarp pajėgiausių disko metikių prasibrovė Zinaida Sendriūtė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite