SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Deimantinėje lygoje įspūdingai visus pranokęs Andrius Gudžius: „Pasirodžiau savame lygyje“
2018-06-08

Viskas pagal planą – pasaulio disko metimo čempionas tapo Deimantinės lygos varžybų lyderiu. Ketvirtadienį Osle (Norvegija) vykusiame prestižinių varžybų etape triumfavęs Andrius Gudžius atitrūko nuo varžovų, tačiau ant laurų neužmiega – nuvertinti negalima nė vieno konkurento.

Norvegijoje lietuvis pirmą kartą karjeroje per vienerias varžybas du kartus diską numetė bent 69 metrus. Geriausiu trečiu bandymu įrankis nuskriejo 69,04 m, o penktasis metimas buvo beveik identiškas – 69,00 m.

„Pirmos varžybos, kur dukart mečiau 69 metrus. Sąlygos buvo geros, vėjas palankus, tačiau nebuvo stiprus. Sektorius gal truputį per greitas, bet šiaip viskas normaliai. Yra rezervo, kur galima pasitvarkyti, – rezultato nesureikšmino A.Gudžius. – Sumėčiau savam lygyje, prieš tai paskutinėse varžybose mečiau 68,98 m. Aš savam lygyje, vyrai pasirodė irgi neblogai. Nelabai žiūrėjau į rezultatų skirtumus, svarbiausia, padaryti geriausią rezultatą pačiam.“

Geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas antrą vietą užėmusį iranietį Ehsaną Hadadį aplenkė net pusantro metro (67,55 m). Trečią vietą iškovojo Švedijos lengvaatletis Danielis Stahlis – 67,04 m.

„Dauguma šių metikų bus pagrindiniai varžovai ir Europos čempionate, dar trūksta Piotro Malachovskio ir Roberto Hartingo. Deimantinėje lygoje gal išskirčiau Fredricką Dacresą – aršiausias konkurentas. Manau, Danielis Stahlis grįš į savo vėžes ir mes apie 70 metrų. Nereikia atsipūsti, gerai pasirodyti gali tai vienas, tai kitas. Kiekvienose varžybose viskas prasideda iš naujo, ką puikiai parodė etapas Romoje, kur buvau antras“, – sakė A.Gudžius.

Bendroje Deimantinės lygos varžybų įskaitoje, pasibaigus dviem etapams iš keturių, 15 taškų surinkęs A.Gudžius įtikinamai pirmauja. Antrą vietą užima E.Hadadis (13 tšk.), trečią – D.Stahlis (11 tšk.). Tuo tarpu pirmą etapą Romoje laimėjęs jamaikietis F.Dacresas Osle liko tik aštuntas bei bendroje įskaitoje nukrito į ketvirtą poziciją.

Beje, būtent Jamaikos diskininkas ilgą laiką buvo laikomas planetos sezono lyderiu. Dar vasarį F.Dacresas įrankį numetė 69,83 m, tačiau prieš kelias dienas šis rezultatas buvo anuliuotas. Oficiali to priežastis – dviem gramais per lengvas diskas.

Tad geriausias planetos sezono rezultatas priklauso A.Gudžiui – 69,13 m.

„Ar kalbėjau su Dacresu apie anuliuotą metimą? Ne – kam berti druską ant žaizdos? Yra kaip yra, ne sezono lyderis svarbiausia – viską parodo vieta varžybose, o ne tai, kelintas esi lentelėje. Tačiau Lietuvos trispalvę matyti viršuje visada yra malonu“, – teigė A.Gudžius.

Kitas Deimantinės lygos etapas, kuriame varžysis ir disko metikai, jau sekmadienį vyks Stokholme (Švedija). Praėjusiais metais A.Gudžius tapo šių prestižinių varžybų čempionu, finale Briuselyje (Belgija) įrankį numetęs 68,16 m.

 

Autorius – Robertas Trakys

Reuters/Scanpix nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite