SVARBUS PRANEŠIMAS:

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metupažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Keičiasi varžybų datos: Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionatas ir „Vilties bėgimas 2021“ vyks liepos 18 d., Biržų atviras čempionatas – birželio 4 d., „Dzūkijos taurė“ – birželio 3 d.

Baltijos lengvosios atletikos čempionato starte – 17 lietuvių prizinių vietų
2020-08-14

Uogrėje (Latvija) prasidėjo Baltijos šalių komandinis lengvosios atletikos čempionatas. Pirmą pirmenybių dieną Lietuvos lengvaatlečiai laimėjo 6 rungtis iš 17, o ant prizininkų pakylos kopė 17 sykių, tačiau komandinėje įskaitoje kol kas atsilieka tiek nuo latvių, tiek nuo estų.

Čempionatą Lietuvos komanda pradėjo iškovodama maksimalų taškų skaičių. Moterų disko metimo rungtyje Ieva Zarankaitė buvo pirma (59,51 m), o Zinaida Sendriūtė – antra (58,12 m).

„Pasirodymą vertinu gerai, norisi 60 metrų mesti visose varžybose, bet 59 metrai tenkina. Oras geras, vėjelio šiek tiek yra, palaikymas geras, tad vertinu gerai, – sakė I.Zarankaitė. – Kliuvo keletas techninių detalių, pasistengsime jas ištaisyti iki kitų varžybų. Šiaip jaučiuosi gerai, jaučiuosi stipri, greita. Laukia dar vienos varžybos Vilniuje, federacijos taurė ateinantį savaitgalį – kviečiu visus palaikyti. Tikiuosi, pailsėsiu iki kitų varžybų ir vėl mesiu virš 60 metrų.“

Užimti pirmas dvi prizines vietas pavyko ir moterų 400 m rungtyje: čempione tapo Modesta Morauskaitė (53,22 sek.), vicečempione – Eva Misiūnaitė (54,41 sek.). Tuo tarpu Simas Bertašius iškovojo labiausiai triuškinančią pergalę, 1500 m įveikęs per 3 min. 41,21 sek. bei antrą vietą užėmusį varžovą pranokęs net 15 sekundžių.

„Prieš varžybas peržiūrėjau savo varžovų rezultatus, per kiek jie yra bėgę šį sezoną, ir mačiau, kad artimiausias konkurentas nėra išbėgęs iš 3 min. 50 sek. Žinojau, kad norėdamas rodyti rezultatą, bėgti už nugaros negalėsiu – reikia bėgti pačiam“, – pasakojo S.Bertašius.

2018 metų Europos čempionato finalininkas antrose varžybose iš eilės nedaug atsiliko nuo jam priklausančio šalies rekordo, kuris lygus 3 min. 39,01 sek.

„Girdėjau, kad trečias ratas buvo lėtesnis nei pats planavau, įveiktas per minutę, o paskutiniai 300 m gana greiti. Visumoje gana džiaugiuosi, kad pavyksta palaikyti stabilų tempą ir padaryti neblogą finišą. Jei bėgčiau su konkurencija iki pat pabaigos, būtų galima kėsintis ir į asmeninį rekordą“, – teigė S.Bertašius.

Beje, prieš dvejus metus būtent Uogrės stadione jis ne tik pagerino Lietuvos rekordą, bet ir įvykdė Europos čempionato normatyvą.

„Šis stadionas kelia tik pačius geriausius prisiminimus, nes jame dar nesu nė karto pralaimėjęs“, – šyptelėjo bėgikas.

Jau du čempiono titulus sąskaitoje turi Gediminas Truskauskas – sprinteris triumfavo 100 m rungtyje (10,50 sek.) ir estafetėje 4×100 m (G.Truskauskas, Ugnius Savickas, Giedrius Rupeika ir Rokas Silkinis – 41,28 sek.). Bene labiausiai netikėtą pergalę iškovojo šuolininkas į tolį Tomas Lotužis: lietuvis pagerino asmeninį rekordą (7,55 m) ir pranoko pusmetriu aukštesnį asmeninį rekordą turėjusį estą.

„Buvau nusiteikęs atvažiuoti ir pasiimti pirmą vietą bei nušokti toliausiai, kiek šoku. Aišku, šiek tiek gąsdino tas varžovo 7,91 m sezono rezultatas, bet trečiu šuoliu užsitikrinti pirmą vietą pavyko man,“ – džiaugėsi T.Lotužis.

Šuolininką treniruoja Europos čempionas Kęstutis Šapka, tačiau dėl pastarojo sveikatos problemų T.Lotužis visą vasaros sezoną treniravosi be šio specialisto patarimų.

„Turėjau porininką – trenerio sūnų, tai dirbome kartu. Diana (Zagainova – lengvoji.lt) prisidėdavo ir padėdavo, šį bei tą patardavo. O taip tai dviese dirbdavome, nė vienos treniruotės nepraleisdavome“, – sakė T.Lotužis.

Prieš šeštadienio startus Latvijos ir Estijos komandos turi po 114 taškų, lietuviai atsilieka aštuoniais taškais. Didžiausia mūsiškių ekipos žvaigždė – Andrius Gudžius – disko metimo varžybose dalyvaus rytoj.

 

Autorius – Robertas Trakys

Dano Sodaičio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite