Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Už Atlanto lietuviai skynė pergales ir gerino šalies rekordus
2023-04-16

Šią savaitę JAV gausiai vykusiose lengvosios atletikos varžybose sėkmingai pasirodė lietuviai. Volunte „Mt.SAC Relays“ varžybose antrą kartą šiemet pergalę iškovojo Mykolas Alekna. Pastarasis diską numetė 68.35 m ir už nugaros paliko britą Lawrence Okoye (66.15 m), kuris Europos čempionate iškovojo bronzą. Po užimtos pirmos vietos Mykolas tapo trečiuoju disko metiku iš Lietuvos (po Romo Ubarto ir Virgilijaus Aleknos) triumfavusiu šiose varžybose.

Net trimis pergalėmis tame pačiame mieste vykusiose „Transatlantic Series“ varžybose džiaugėsi sprinteris Tomas Keršulis. Lengvaatletis laimėjo 200 m rungtį (20,90 sek.), 400 m rungtį (45,91 sek.) bei 4×100 m estafetę (40,22 sek.). Be to, 4×400 m estafetėje su komanda buvo iškovota antra vieta (3 min. 13,71 sek.).

Azusoje vykusiose „Bryan Clay Invitational“ varžybose puikiai pasirodė Greta Karinauskaitė, kuri 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje iškovojo ketvirtą vietą tarp 120 dalyvių. Distanciją įveikusi per 9 min. 46,72 sek. Greta pagerino jai pačiai priklausiusį Lietuvos U23 rekordą.

Rekordu pažymėtas ir 17-mečio Camerono Rohde 110 m barjerinis bėgimas. Rungtį per 14,47 sek. įveikęs lengvaatletis „Mt.SAC Relays“ varžybose užėmė penktą vietą ir pagerino Lietuvos 17-mečių rekordą. Beje, 300 m barjeriniame bėgime sportininkas liko antras (38,22 sek.).

Prizine vieta džiaugėsi Agnė Lukoševičiūtė, kuri „Pacific Coast Invitational“ varžybose kūjį numetė 61.39 m ir liko trečia. Taip pat trečią vietą „Mt.SAC Relays“ varžybose iškovojo daugiakovininkė Beatričė Juškevičiūtė, kuri septynkovės rungtyje tapo vos šeštąja lietuve perkopusia 6000 taškų ribą (6073 taškai).