SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro sprendimu nuo sausio 17 d. visų renginių uždarose erdvėse dalyviai, žiūrovai, aptarnaujantis personalas viso renginio metu privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.

Prašome visų komandų vadovų, trenerių, sportininkų, teisėjų, žiūrovų varžybų vietose laikytis LR Vyriausybės reikalavimų.

Į maniežus bus įleidžiami tik asmenys, dėvintys respiratorius!

„Vingio“ stadione bus bandoma pagerinti seniausią Lietuvos rekordą
2020-08-20

Šeštadienį, rugpjūčio 22 dieną, Vilniaus „Vingio“ stadione vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos. Tradiciniame lengvaatlečių renginyje šįkart bus vykdomos ir ne itin tradicinės rungtys – dalyviai startuos ne tik olimpinėse distancijose.

Unikalią galimybę pagerinti seniausią Lietuvos lengvosios atletikos rekordą turi Simas Bertašius. Mylios (1609,344 m) bėgimo rekordas buvo pasiektas tada, kada dauguma kitų rekordininkų dar nebuvo gimę – 1957 metais šį nuotolį per 4 min. 4,6 sek. įveikė legendinis lengvaatletis Jonas Pipynė.

„Šios rungties rekordas yra labai senas, gyvuojantis nuo 1957 metų ir priklausantis legendiniam J.Pipynei. Vien tai motyvuoja bėgti LLAF taurės varžybose ir bėgti greitai, pagerinti tą rekordą. Kitas tikslas, planas maksimum, tapti pirmuoju lietuviu, išbėgusiu iš 4 minučių. Į distanciją žiūriu gana rimtai, nes jei tai būtų normalūs metai, būtų reitingo sistema, tada mylios rezultatas skaičiuotųsi 1500 m rungties reitinge“, – sakė S.Bertašius.

Beje, J.Pipynės rekordus prisimena S.Bertašių treniruojantis Juozapas Garalevičius.

„Mano treneris ir J.Pipynė yra panašaus amžiaus. Jis puikiai atsimena visus šiuos rekordus ir kai treneriui parodžiau, kad dar iki šiol priklauso šis rekordas, jis negalėjo patikėti, kad iš tiek seniai išlikęs“, – pasakojo pats 1500 m rungtyje šalies rekordą turintis S.Bertašius.

LLAF taurės varžybose taip pat varžysis disko metimo ir rutulio stūmimo rungtyse dalyvausianti Ieva Zarankaitė, praėjusį savaitgalį Baltijos šalių čempionate geriausia lengvaatlete tapusi šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė, sprinteris Gediminas Truskauskas bei šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas.

Pastarasis lengvaatletis tiek Lietuvos čempionate, tiek Baltijos šalių čempionate, užsitikrinęs pirmą vietą, kartelę kėlė į 230 cm aukštį: sėkmingas bandymas LLAF taurės varžybose geriausių šio sezono rezultatų sąrašuose jį pakylėtų į antrą poziciją planetoje.

„Šiemet tikslas yra pagerinti asmeninį rekordą, nes viskas kitkas šį sezoną nuplaukė. Nebūtinai 230 cm, bet norisi asmeninio, o jei šokčiau 229 cm, tai galiu ir 230 cm. Kol kas atakuoju gana neblogai, Lietuvos čempionate išvis labai nedaug trūko. Šią savaitę visai gerai jaučiuosi, gal net geriau nei prieš Lietuvos čempionatą. Galiu pažadėti, kad LLAF taurės varžybose bandysiu atakuoti 230 cm“, – intrigą įnešė A.Glebauskas.

Proveržio metais šuolininkui į aukštį tapo 2019-ieji: pernai būtent LLAF taurės varžybose jis pagerino asmeninį rekordą, peršokdamas 227 cm, po to iškovojo Universiados bronzą, o šalies čempionate savo rekordą pakoregavo darkart – 228 cm.

„Kodėl asmeninius rekordus lengviau gerinti Lietuvoje? Užsienyje, kai vyksta varžybos, jos dažniausiai būna labai svarbios, o Lietuvoje norisi įrodyti savo, kaip aukšto lygio sportininko, statusą. 230 cm yra toks rezultatas, kuris visame pasaulyje „stovi“ labai aukštai“, – paaiškino A.Glebauskas.

Varžybų prizinį fondą sudaro 2,5 tūkst. eurų. Renginio pradžia – šeštadienį 15.15 val. Įėjimas į Vilniaus „Vingio“ stadioną nemokamas.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite