SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno atviras jaunučių čempionatas vyks dvi dienas – gegužės 28 ir 29 d.

Lietuvos jaunimo, jaunių ir jaunučių daugiakovių čempionatas (Šiauliai, 05 18-19): dalyvių sąrašas

20-metis ieties metikas Edis Matusevičius įspūdingai pagerino Lietuvos rekordą! (papildyta)
2017-05-25

Lietuva turi naują lengvosios atletikos žvaigždę: 20-metis ieties metikas, 2015 metų Europos jaunimo čempionato prizininkas Edis Matusevičius pasiektu rezultatu šokiravo sporto pasaulį!

Ketvirtadienį Rygos taurės varžybose E.Matusevičius pagerino 13 metų gyvavusį Lietuvos rekordą ir įvykdė pasaulio čempionato normatyvą. Pirmu metimu sportininkas ietį numetė 84,78 m, antrą ir trečią bandymus praleido, o po ketvirto tęsti varžybas atsisakė.

„Šiandien važiuojant į varžybas tėvas pasakė, kad lygiai prieš 30 metų dalyvavo Rygos taurėje, kur užėmė trečią vietą ir pasiekė Lietuvos rekordą – 76,92 m. Tėvo prašymas buvo užimti aukštesnę vietą nei jis, bet padovanojau geriau“, – šyptelėjo tėvo Edmunto treniruojamas E.Matusevičius.

Buvęs geriausio Lietuvos ieties metiko asmeninis rekordas – 81,28 m, tad jį E.Matusevičius pagerino net 3,5 metro. Naujasis asmeninis rekordas geriausių pasaulio sezono rezultatų sąraše figūruoja devintoje vietoje!

„Ketvirtą bandymą atlikau tik todėl, kad finale būtų įskaitinis metimas. Būčiau net nemetęs, nes po pirmo metimo, kai 3,5 metro pagerinau asmeninį rekordą, per galvą taip davė, kad nebegalvojau apie jokius metimus, negalėjau susikaupti…“, – prisiminė kylanti lengvosios atletikos žvaigždė.

Ieties metikas neslėpė, kad pastaruoju metu jį kamavo sveikatos problemos, kurios trukdė ir Rygos taurės varžybų metu.

„Visą apšilimą dariau taip, kad nepajausčiau alkūnės skausmų. Ieties net neėmiau, pamėčiau kamuoliuką, nes jį metant ne taip „kala“ per alkūnę, – aiškino E.Matusevičius. – Iš nepilno įsibėgėjimo vieną metimą per apšilimą padariau, bet ir dėl to gailėjausi. O varžybose pirmą metimą mečiau ir gavosi, kaip gavosi – gerai.“

Lietuvis taip pat buvo pripažintas geriausiu Rygos taurės varžybų sportininku. Lietuvos rekordas – 82,94 m – nuo 2004-ųjų priklausė Tomui Intui.

 

Autorius – Robertas Trakys

asmeninio archyvo nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite