SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Į dviejų metrų „klubą“ įstojusi Airinė Palšytė: „Šis rezultatas parodo, kad esu elite“
2017-01-28

Šeštadienį Vilniaus lengvosios atletikos maniežas drebėjo nuo įspūdingų rezultatų. Normatyvus į Europos čempionatą dar kartą įvykdė net dvi rutulio stūmikės, krito LLAF taurės varžybų rekordai ir, svarbiausia, – Airinė Palšytė įstojo į dviejų metrų „klubą“!

LLAF taurės varžybų moterų šuolių į aukštį rungtis nuskambėjo visame pasaulyje. A.Palšytė pirmais bandymais įveikė 180 cm, 185 cm, 190 cm aukščius, vėliau perkėlė kartelę į 200 cm aukštį bei jį peršoko trečiu bandymu. Šis rezultatas – ne tik naujas Lietuvos rekordas, bet ir geriausias sezono rezultatas pasaulyje.

Olimpinę čempionę Ruth Beitią praėjusį trečiadienį aplenkusi bei varžybas Vokietijoje laimėjusi lietuvė neslėpė – startuoti šiose varžybose nusprendė vos prieš parą.

„Tada, kai nieko nesitiki, gaunasi daug geriau nei tada, kai tikiesi. Tai, kad tik vakar nusprendžiau dalyvauti varžybose, nuėmė įtampą. Visgi jau atėjo laikas, – sunkiai tramdydama emocijas kalbėjo A.Palšytė. – Prieš keletą dienų Vokietijoje bandžiau įveikti du metrus, vėliau darėme analizę ir mačiau, kad tąkart problema buvo tik atsispyrimo vieta. Jei būčiau atsispyrusi šiek tiek anksčiau, jau tada galėjau įveikti du metrus.“

24-erių lengvaatletė teigė, kad vis dar jaučia praėjusių varžybų pasekmes – ją kamavo blauzdos bei nugaros skausmai.

„Šiandien viskas klostėsi pakankamai lengvai. Bandymai tikrai nebuvo patys lengviausi, nes sunku šokinėti po varžybų nepailsėjus. Šiąnakt prastai miegojau, atrodo, kad nieko gero neturėjo būti… Vakar per apšilimą jautėsi tam tikri blauzdos raumenukai, nugaros apačia, kas mane visą laiką labai gąsdina“, – sakė A.Palšytė.

Nedaug trūko, kad LLAF taurės varžybose dviejų metrų aukštis lietuvei būtų paklusęs antru bandymu. Vis dėlto sportininkė nepasidavė emocijoms ir savo galimybes atskleidė paskutiniu šuoliu.

„Pirmas bandymas buvo pakankamai gražus, antru – beveik peršokau du metrus. Po antro bandymo sau pasakiau, kad privalau neleisti emocijoms išeiti į viršų, aš galiu ir aš peršoksiu. Susikaupiau ir dariau tą patį, ką ir ankstesniuose šuoliuose. Įsibėgėjau ir stengiausi įdėti šiek tiek daugiau jėgos – viskas baigėsi labai gerai“, – džiūgavo rekordininkė.

Praėjusiais metais 200 cm aukštį pavyko peršokti tik dviem sportininkėms.

„Ką reiškia peršokti du metrus? Tai yra magiškas aukštis. Tam tikrose rungtyse yra tam tikri rezultatai, kurie parodo, jog esi elite. Pasaulyje nedaug šuolininkių yra įveikusios du metrus, labai smagu būti jų tarpe. Labai ilgai bandžiau įveikti du metrus, tai man pridės pasitikėjimo savo jėgomis“, – sakė A.Palšytė.

Dar iki šuolių į aukštį rungties netrūko gerų rezultatų. Neįtikėtina kova vyko moterų rutulio stūmimo varžybose, kur Europos uždarų patalpų čempionato normatyvo lygio rezultatus pasiekė net dvi lengvaatletės.

Varžybose triumfavo Giedrė Kupstytė, trečiu bandymu įrankį nustūmusi 16,93 metro. Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė ir Londono olimpiados bronzą atgausianti Austra Skujytė jai pralaimėjo vos 25 cm. Europos čempionato normatyvas – 16,30 m.

„Negaliu pasakyti, kas padėjo pasiekti tokį rezultatą, tiesiog stengiausi galvoti apie techniką, klausiausi, ką nurodo treneris ir stengiausi tą išpildyti – pavyko. Vėliau pradėjau galvoti, kad šiandien gali pavykti nustumti 17 metrų, tai tada gavosi 15-ika“, – nusijuokė G.Kupstytė.

16,93 m – naujas G.Kupstytės asmeninis rekordas bei ketvirtas sezono rezultatas Senajame žemyne. Tiesa, Europos čempionato normatyvą lengvaatletė įvykdė dar Vilniaus miesto pirmenybėse.

„Ar nebaisu, kad nepavyks sportinės formos išlaikyti iki Europos čempionato? Jei bijai, tai neik į mišką ar kaip ten sako (juokiasi). Varžybos yra šventė ir tikiuosi, kad kiekvienose varžybose jausiu vis didesnę šventę“, – sakė rutulio stūmikė.

G.Kupstytė neslėpė, kad motyvacijos varžybose pridėjo ir kova su A.Skujyte.

„Austros rezultatus sektoriuje sekiau – vis tiek ji pagrindinė konkurentė. Konkurencija visada priveda prie gero rezultato. Ji padėjo man, aš – jai. Jos buvimas šalia priverčia mane pasitempti, net nustūmusi 16,93 m nebuvau užtikrinta, jog laimėsiu“, – tikino G.Kupstytė.

Tuo tarpu A.Skujytė LLAF taurės varžybose išbandė ir dar vieną rungtį – 60 m barjerinį bėgimą. Distanciją sportininkė įveikė per 8,94 sek. bei užėmė trečią vietą.

„Nieko neatsimenu, kaip bėgau barjerinio bėgimo finale, net starto. Įdomu, kaip pasisekė. Lietuvos čempionate labai noriu įveikti visą penkiakovę, tikiuosi, viskas bus gerai, – šypsojosi A.Skujytė. – O kad rutulio stūmimo rungtyje pusmetriu pagerinau sezono rezultatą, yra Giedrės indėlis. Smagu, kitos emocijos, kai stumdau su ja. Esu daugiakovininkė, tad visur mane „maudo“, o rutuly pavyko ilgiau pakaraliauti. Iki šiol tiesiog nebuvo rutulio stūmikių.“

Daugiakovininkė po trijų savaičių Klaipėdoje sieks iškovoti bilietą į Europos čempionato penkiakovės varžybas, tačiau neatmeta ir plano „B“ – Serbijoje dalyvauti rutulio stūmimo rungtyje.

„Būtų malonumas dalyvauti Europos čempionate. Emocijos, nusiteikimas, kelionė ir tai, kad atstovauji Lietuvai – man visada patikdavo. Nebesu jauna ir perspektyvi, galbūt nenorės manęs vežti su tokiu rezultatu (šypteli). Europos čempionate stebuklų nepadarysiu, 17 metrų būtų nuostabu“, – dalyvauti dar vienose Europos pirmenybėse vylėsi A.Skujytė.

LLAF taurės varžybų rekordą pagerino Simas Bertašius, 1500 m bėgimo distanciją įveikęs per 3 min. 52,92 sek. Iš viso varžybose buvo pasiekti septyni geriausi Lietuvos sezono rezultatai.

Klubų įskaitoje tradiciškai triumfavo Vilniaus sporto klubas „Cosma“, o geriausiu jaunimo grupės sportininku tapo šiaulietis Rokas Ickys. Jam atiteko Všį „Kauno maratono klubas“ įsteigtas 250 eurų čekis. LLAF įsteigti piniginiai prizai skirti ir varžybose nugalėjusioms bei Europos čempionato normatyvų lygio rezultatus pasiekusioms A.Palšytei bei G.Kupstytei.

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite