SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Dviguba Lietuvos šventė – Alekna ir Gudžius iškovojo pasaulio čempionato medalius
2022-07-20

Istorinis trečiadienio rytas!

JAV vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuva iškovojo pirmuosius savo medalius. Disko metimo sektoriuje Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius lipo ant nugalėtojų podiumo.

19-metis M. Alekna ant savo krūtinės užsikabino sidabro medalį, o 31-erių A. Gudžius – bronzos. Lietuvius aplenkė tik M. Aleknos tėčio Virgilijaus pasaulio čempionatų rekordą pagerinęs Kristjanas Čehas.

Slovėnas savo geriausiu bandymu diską nusviedė 71,13 m ir beveik metru pagerino V. Aleknos rekordą, kuris gyvavo nuo 2005 metų. Tuo tarpu M. Alekna užfiksavo 69,27 m rezultatą, o A. Gudžius – 67,55 m.

Už lietuvių nugarų liko olimpinis čempionas ir praėjusio pasaulio čempionato nugalėtojas švedas Danielis Stahlis. Penktas liko olimpinis vicečempionas ir jo tautietis Simonas Petterssonas.

Finalą atidarė olimpinis čempionas Danielis Stahlis. Jis pirmuoju savo bandymu diską nusviedė 66,59 m.

19-metis M. Alekna į metimo sektorių žengė aštuntas. Lietuvis savo pirmuoju bandymu diską švystelėjo 66,64 m.

Netrukus savo bandymą atliko ir A. Gudžius, kuris užfiksavo 67,31 m ir po pirmųjų visų finalo dalyvių bandymų įsitaisė pirmoje vietoje.

Tiesa, netrukus apie save priminė slovėnas Kristjanas Čehas. Jis antruoju savo bandymu diską nusviedė 69,02 m.

Iš karto po slovėno savo metimą atliko M. Alekna, kuris įrankį numetė 67,87 m.

Trečiuoju savo bandymu į lyderio poziciją įsiveržė olimpinis čempionas D. Stahlis (69,19 m). Tačiau nors ir pradžioje šis metimas buvo įskaitytas, bet vėliau bandymas buvo anuliuotas, nes švedas koja užmynė metimo sektoriaus ribas.

Vis tik K. Čehas trečiuoju savo bandymu atėmė amą stadione susirinkusiems sirgaliams. Slovėnas pagerino nuo 2005 metų gyvavusį Virgilijaus Aleknos pasaulio čempionatų rekordą ir diską nusviedė 71,13 m.

A. Gudžius ketvirtuoju savo bandymu kiek pagerino savo rezultatą ir diską nusviedė 67,55 m.

Tuo tarpu M. Alekna savo ketvirtuoju bandymu taip pat gerino savo rezultatą ir dėjo labai tvirtą žingsnį, kad iškovotų medalius. Lietuvio mestas diskas skriejo 69,27 m.

Tokių lietuvių rezultatų užteko, kad abu šalies sportininkai užliptų ant nugalėtojų podiumo. Čempionato medalių lentelėje Lietuva po disko metikų iškovotų sidabro ir bronzos pakilo į 20-ą vietą.

LRT.lt informacija/AP nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite