SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Geriausių pasaulio dešimtuke – ir Z. Sendriūtė
2016-08-19

Zinaida Sendriūtė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių moterų disko metimo finale pagerino savo sezono rekordą ir užėmė 10-tąją vietą. Lietuvės mestas diskas nuskriejo 61,89 m, o nuo nugalėtoja tapusios kroatės Sandros Perkovič  Lietuvos sportininkė atsiliko kiek daugiau nei 7 metrais.

Finale iš viso varžėsi dvylika disko metikių.

Tai buvo jau trečioji Z.Sendriūtės olimpiada. 2008 m. Pekine ji liko už finalo ribos, o 2012 m. Londone užėmė 9-ąją vietą. Tiesa, praėjus kiek daugiau nei pusmečiui po šių žaidynių ji sulaukė žinios apie Rusijos atletės Darijos Piščalnikovos diskvalifikaciją ir pakilo į 8-ąją vietą.

Po varžybų Rio iš Skuodo kilusi 31-erių metų sportininkė džiaugėsi savo pasirodymu. „Varžybos tikrai buvo labai geros. Kovojau su savimi, įveikiau save, pagerinau geriausią sezono rezultatą ir tai yra labai gerai. Šiaip esu labai patenkinta savo rezultatu, žinant, kokie buvo pastarieji ketveri metai.“

– Kokie jums buvo tie ketveri metai?

– Buvo visokiausių niuansų, trenerį pakeičiau, todėl savo rezultatu esu patenkinta.

– Ar veikė kaip nors oro sąlygos – lietus, audra, po to kepinanti saulė?

– Labiausiai veikė tai, kad atranka vyko vėlai vakare, o finalai anksti ryte. Galima sakyti, poilsio beveik neturėjome – penkios valandos miego praktiškai nieko nereiškia. Taip įvyko dėl taisyklių pakeitimo. O dėl orų skųstis negaliu – lietus ir vėjas gali būti bet kada. Sakyčiau, orai kvalifikacijoje buvo ganėtinai lietuviški, o finale atėjo vasarą.

– Pirmi du metimai atrankoje buvo neįskaityti, o po to pademonstravote gerą rezultatą. Ar nepavyksta susikaupti prieš startą?

– Ne, tiesiog kažkaip ateina mintys, kad įveikiau save, kad galiu geriau ir metu tada toliau. Esame lietuviai, iš mažos šalies, aš išvis treniruojuosi mažame mieste Skuode, todėl atvažiavus čia parodyti tokius rezultatus yra išvis super.

– Čia jau trečioji jūsų olimpiada. Kaip jautėtės anksčiau ir dabar?

– Kažkaip nesijautė man čia tokios šventės, nuotaikos. Viskas vyko labai paprastai, tarsi paprastos varžybos. Organizavimas, palyginti su Pekinu ir Londonu yra labai prastas. Pasigedau visos tos atmosferos. Tikslas buvo dalyvauti finale, užėmiau 10-tą vietą. Viskas gerai.

 

Sportas.info

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite