SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapas Jurbarke vyks balandžio 7 d. (perkeltas iš balandžio 8 d.)

D.Dzindzaletaitės rankose suspindo auksas
2015-07-10

„Tingiu kalbėti, noriu valgyti, – nusijuokė trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė. – Kokios dar gali būti emocijos, kai laimi aukso medalį? Esu geriausia Europoje, pagerinau Lietuvos rekordą, nors pasirodyti galėjau dar geriau.“

Dešimtys sveikintojų, autografų prašantys vaikai, interviu užsienio spaudai – tai laukė Europos jaunimo iki 23 metų čempionate triumfavusios D.Dzindzaletaitės. Lietuvė sau įteikė idealią dovaną gimtadienio proga: antradienį sportininkei sukaks 22-eji.

Antru bei ketvirtu bandymais identišką rezultatą – 14,23 m – užfiksavusi D.Dzindzaletaitė antrą vietą užėmusią rumunę Eleną Andreaa Panturoiu aplenkė 10 cm, o bronzą iškovojusią ukrainietę Tatjaną Ptaškiną – 18 cm.

– Varžybos sėkmingai klostėsi nuo pat pradžių, pirmuoju bandymu nušokote 13,94 m. Ar tai pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis?, – lengvoji.lt paklausė D.Dzindzaletaitės.
– Pridėjo. Su treneriu apie kitos spalvos medalį net nekalbėjome. Atvažiavome aukso, jį pasiėmėme ir grįšime namo toliau dirbti. Ne veltui su treneriu laisvalaikį leidau (juokiasi).

– Antru bandymu nušokote 14,23 m – dviem centimetrais toliau nei Lietuvos rekordas, tačiau jis dėl per stipraus vėjo buvo neįskaitytas. Ar tikėjote, jog tokio rezultato pakaks aukso medaliui?
– Taip, nes varžovės tokio rezultato truputį išsigando. Antrais bandymais jos pasiekė savo geriausius rezultatus, bet po to nieko nebeparodė.

– Koks buvo tikslas įtikinamai pirmaujant jau po antro bandymo? Įtvirtinti Lietuvos rekordą?
– (juokiasi) Ne, tikslas buvo kuo toliau šokti, o ne rekordus daryti. Nebuvau labai patenkinta rezultatu, norėjosi daugiau. Tikiu, jog galiu šokti bent 14,50 metro.

– 2012 metais pasaulio jaunimo čempionate Ispanijoje laimėjote sidabrą. Kuo skiriasi iškovotas medalis ten ir šiandienos pergalė?
– Čia Europos čempionatas, o ten buvo pasaulio. Ispanijoje laimėjau pirmą tarptautinį medalį, prisiminimai tikrai geri, bet čia – ne ką prastesni. Lipsiu ant aukščiausio laiptelio! Negaliu lyginti varžybų, nes jos visiškai skirtingos.

– Kurioms varžyboms prioritetas buvo teikiamas prieš sezoną – Europos jaunimo čempionatui ar pasaulio čempionatui?
– Akcentavome, jog geriausią sportinę formą reikia pasiekti iki 23 metų čempionatui, nes tai yra paskutinės jaunimo varžybos, kuriose galiu dalyvauti. Dabar truputį atsipūsiu bei po dviejų savaičių pirmą kartą karjeroje startuosiu Deimantinės lygos varžybose, šiandien gavau patvirtinimą. Pailsėsiu rytoj pas močiutę kaime (juokiasi). Ilgai nemačiau šeimos, bet į Taliną atvyko tėvai ir draugai.

– Nebaisu, jog tokia gera sportinė forma gali neišsilaikyti iki pasaulio čempionato, kuris vyks tik rugpjūčio gale?
– Dar nepasiekiau sportinės formos piko. Dar antrose sezono varžybose nušokau 14,21 m, turi būti geriau.

– Kas pasikeis po šio medalio?
– Į mane kitaip žiūrės varžovės. Jau pats laikas buvo padaryti gerą rezultatą, nes trejus metus nebuvo medalio. Buvau išalkusi medalio (juokiasi).

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite