SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Geriausią lietuvių rezultatą per 12 metų pasiekusi Eglė Balčiūnaitė: „Bėgsiu dar greičiau“
2017-08-11

Mišrioje žurnalistams ir sportininkams skirtoje zonoje (mixed zone – angl.) pasirodžiusi bėgikė Eglė Balčiūnaitė švytėjo džiaugsmu. Lengvaatletė antrą kartą pasaulio čempionate pagerino sezono rekordą bei pasiekė ilgai neregėtas lietuviams aukštumas.

800 m E.Balčiūnaitė įveikė per 2 min. 0,48 sek. bei savo bėgime užėmė šeštą vietą. Tarp visų 24 pusfinalio dalyvių jos rezultatas buvo 13-as. Tiesa, dvi sportininkės iš trečio bėgimo, kurios pademonstravo prastesnius laikus, pateko į finalą, todėl lietuvei čempionate atiteko 15 vieta.

Tai – geriausias Lietuvos stadionų bėgikų rezultatas pasaulio čempionatuose nuo 2005-ųjų.

„Rezultatas buvo beveik visa sekunde geresnis nei atrankoje, tačiau jo neužteko finalui, neužteko tam, ko norėjau labiausiai. Planas įvykdytas – geriausias sezono rezultatas. Esu pikta, esu dar labiau alkana ir dirbsiu dar labiau, kad padaryti dar geriau“, – komentavo E.Balčiūnaitė.

Antrą pusfinalio bėgimą, kuriame varžėsi ir lietuvė, laimėjo olimpinė čempionė Caster Semenya iš PAR (1 min. 58,90 sek.), aplenkusi 1500 m rungties Europos čempionė lenkę Angeliką Cichocką (1 min. 59,32 sek.).

„Visos stipriausios europietės pateko į mano bėgimą, bet tuo pačiu ir aš esu neprasta, – juokėsi E.Balčiūnaitė. – Jau ir taip buvo aišku, kad bus greitas bėgimas, reikėjo tiesiog laikytis ir varyti iki galo. Nereikėjo čia pozicijos, nes dėl pozicijos būčiau praradusi ir jėgų, be reikalo išeikvojusi energiją.“

Kurį laiką Lietuvos lengvaatletė bėgo paskui garsiąją C.Semenyą. Paklausa, ar tikėjosi išsilaikyti už jos nugaros iki pat finišo, E.Balčiūnaitė atsakė kvatodama.

„Turėjau tokių minčių bebėgant, laikyti iki galo kas bebūtų, bet šiai dienai ji stipresnė, – juokėsi lietuvė. – Labai džiaugiuosi, kad pavyko atbėgti iš 2 min. 1 sek., bet norėjosi priartėti prie to asmeninio, tačiau tai, ką padariau, yra labai daug. Įrodžiau, kad galiu bėgti greitai ir bėgsiu dar greičiau.“

Pasirodymą pasaulio čempionate vis dar tęsia septyni Lietuvos lengvaatlečiai: šeštadienį finale dalyvaus šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, sekmadienį – disko metikė Zinaida Sendriūtė bei net penki sportinio ėjimo atstovai.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite