SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visus sportininkus, planuojančius dalyvauti Europos komandiniame čempionate ar kitose tarptautinėse oficialiose varžybose, prašome nepamiršti, kad reikia turėti I RUN CLEAN pažymėjimą.

Registruotis ir gauti pažymėjimą galima čia.

Greta medalio likusi Rasa Drazdauskaitė: kontrolinis startas pavyko
2016-07-10

Dešimt. Tik aukščiausią pažymį galima parašyti Rasai Drazdauskaitei, kuri besiruošdama Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms, neatsigavusi po krūvio treniruočių stovykloje, sugebėjo Europos čempionate užimti ketvirtą vietą.

Pusę maratono lietuvė įveikė per 1 val. 11 min. 47 sek., pagerino asmeninį rekordą ir aplenkė 86 stajeres. Aukso medalį iškovojo favorite laikyta portugalė Sara Moreira (1 val. 10 min. 19 sek.), 16 sekundžių aplenkusi italę Veronicą Inglesę ir 26 sekundėmis – tautietę Jessicą Augusto.

„Apmaudo, kad pritrūko iki medalio, nėra, labai džiaugiuosi. Didelių tikslų nekėliau, tik ką atvykome iš aukštikalnių, tai buvo sunku kažką spręsti. Dabar vyksta pasiruošimas olimpiadai, čia buvo tik kaip kontrolinis startas, tad netikėjau, kad bėgsis taip gerai. Aukštikalnėse sunkiai dirbome, esame pavargę“, – laiminga kalbėjo R.Drazdauskaitė.

Sportininkė nenorėjo prognozuoti, ar realu būti iškovoti medalį, jei būtų tikslingai ruošusi Europos čempionatui, o ne Rio de Žaneiro olimpiadai.

„Negali sakyti, gal būtų, gal nebūtų. Džiaugiuosi, kad gerai pasirodžiau, nes trasa nebuvo labai lengva – su nedidelėmis įkalnėmis, nuokalnėmis. Buvo naudinga pažiūrėti, kaip adaptuojasi kūnas – startavome trečią dieną nusileidę iš aukštikalnių, – aiškino maratonininkė. – Apie vietą negalvojau, svarbiausia buvo bėgti savo tempu ir, jei išeis, antrame rate bėgti šiek tiek greičiau. Mano planas pavyko, „susirinkau“ paneles, kurios pavargo po pirmų 10 km.“

Po 10 km R.Drazdauskaitė buvo tik 18-a, o po 15 km – jau penkta. Likus vienam kilometrui iki finišo 4-8 vietas užėmusias sportininkes skyrė vos viena sekundė. Geriausią finišą tarp šių stajerių pademonstravo lietuvė.

„Gale pagavo azartas, susikoncentravau ir stengiausi pabaigti iki galo. Likus kilometrui bėgome penkios, bet finiše likome dviese ir, galime sakyti, kapojomės. Džiaugiuosi, kad atradau jėgų ir priverčiau save pakentėti“, – dėstė R.Drazdauskaitė.

Praėjusiais metais pasaulio čempionate lietuvė maratono rungtyje finišavo septinta. Ko iš jos galima laukti Rio de Žaneire?

„Nieko neplanuoju, nes nežinau, koks bus oras. Man daug kas priklauso nuo oro, nemėgtu karščio. Tikiuosi, kad saulės bent nebus. Visada galvojame apie geriausią, nusiteiki gerai ir bandai dirbti iki galo“, – optimistiškai kalbėjo R.Drazdauskaitė.

Europos čempionato pusmaratonio varžybose dalyvavo dar trys lietuvės. Diana Lobačevskė finišavo 33-ia (1 val. 14 min. 6 sek.), Monika Juodeškaitė – 63-ia (1 val. 17 min. 39 sek.), o Remalda Kergytė-Dauskurdienė – 69-a (1 val. 17 min. 56 sek.). Tarp 29 komandų lietuvės užėmė aštuntą vietą.

„Varžovės stiprios, organizacija gera. Buvo smagu bėgti už komandą. Antrą kartą bėgau pusmaratonį, pirmąjį buvo lengviau… Gal kiek per greitai pradėjau, pabaigoje pasidarė karšta, – pasakojo M.Juodeškaitė. – Tikėjausi geriau, bėgau su grupe iki paskutinių trijų kilometrų, bet tada pasidarė sunku. Jei būčiau su ta grupe ir finišavusi, tai laikas būtų gal minute geresnis – vis asmeninis rekordas.“

Sėkmingai vyrų pusmaratonio varžybose pasirodė olimpinėms žaidynėms besirengiantis Remigijus Kančys. Lietuvis tarp 92 stajerių finišavo per vidurį – 48-as. Pasiektas laikas – 1 val. 7 min. 12 sek. – nedaug nusileidžia asmeniniam rekordui.

„Pirmame rate nustebino varžovai, galvojau „eina sau, kaip čia greitai“, bet antras ratas buvo mano, tai „susigaudžiau“ nemažai. Jautėsi, kad čia aukščiausias lygis, varžovai labai stiprūs. Norėjau padaryti viską, ką galiu, nors dar ir nesu pačios geriausios sportinės formos. Pasirodymą vertinu aštuonetu-devynetu, nes pasiektas laikas buvo arti asmeninio. Judame gera linkme“, – sakė R.Kančys.

Europos čempionu tapo šveicaras Tadesse Abrahamas (1 val. 2 min. 3 sek.), aplenkęs turką Kaaną Kigeną Ozbileną (1 val. 2 min. 27 sek.) bei italą Danielę Meuccį (1 val. 2 min. 38 sek.).

Europos lengvosios atletikos čempionatas Lietuvos sportininkams jau baigėsi. Sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė sidabro medalį iškovojusi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir R.Drazdauskaitė. Dar dvi lietuvės pateko į savo rungčių finalus – ieties metikė Liveta Jasiūnaitė bei disko metikė Zinaida Sendriūtė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite