SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno atviras vaikų ir jaunučių kroso čempionatas perkeltas iš spalio 4 d. į spalio 11 d.

Europos lengvosios atletikos veidu tapusi Airinė Palšytė: „Metai dar tik prasidėjo“
2017-04-06

Geriausia Lietuvos lengvaatletė Airinė Palšytė tampa visos Europos lengvosios atletikos veidu. Lietuvė antrą kartą šiemet pripažinta geriausia Senojo žemyno mėnesio lengvaatlete!

Europos lengvosios atletikos asociacijos (EA) rinkimuose A.Palšytė įtikinamai pranoko visas varžoves, taip pat iškovojusias Europos čempionių titulus, nors rinkimų pradžioje buvo atsidūrusi ir besivejančios vaidmenyje.

Kova vyko tarp lietuvės ir Serbijos lengvosios atletikos žvaigždės Ivanos Španovič. A.Palšytė Europos čempionate peršoko 201 cm ir artimiausią varžovę pranoko net 7 centimetrais, tačiau šuolininkės į tolį I.Španovič pranašumas taip pat buvo didelis: ji nušoko 7,24 m, o antrą vietą užėmusi britė Lorraine Ugen – 6,97 m.

„Lūkesčiai ir tikėjimas pergale tikrai buvo, bet žinojau, kokia serbė yra populiari – ne vien savo šalyje, bet ir visame pasaulyje. Buvo abejonių, ar pavyks aplenkti, bet mūsų abiejų rezultatai Europos čempionate buvo labai panašūs ir labai aukšto lygio. Džiugu, kad sirgaliai manęs nepavedė“, – džiaugėsi A.Palšytė.

Sportininkė dėkojo aistruoliams, padėjusiems iškovoti prestižinį EA apdovanojimą. „Facebook“ už lietuvę balsavo per 3,8 tūkst. gerbėjų, o už I.Španovič – 1,8 tūkst. Kitame socialiniame tinklapyje „Twitter“ nežymiai pranašesnė buvo serbė. Į geriausios mėnesio lengvaatletės apdovanojimą taip pat pretendavo šuolininkė su kartimi iš Graikijos Ekaterini Stefanidi, britų stajerė Laura Muir bei daugiakovininkė iš Belgijos Nafissatou Thiam.

Geriausia mėnesio Europos lengvaatlete A.Palšytė taip pat buvo išrinkta sausį.

„Net nežinau, ar kada nors istorijoje taip buvo, jog beveik dukart iš eilės kas nors būtų išrinktas Europos mėnesio sportininku. Pripažinimas parodo, kad esu svarbus žmogus ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tai yra reklama ne tik man, bet ir visai Lietuvai. Metai dar tik prasideda, tikiuosi, kad jų pabaigoje lygiai taip pat galėsiu džiaugtis tam tikrais tarptautiniais pripažinimais“, – vylėsi lietuvė.

Geriausi 2017-ųjų Europos lengvaatlečiai bus paskelbti ir apdovanoti Vilniuje vyksiančioje EA „Golden Tracks“ apdovanojimų ceremonijoje. Ar realu tarp trijų kandidačių išvysti ir lietuvaitę?

„Viskas paaiškės po pasaulio čempionato. Jei man pavyks demonstruoti puikią sportinę formą, kurią demonstravau Europos čempionato metu, tada visko galima tikėtis. Ne visada pavyksta parodyti geriausius rezultatus tada, kada jų reikia, belieka viltis, kad viskas bus taip pat gerai, kaip žiemą“, – sakė A.Palšytė.

A.Palšytės sėkmingas bandymas peršokti 201 cm:

Geriausiu Europos kovo mėnesio lengvaatlečiu vyru buvo išrinktas lenkų rutulio stūmikas Konradas Bukowieckis.

Šiuo metu A.Palšytė dalyvauja pirmoje treniruočių stovykloje Turkijoje. Drauge su ja treniruojasi ir pajėgiausi Lietuvos sprinteriai.

„Dabar vyksta pirma treniruočių stovykla, jos metu šiek tiek eksperimentuojame. Praėjusį mėnesį vykome į mokymus Estijoje ir ten teko garbės susipažinti su vienu geriausiu JAV lengvosios atletikos trenerių. Jis pasidalijo idėjomis, įnešė naujo gūsio. Su trenere Tatjana Krasauskiene padiskutavome, kad galėtumėme pabandyti įtraukti kažką į mano treniruočių procesą. Tam tikros rudens naujovės pasiteisino žiemos sezone, tad tikiuosi, kad pavasarį bandomos naujos kombinacijos atneš teigiamų rezultatų vasarą“, – atskleidė A.Palšytė.

Po šios treniruočių stovyklos sportininkė trumpai grįš į Lietuvą, o vėliau vyks į stovyklą Tenerifėje. Ten lietuvė daugiau dėmesio skirs techninėms treniruotėms, šokinės į aukštį. Pirmos sezono varžybos numatytos gegužės 27 dieną JAV – už Atlanto vyks prestižinių IAAF „Deimantinės lygos“ varžybų pirmas etapas.

 

Autorius – Robertas Trakys

European Athletics nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite